Hurá na prázdniny, Louny 21.6.2014

21.06.2014 21:36

Agility letos zanedbáváme víc než jindy - účast na závodech v Píšťanech zhatila paniččina nemoc, takže jsme na závodní agi parkur znovu vyběhly až tento víkend. A dařilo se nad očekávání, hlavně Dafince... možná proto, že panička zapomněla doma kameru :-(. Dafka se sice diskvalifikovala v úvodním Jumpingu, ale v následné zkoušce A1 zaběhla bezchybně a obsadila krásné 2. místo! Dafi tímto umístěním splnila podmínky pro postup do výkonnostní kategorie A2 :-). Ale panička ji tam rozhodně nepožene hned, na to má (Dafi) ještě příliš málo zkušeností.

Jenže to ještě nebylo všechno - závěrečné Agility zaběhla Dafinka také čistě, a ačkoliv to ze začátku na žádný velký fofr nevypadalo, v závěru zřejmě zrychlila a dokázala v tomto běhu zvítězit (z cca 30 psů kategorie Small). K tomu přidala Flérinka vítězství v Jumpingu, takže panička může jen litovat následných dvou Flérinčiných diskvalifikací ve zkoušce A3 a v Agility (v obou případech nezvládla rozlišovačku tunel-kladina, jinak běžela skvěle).

Teď ale zase na chvíli přepneme naflyball... čeká nás další flyballový turnaj, a v červenci mistrovství Evropy ve flyballu :-).