Cayenne (On Target´s Special Spicy Edition)

fena
* 29.7.2008
Otec: Alan Delon Beami Šahrak
Matka: Claybrook Lopez Jennifer


Více zde: https://www.bohemiawillow.cz/dlouhosrsty-vipet/essie/
fena
* 29.7.2008
Otec: Alan Delon Beami Šahrak
Matka: Claybrook Lopez Jennifer


Více zde: https://www.bohemiawillow.cz/dlouhosrsty-vipet/essie/
fena
* 19.8.2013
kohoutková výška: 42 cm
CERF Normal, BAER Normal, OFA PRELIM
OCD clear, lokty normal, kyčle PENN HIP DI 0,39 a 0,41
otec: Boomtown´s Lookin´Sharp FDCH-G "Chrome"
matka: GS Dixieland "Jazz"

fotogalerie ZDE

 

 

PŮVOD

Cayenne pochází z vyhlášené americké chovatelské stanice On Target, která se může pyšnit mnoha špičkovými sportovními psy a fenami. Získat štěně z této chovky není nic jednoduchého, v tomto případě to znamenalo 1,5 roku čekání. A že se jedná o renomovanou chovatelskou stanici, o tom mimo jiné svědčí i to, že psi z tohoto chovu jsou v sestavách mnoha špičkových amerických flyballových družstvech, a také v kanadské reprezentaci agility pro WAO 2013.

Cayenne je z opakovaného spojení hnědobílé borderky Jazz a bíločerného stafbula Chroma. Její sourozenci z tohoto, předchozího i následného vrhu trénují flyball, agility a dogfrisbee. Dle předpokladů Cayenne závodí ve flyballu a v agility, ale zkusili jsme i obedience.

 

JAKÁ VLASTNĚ JE?

Především velmi pozorná a neustále připravená vyrazit do nějaké akce (že by to měla po mamince borderce? :-)) Někdy by se hodilo, kdyby prostě měla vypínací tlačítko. Je také velmi rychlá a důrazná. Než se naučila, kam se může na přetahovací hračce zakousnout a kde už je "au!" zóna, stálo to paničku hodně bolestivých kousnutí a prolité krve. Ale důležité je, že se to Cayenne nakonec naučila, protože přetahování o cokoliv s kýmkoliv prostě miluje. Také je velice, velice žravá, a vůbec není vybíravá... dokonce i zapomenutá plastová miska na žrádlo vzala jednou za své :-).

Ale její hlavní povahový rys je naprosto ideální pro psa žijícího ve smečce a v městě: Cayenne prostě miluje všechny, bez ohledu na věk a pohlaví, bez ohledu na počet nohou. Dokáže si lehnout na záda i před jorkšírským teriérem, a lidem dává svou náklonnost najevo nejen permanentním úsměvem a vrtěním ocásku, ale také mazlením a lízáním. Jen zřídka se najde někdo, kdo je jí podezřelý a ke komu se hned nehlásí.

 

ÚSPĚCHY

Flyball - náš hlavní sport, ve kterém má Cayenne s družstvem Hop Trop PRAGUE na svém kontě titul mistra ČR ve flyballu pro rok 2016 a 2018, vítězství v českém fb. poháru v letech 2015 a 2016, vítězství v anketě Kynolog roku 2015 a 2016, a nový český rekord v hodnotě 16,29 s.

Agility - sport, kterému se věnujeme hlavně přes zimu, a jinak spíš když zbyde čas. Už jsme to dotáhly do výkonnostní kategorie A3 :-).

Obedience - tomu se také věnujeme hlavně přes zimu, když se nedá venku moc běhat. Máme složenou zkoušku OBZ na Výborně a OB1 na Dobře.

Ve volném čase se rekreačně věnujeme dogfrisbee a především koloběžkování. Jelikož je Cay spíš sprinter, není to na ježdění nějakých dlouhých tratí, ale i ty krátké úseky stojí za to - Cayenka má totiž opravdu sílu.

 

fena
* 29.7.2008
Otec: Alan Delon Beami Šahrak
Matka: Claybrook Lopez Jennifer


Více zde: https://www.bohemiawillow.cz/dlouhosrsty-vipet/essie/