Novinky 2005

 

27.12.2005

První Flérinčiny vánoce proběhly bez katastrof a malérů - přežil stromeček, naše dárky (psí dárky byly svými novými majiteli zčásti sežrány a zčásti alespoň ochutnány), a přežilo i pudlátko :-). Jen Ginnunce se příliš nevedlo - přes všechna preventivní opatření před vánoci nastydla (zřejmě má poněkud nabouranou imunitu po té kastraci) a její nachlazení se na Štědrý den zhoršilo natolik, že jsme musely vyrazit na veterinu. To jí ovšem nezabránilo v tom, aby se na Boží hod nepustila s Fleur do vehementního přetahování o čerstvě obdržený dárek - ponožkového pešečka :-). Pár fotek marodící Ginnunky přibylo ve Fotkách.

19.12.2005

V sobotu jsme byly s Fleur na vánočním vejšlapu našeho cvičáku. Ginny a Harriet zůstaly doma - Ginny proto, aby nenastydla a nevrátily se jí problémy s levou zadní nožičkou, a Herinka "ze solidarity", za což se "odvděčila" mimo jiné roztrhaným pytlíkem zeleného čaje, který rozsypala po celé kuchyni :-(.

Fleur má za sebou první koupání a následné fénování a holení - oproti Ginny se chovala jako mírná kočička :-), dost možná i proto, že byla unavená ;-). A moc jí to sluší, jak se můžete přesvědčit na fotkách na její stránce.

11.12.2005

V uplynulém týdnu vypadly Fleur první dva mléčné zoubky :-). Kromě toho má za sebou už tři flyballové tréninky (tím, že je přirozený aportér, je to pro ni zábava a ne výcvik, a za míčkem se žene s takovou vervou, že ji nemůžu udržet!) a také první dva tréninky agility, spočívající zatím pouze v probíhání pevného tunelu. To prý je veliká legrace a můžeme to dělat do zblbnutí, pravila Fleur ;-).

3.12.2005

Zítra má Fleur narozeniny - budou jí rovné čtyři měsíce! :-D Proto jsem ji změřila a zvážila o něco slavnostněji než jindy, a výsledek? 30 cm výška (!) a 3,80 kg váha, což znamená, že do Ginnunčiny velikosti jí chybí už jen 1,20 kg a...0 centimetrů! Pravda, Ginnunce naměřili na bonitaci dokonce 31,5 cm...jenže tuto výšku nejspíš Fleur dosáhne za 10 dní, dodrží-li dosavadní tempo růstu. A pak budu se zatajeným dechem čekat, kde se zarazí :-O. Na 34 centimetrech jako její maminka? Nezbývá než se nechat překvapit...

28.11.2005

Ginnunce dnes na veterině vyndali z bříška stehy a prohlásili ji za téměř zdravou :-). Ještě týden by se prý měla šetřit, pak už se může vrátit k normální zátěži. No, uvidíme... v každém případě nějakou aktivitu nutně potřebuje, protože bez ní moc mluví :-)). Takhle "hovorná" jako je teď byla naposledy jako štěňátko.

Na stránce Flyball přibyla hromada Ginnunčiných fotek z turnaje v Giessenu (děkuju, Tomáši!).

26.11.2005

Na stránku Pudl a agility přidány propozice na 7.mistrovství pudlů v agility, které se koná v dubnu 2006 při mezinárodní výstavě psů v Praze-Letňanech. Koná se tam současně mistrovství belgických ovčáků, šeltií a kokršpanělů, takže se dá předpokládat velký zájem o účast. Pokud tedy máte pudlíka a chcete s ním zkusit získat mistrovský titul, neváhejte a co nejdříve se přihlaste! Propozice jsou ve formátu pro textový editor Word.

23.11.2005

Ginnunka se už pár dnů na procházkách chová, jako by vůbec žádnou operaci neabsolvovala! Po včerejší telefonické konzultaci s veterinářem má tedy dovoleno honit se s Fleur a hrát si s ní, ale prý jen na rovinkách :-D. No jo, jenže vysvětlete jim to, kde si smějí hrát a kde ne!

Herinka doma v uplynulých dnech převzala roli hlavní štěněcí hračky a Flérince to jde očividně k duhu - je stále obratnější a sebevědomější. A obě se tím krááásně unaví :-).

Na stránkách Fleur a Fotky z toho přibyla další fotodokumentace.

19.11.2005

Ginnunka má za sebou kastraci, a dobře, že jsme se k té operaci rozhodli! Ačkoliv před operací neměla žádné zjevné problémy (kromě opakovaného nezabřeznutí), ukázalo se nyní, že měla zvětšenou dělohu a také cysty na vaječnících. Neoperovat ji teď, nejspíš by později přišly závažné zdravotní problémy. Narkózu zvládla Ginny bez problémů (na rozdíl od Herinky, která se z ní kdysi probouzela s celonočním pláčem) a vůbec je moc statečná, zvlášť s ohledem na to, jak je obvykle hysterická a reaguje na každou bolístku ;-). Jak se zdá, největším problémem nyní bude to, že si nemůže podle libosti hrát s Flérinkou a že z bezpečnostních důvodů chodí na procházky jen se mnou, poté, co se vyvenčí nejmladší a nejstarší člen smečky.

Během narkózy Ginny také absolvovala rtg. nožiček, ale podle něj je vše v pořádku. Kéž by to byla pravda a problémům s pokulháváním byl konec!

13.11.2005

Fleur zase o trošku povyrostla (27,5 cm/3,20 kg), zatímco Ginnunka (aniž by to věděla) se chystá na operaci :-(. Čeká ji sterilizace (preventivně, protože kdo ví, co se v tom bříšku děje, když několikrát nezabřezla-ani doktoři si tím nejsou jisti) a rtg.vyšetření nožiček. Nyní ji trápí především pohmožděné rameno, kvůli kterému si vysloužila od pana veterináře příkaz "neběhat, neskákat, ven jenom vyprázdnit, jinak dodržovat maximální klid." Součástí této klidové terapie je i zákaz hry se štěňátkem, což všechny tři zúčastněné (tedy nyní vlastně nezúčastněné) strany - Fleur, Ginny i já - velmi těžce nesou.

31.10.2005

Zatímco jsme byly s Ginnunkou na flyballovém turnaji v Německu, přemluvila Flérinka třináctiletou bígličku Harrietu, aby si s ní konečně začala hrát i ona. Teď spolu řádí skoro každý večer (rozuměj chvilku před půlnocí, když má Fleur "noční aktivitu" a Herinka je vyspinkaná), a na rozdíl od hrátek Fleur s Ginny je to docela dobře vidět i na fotkách.

Taky jsme byly na výletě v Želízech - fotky najdete (překvapivě :-)) na stránce Fotky. Flérinka byla většinu cesty velmi statečná (s výjimkou průchodu vesnicí, kde na nás řvali místní psi) a ťapala hezky po svých, aniž by si stěžovala, že ji bolí nožičky...skoro 10 kilometrů. A po návratu domů si šla ještě na hodinku hrát (!!!). Jak se zdá, období zvané "čert nikdy nespí" je tady :-((. Mimochodem, ten čert má nyní 2,80 kg a měří skoro 25 cm.

26.10.2005

Fleur si dnes udělala samostatný desetiminutový výlet po Malešicích, a to jí nejsou ještě ani tři měsíce! Je to opravdu úžasný pocit, hledat takové psí "nemluvně" v parku a okolí... brr!

24.10.2005

Ginny o víkendu absolvovala flyballový turnaj v severoněmeckém Giessenu, a ačkoliv jela původně spíš jako náhradník, docela si zaběhala (a rozhodně nezklamala). Její (a moje) družstvo Hop Trop Prague skončilo sice "až" třetí, ale výkony předvedlo skvělé.

17.10.2005

Přidáno dalších pár fotek na stránku Fleur, ale z původních cca 40 fotek s tématem "psí hrátky" jich bylo použitelných jen velmi málo. Povětšinou tam totiž byly k vidění pouze černé fleky, jeden či dva, podle toho, kolik pudlů se zúčastnilo ;-)

Fleur má za sebou první (částečné) ostříhání a druhé očkování. Dnes ráno s překvapením zjistila, že má nožičky, co umějí docela dobře běhat, tak si je teď užívá a sprintuje všude, kde to jde ;-). Už sice nekouše mříže od přepravky, když někam jede autem, zato "ochutnává" snad všechno, co najde venku na chodníku :-(. V pokusu o rozkousání nabíječky k mobilu jsem jí zabránila na poslední chvíli :-D.

11.10.2005

Byrokracie bohužel opět zvítězila - plemenná kniha ČMKJ prý ODMÍTLA zapsat jméno Black Flower s odůvodněním, že barva nemůže být samostatně před jménem :-(. A není vůbec nic platné, že v zápisním řádu ČMKU žádné takové nesmyslné ustanovení není... Pod časovým presem (celý vrh už byl zapsaný, jenom s Flérinčiným jménem se muselo honem rychle něco udělat) jsem tedy moji černou kytičku musela přejmenovat... Ode dneška je tedy Bonnie Fleur, ale doopravdy tomu uvěřím až v okamžiku, kdy dostanu do ruky její průkaz původu (kdo ví, co z ní nakonec udělali!). 

Stejně to je a bude moje malá černá kytička...co mi ráno v zápalu hry roztrhla bundu :-).

10.10.2005

Toužebně očekávaný okamžik nadešel zhruba v polovině minulého týdne - Fleur byla Herinkou a Ginou přijata do naší smečky! Hurá, sláva! Obě dvě si s Flérinkou začaly hrát nějakých deset dnů poté, co jsem ji přinesla k nám domů.

Flérinka si se svými čtyřnohými spolubydlícími hraje ráda, ale její hra s Herinkou zatím bohužel pokaždé skončila velkým pláčem ("Bolí! Ona na mě šlápla, ta velká!"). S Ginny je to lepší, nicméně když se prateta rozjede, jde z ní až strach a malé štěňátko se pak raději chodí schovávat k paničce :-)).

Na Flérinčině stránce opět přibylo pár nových fotek, mimo jiné z hrátek s Ginny :-).

3.10.2005

Přidán článeček "Letecký den aneb Fleur poprvé na chalupě" popisující náš čerstvý hrůzostrašný zážitek, dále fotky na stránku Fotky.

Stav psích vztahů k dnešnímu dni: Herinka štěně nejméně jednou denně ztrestá za nějaký prohřešek proti psímu bontónu, ale už na něj občas vrtí ocasem. Ginny na štěně stále vrčí a odmítá s ním mít cokoliv společného, natož si s ním hrát. V neděli večer mu sice věnovala pět minut "naděje na hru", ale tím to skončilo.

25.9.2005

U příležitosti nového přírůstku do naší smečky konečně dokončen nový design stránek (doufejme, že se bude líbit :-)), a doplněn a upraven obsah některých stránek. Kamarádce Marianě tímto děkuju za pomoc s novým pozadím stránek :-).

24.9.2005

Flérinka je doma...tedy U NÁS doma, a zatím to na žádný hurikán nevypadá...naopak je to hodné a milé štěňátko, které si sice rádo hraje, ale jinak nic neničí ani netrhá. Kéž by mu to vydrželo! A kéž by se na něj Ginny přestala tvářit jako na nejhoršího vetřelce!

23.9.2005

Poslední dvě zprávy z Flérinčina rodiště znějí: 

1/ "Její sourozenci si oddychnou, až bude z domu a přestane jim trhat nožičky a ocásky." 

2/ "Ta tvoje pitbulka mi včera prokousla prst."

Že by do Malešic přicházel Hurikán Fleur? :-O

20.9.2005

Poslední návštěva štěňátek před tím, než se rozprchnou do nových domovů. Už jsou čipovaná, očkovaná, odčervená, oficiálně převzatá zástupcem pudlího klubu...zubů mají plnou...tlamičku a jsou to neuvěřitelná dráčata, která je velmi těžké vyfotit.

14.9.2005

A je vybráno a rozhodnuto...a sice že Fleur se bude jmenovat ta "pitbulka" :-). Úkol číslo jedna, pro mne i pro chovatelku Moniku: přestat jí říkat "Píťo" a oslovovat ji výhradně Fleur, což vůbec nebude jednoduché. 

13.9.2005

Vybíráme, vybíráme...která z těch dvou maličkých Šeredčiných feneček asi bude ta pravá? Jedna je dračice (a chvílemi pitbulka :-)), druhá spíš mazlivka... En ten týky, dva špalíky... Konečné rozhodnutí se blííížííí...už brzo...už zítra večer... 

5.8.2005

Včera večer se v chovatelské stanici Elita Triumphans narodila čtyři pudlí štěňátka - dva pejsci a dvě fenečky. A jedna z těch feneček se za pár týdnů přestěhuje k nám... Bude se jmenovat Black Flower a slyšet (tedy doufejme,že na něj bude slyšet...) na jméno Fleur (Flér). Jak se totiž zdá, Ginnunčino dramatické "setkání" s fenou rhodéského ridgebacka, které se odehrálo 3 měsíce poté, co porodila svá první a jediná štěňátka, zanechalo vážnější následky, než kdo tušil, takže Ginny už není schopná znovu zabřeznout :-(. To je samozřejmě čára přes rozpočet, protože jsme si po ní chtěli nechat štěňátko, pokud možno stejně skvělé jako je ona. 

Alespoň malou útěchou je, že Šerynka, matka našeho budoucího přírůstku, je Ginnunčina neteř, krásná a šikovná, a že její první vrh byl velmi vydařený. Snad se štěňátka stejně povedou i tentokrát a Flérinka bude podobný divoch jako její prateta Ginny.