Novinky 2006

 

30.12.2006

Byli jsme na velmi povedeném výletu v Drábských světničkách - pár fotek s krátkým komentářem najdete ZDE.

Za fotky mnohokrát děkuji Dianě :-).

29.12.2006

Podle zpráv z chovatelské stanice Elita Triumphans již našli všichni Flérinčini mladší bratříčci z vrhu "C" nový domov. Se dvěma z nich se nejspíš budeme setkávat na závodech agility, stejně jako se sestřičkou Comteskou, která zůstává doma v Elita Triumphans.

19.12.2006 Do Flérinčiny fotogalerie přibyly fotky z jejích listopadových a prosincových hrátek.
26.11.2006

V chovatelské stanici Elita Triumphans se narodili tři Flérinčiny bratříčci a jedna sestřička (stejná matka a otec jako má Fleur). Gratulujeme :-)! Dva pejsci jsou ještě volní, takže pokud chcete šikovného a krásného pudlíka na agility a na výstavy, neváhejte!

Flérinčina fotogalerie byla pro větší přehlednost a rychlejší načítání rozdělena na více stránek.

20.11.2006 Na klubové výstavě a na mezinárodní výstavě v Praze získala Flérinka dvakrát ohodnocení Výborná 2 - Res. CAC :-). Něco málo fotek z obou akcí najdete v její fotogalerii. Za Flérinčino předvedení opět moc děkuji Dianě :-).
6.11.2006

 

Na mezinárodní výstavě Nitracanis získala Flérinka od francouzského rozhodčího Le Magnana ocenění Výborná 1 a titul CAJC! Pár foteček z této události najdete v její fotogalerii. Za Flérinčino perfektní předvedení děkuji Dianě :-).
24.10.2006

Flérinka konečně správně zvládá flyballový box, takže jí už zbývá "jen" začlenění do flyballového družstva, a na jaře může závodit... Zato v agility máme ještě co dohánět :-(.

V části Videa přibylo (bohužel trochu tmavé) video z Flérinčiných jarních domácích hrátek. Nutno dodat, že si tímto způsobem hraje ještě i dnes ;-). 

20.9.2006 Do Fotek přidány Flérinčiny fotky z červencového soustředění v Lounech. Jitko a Verčo, děkuju!
18.9.2006

Ginnunka je podruhé mistrem republiky v agility družstev!!! O víkendu se jí podařilo (spolu s kerníkem Akkim, papilonkou Chilli a křížencem Ferdou) zvítězit na mistrovství ČR v agility, které se konalo v Kladně!

V jednotlivcích bohužel Gee skončila (jak jinak než) čtvrtá... tohle místo má asi souzené, protože už ho na MČR získala potřetí!!! Ale s ohledem na tu skočenou zónu... ;-)

Všechny její běhy můžete shlédnout v části Videa. Za fotku moc děkuju Daně.

14.9.2006

Ginnunka v neděli závodila na Mistrovství ČR ve flyballu a "její" družstvo Nimbus Hop Trop obsadilo krásné čtvrté místo! Ginny byla navíc v sestavě, která dokázala zlepšit dosavadní rekord družstva až na 23,48 s.

Fleur nám mezitím dospěla (alespoň papírově a vzhledem ;-) ) a pomalu se chystá na svou první výstavu... takže si vysloužila aktualizaci své stránky.

27.8.2006

Máme za sebou dva týdenní agiliťácké tábory, na kterých si zacvičila především Fleur, ale ani Ginny se tam nenudila a běhala. Odpočívala pouze Herinka, která v pátek oslavila v plné svěžesti již čtrnácté narozeniny! :-)

30.7.2006

Fleur absolvovala počátkem července své první několikadenní agiliťácké soustředění a moc pěkně si zacvičila :-). A ačkoliv se stále chová jako hravé štěňátko, oslaví v nadcházejícím týdnu už roční narozeniny! :-)

Ginny se v druhé polovině července zúčastnila Mistrovství Evropy ve flyballu, které se konalo ve Francii. Ona sama sice žádný významný úspěch nezaznamenala, ale českým družstvům vedeným její paničkou se opravdu dařilo - více na https://www.flyballhoptrop.cz.

3.7.2006 Ginnunka má na svém kontě další dvě agiliťácká vítězství, a sice ve zkoušce SA2 a v Jumpingu, to vše na závodech v Chlumci nad Cidlinou. A že se nám ten Jumping opravdu povedl, o tom se můžete přesvědčit v části Videa :-).
20.6.2006 Ginny zvítězila ve finále Mezinárodního poháru plemen, a to v závodě jednotlivců i dvojic!!! Vzhledem ke konkurenci, která se na MPP letos sešla, a vzhledem k tropickému počasí, ve kterém se závodilo, je to opravdu veliký (a rozhodně naprosto nečekaný) úspěch.

Videozáznamy jejích tří nejpovedenějších běhů - finálového Agility jednotlivců, finálového Jumpingu dvojic (kde startovala spolu s Aminkou, starší sestrou Fleur) a Jumpingu družstev, najdete v části Videa. No a ze štěňátka Fleur se hned v první den MPP stala slečna... ano ano, první hárání je tu, a Flérinka jen kouká, co se to s ní děje :-).

12.6.2006

Fleur včera zvítězila v juniorském závodě agility, který se konal při závodech v Kladně!!! Obě kola, Jumping i Agility, zaběhla čistě, což v součtu znamenalo 1.místo. Vítězství je o to cennější, že Flérinka běhala s obrovskou chutí a porazila mnoho starších a také větších soupeřů, neboť se hodnotily všechny velikostní kategorie dohromady. Videozáznam jejích běhů můžete shlédnout v části Videa.

Ginnunce se tolik nedařilo, její druhé místo v nedělním Jumpingu (video najdete v části Videa) nicméně znamenalo významné plus do závodu dvojic. Tam nakonec spolu s kernteriérem Akkim skončila na druhém místě. I tentokrát se hodnotily všechny velikostní kategorie dohromady, a vzhledem ke skvělému obsazení závodů je druhé místo velkým úspěchem. 

6.6.2006 I Flérinka má za sebou jedny narozeniny, a sice desetiměsíční :-). Strávila je s celou smečkou na víkendu dogfrisbee v Jihlavě - reportáž z něj najdete ZDE. Na její stránce také najdete fotky ze setkání chovatelské stanice Elita Triumphans, které proběhlo při mistrovství pudlů v agility. 

Do fotogalerie konečně přibyly jarní fotky všech tří psích holčiček - takový černý pudlík ve žlutých pampeliškách docela slušně kontrastuje. Taky máme jedno nové ohudebněné video, a sice ze závodů agility v České Skalici. Začátek se sice Ginnunce úplně nepovedl, ale pak se rozjela a nakonec z toho bylo vítězství ve zkoušce SA2. Více v části Videa. A abych nezapomněla, ve flyballovém termíňáku přibyly propozice na letní turnaj v Brně.

21.5.2006

Ginny oslavila v uplynulém týdnu své osmé narozeniny, a to v plné svěžesti a skvělé kondici :-) Na její stránce přibylo pár jejích fotek z turnaje Eager´s Cup, za které děkuji Tomáši Seemanovi (www.borderky.cz). Své první flyballové fotky má díky němu i Fleur - ty jsou pro změnu na její stránce. Už pár týdnů totiž zvládá běhat sama celou dráhu, míček bere z posledního stupně shootu a v brzké době ji čeká přechod na box.

A jelikož jsme se s Fleur v přípravě na agility propracovaly až ke dvanáctityčkovému slalomu (!), byly v souvislosti s nově získanými zkušenostmi z jeho nácviku nutné určité drobné úpravy v článečku Jak na slalom.

2.5.2006

U příležitosti blížících se "devítiměsíčních" narozenin provedeno měření a vážení Flerátka. Výsledek: 33 cm (teď už snad doopravdy, nejen čárkou na zdi), 4,70 kg.

Do flyballového termínového kalendáře přidány propozice na červnový flyballový turnaj v Letňanech. A již za pár dnů nás čeká flyballový turnaj Eager´s Cup, na kterém bude Ginnunka netradičně (jako výpomoc) závodit za českobudějovickou Aleu. Více na https://eagerscup.wz.cz

30.4.2006

Ginnunka již potřetí zvítězila v Mistrovství pudlů v agility :-), které se jako tradičně konalo při mezinárodní výstavě psů v Praze-Letňanech. Na tratích postavených švýcarským rozhodčím Peterem Kindlem a českým rozhodčím Antonínem Grygarem to nebylo vůbec jednoduché, ale povedlo se! Chovatelská stanice Elita Triumphans (ze které pochází i Fleur a která měla v mistrovství hned čtyři své zástupce) věnovala do kategorie Small překrásné poháry, dokonce větší než byli samotní pudlíci :-).

Ginnunce se dařilo i v dalších bězích - v neděli vyhrála součet Jumpingu a Agility, a zároveň jí vítězství v součtu sobotního Jumpingu a nedělního Agility vyneslo druhý titul CACAg. K obrovskému poháru z mistrovství pudlů tak přibyly ještě další dva...

A jedna smutná zpráva na závěr - Herinka v Letňanech absolvovala zřejmě svůj poslední závod veteránů; nožičky už jí bohužel neslouží tak, jak by bylo pro agility potřeba...

24.4.2006 Ginnunka má k dnešnímu dni za sebou další dva závody agility. Zatímco v Jičíně se jí (nebo spíš nám), vůbec nedařilo, v Soběslavi už to bylo o poznání lepší - ze šesti běhů byly hned čtyři "čisté", bez trestných bodů. S některými z nich se dokonce můžeme pochlubit i na videu - je to sobotní Jumping (běžel se na velmi měkkém terénu, takže jsem se více než o Ginny musela starat o své nohy čvachtající ve vodě a v blátě), sobotní Agility (na jiném parkuru, a tudíž ne tak "tekuté") a závěrečný nedělní Jumping, pro nás vítězný (ten už také nečvachtal, zato v něm bylo několik terénních vložek v podobě silně zvlněného povrchu). Více v části Videa.

18.4.2006

Jedna novinka v termínovém kalendáři flyballových akcí - 23.-24.9.2006 proběhne v Jihlavě školení pro začátečníky spojené s tréninkem pro mírně pokročilé a pokročilé. Propozice se zde objeví co nevidět. 

Agiliťácký tábor v Mladé Boleslavi je již ze dvou třetin naplněn, takže chcete-li se přihlásit, už moc dlouho neváhejte :-).

V dubnových fotkách přibylo několik snímků z "psích velikonoc" strávených na chalupě.

5.4.2006

Do Článků přidáno povídání nazvané "Jak na slalom" - o tom, jakým způsobem jsem Ginnunku učila (a Flérinku nyní učím) slalom. Článek je doplněn také zkušenostmi Diany V. - díky, Diano! :-)

Loňská část této novinkové stránky byla oddělena do samostatného souboru, především kvůli rychlejšímu načítání.

3.4.2006

V sobotu v Mladé Boleslavi Ginny úspěšně vstoupila do nové agiliťácké závodní sezóny - vyhrála Jumping, zkoušku SA2 i Agility, a hlavně - běhala s obrovskou chutí a nadšením, jako by za sebou neměla několik promaroděných zimních měsíců... 

Svůj první závod (v neoficiálním závodě štěňátek) absolvovala i Fleur - sice se jí tolik nedařilo, ale u ní šlo především o to, aby získala zkušenosti a "otrkala se". Vždyť jí zítra bude teprve osm měsíců... Její a Ginnunčiny fotky ze závodů v MB přibyly ve Fotkách.

Herinka v závodě veteránů bohužel vynechala skokovou překážku (a nebylo divu, když to byla hnědá překážka na podkladu z hnědého listí...) a byla diskvalifikována.

No a v neděli pejsci odpočívali a panička školila nové zájemce o flyball. Jak se zdá, zopakuje si podobnou akci, tedy školení pro flyballové začátečníky, na podzim ještě jednou. Jakmile budou propozice, najdete je i zde. A už je jisté, že v Mladé Boleslavi bude i náš letní tábor, který měl být původně v Kutné Hoře. Propozice najdete o kousek výš.

14.3.2006

Školení pro flyballové začátečníky, které se koná 2.4.v Mladé Boleslavi, už je plně obsazené - další zájemce evidujeme jen jako náhradníky pro případ, že by někdo z přihlášených nemohl přijet.

A zdá se, že v Mladé Boleslavi bude i další naše akce - letní výcvikový tábor agility, který se měl původně konat v Kutné Hoře. Ještě čekáme na vyjádření správce MB cvičiště... držte nám palce!

8.3.2006

Flérince bylo v sobotu sedm měsíců a puberta s ní pořádně cloumá :-(. Trochu se to projevilo i při prvním stříhání, které včera absolvovala v psím salónu u paní Svobodové a po kterém se z ní stal nejkrásnější pudl - jestli ne v celé Praze, tak určitě aspoň v Malešicích :-). Na Flérinčině stránce tedy přibylo pár nových fotek správně upraveného pudlíka, a ve Fotkách přibyla stručná fotodokumentace bíglího soužití s pudlíky.

Na závěr jedna špatná zpráva - v Kutné Hoře vyhořela klubovna a tamní výbor rozhodl, že se tam tedy původně plánované letní agiliťácké soustředění neuskuteční.:-(( Pokusím se poptat, jestli by nám pro něj neposkytli útočiště někde jinde, ale nevím, nevím...

25.2.2006

Dnes je na programu několik drobných korekcí. Jednak jsme Fleur několikrát přeměřili skutečnou mírou na psy, která je přece jen o něco přesnější než metoda "čárka na zdi":-), a ani jednou jsme jí nenaměřili víc než 32 cm.

Druhak jsem krátce po zveřejnění článku "Aportérem snadno a rychle" objevila doma onu knížku, na jejímž základě jsem aportování naučila a kterou jsem považovala za nenávratně ztracenou. Když jsem si znovu přečetla část týkající se aportování, musela jsem svůj článek trošičku zkorigovat. Přece jen jsem ho psala jen na základě letitých vzpomínek, a tím pádem tam vznikla malá (ač neúmyslná) zkreslení...

3.2.2006

Flérinka má zítra narozeniny - bude jí půl roku :-). U té příležitosti přibylo na její stránce pár nových foteček. 

Výroční vážení (na kuchyňské váze) a měření (metodou "čárka na zdi") dopadlo takto: váha 4,70 kg, výška 33 cm.

Na společné fotce s Ginnunkou vypadá sice Fleur o poznání větší než její prateta, ale hodně z toho dělají chlupy a také to, že se Ginnunka tentokrát vůbec nechtěla fotit a pořád couvala dozadu. Koneckonců, vždyť je Fleur zatím větší jen o tři centimetry ;-).

23.1.2006

Minulou středu Fleur poprvé zvládla na flyballovém tréninku celou trať tam i zpátky! Po mamince prý to aportování nemá, ale ať ho má, po kom chce - jsem moc ráda, že ji to baví!

Do Článků přidán už starší článek O bíglím toulání a zcela nový článek nazvaný Bylo-nebylo, který je takovou malou úsměvnou vzpomínkou na některé historky z našich začátků v agility.

A ještě přibyly propozice na letní agiliťácký tábor v Kutné Hoře, který letos coby instruktor povedu spolu s Dianou V. Chcete-li se přihlásit, neváhejte - počet účastníků je omezený a znáte to - kdo dřív přijde... ten je dřív přihlášený ;-).

16.1.2006

Do Článků přidáno povídání o tom, jak jsem naučila Herinku aportovat, které by snad mohlo pomoci těm, kdo se zatím s aportováním potýkají marně.

Na stránku Dogfrisbee doplněn link na stránky Belgičanky Anne Degraef, která pořádá během roku 2006 semináře o frisbee za účasti školitelů z USA.

10.1.2006

Přidána stránka Články, aby se ty povídačky o mých pejscích daly snadno najít ;-), a první nástřel stránky Legrácky věnované humorným (nejen) laickým výrokům o agility a flyballu. Pokud mi ji pomůžete o nějaký ten výrok doplnit, budu moc ráda :-).

9.1.2006

Na stránku Flyball a do termínového kalendáře flyballových akcí přidány propozice na letní flyballová soustředění pro mírně pokročilé a pro závodníky připravující se na mistrovství Evropy ve flyballu.

7.1.2006

Ve středu bylo Flérince 5 měsíců, u kteréžto příležitosti došlo v jejím životě k několika změnám. Jednak začala dostávat o jednu krmnou dávku denně míň (takže už jen ráno a večer), a to do dospělácké misky pro ušaté psy :-), druhak jsem jí dovolila chodit dolů ze schodů, což dříve nesměla kvůli kloubům. Třeťak jsme na agiliťáckém tréninku poprvé zkusily velmi nízkou skokovou překážku (Fleur se tvářila, že ji skáče běžně, a co prý jako dělám?!), čtvrťak jsme začaly používat gumičku, aby Fleur přes ten černý chochol na hlavě vůbec něco viděla, a páťak chodí Fleur na procházky s plastovým košíkem s dvojitým dnem, protože je...ehm... prase a papá i velmi ošklivé věci :-(... tedy když je na volno, jinak je opravdu vzorná.

Ještě míra a váha ke dni narozenin: 31,5 cm, 4,30 kg. Pár nových fotek je na její stránce.

Ginnunka už je naštěstí z nachlazení venku a po více než dvou měsících konečně absolvovala i agiliťácký trénink, z čehož byla doslova u vytržení. Jen bude muset zapracovat na fyzičce...

A Herinka? Ta je toho názoru, že s příchodem sněhu se každý pořádný pes oddává zimnímu spánku a ven nevychází pokud možno vůbec ;-).