Novinky 2007

 

30.12.2007 Závodní přestávku jsme v neděli vyplnili pohodovým výletem do skal kolem vrchu Sokol (blízko Malé Skály) - fotoreportáž ZDE. No a v rámci stahování fotek z výletu panička našla ve foťáčku i pár zapomenutých snímků "mrtvých pudlíků", které posbírala v průběhu posledních dvou tří měsíců :-).
2.12.2007 Naše poslední letošní závody agility, tentokrát v Hradci Králové, nám opět přinesly pár úspěchů - Ginnunce 3. místo v sobotní zkoušce SA3 a 1. místo v nedělním Jumpingu (z téměř šedesáti závodníků v kategorii!), Flérince 2. místo v nedělní zkoušce SA2. Závody to byly moooc pěkné a lepší zakončení sezóny jsme si asi přát ani nemohly. Video opět najdete v části Videa.
18.11.2007

Také víkendové závody agility PRAGIL byly pro pudlí holčičky úspěšné - Ginny v sobotu zvítězila v obtížném Jumpingu kategorie A3, Fleur vyhrála Agility. V součtu Agility a Jumpingu byla Ginny třetí a Fleur druhá, což jí přineslo i titul Res. CACAg a paničce otázku, zda to náhodou není svérázné pokračování onoho výstavního "věčně druhá - Res. CAC" :-O. 

To nejlepší ale přišlo nakonec - naše "pudlí dvojka" doplněná kernteriérem Darcym na tříčlenné družstvo zvítězila v závodě družstev! Jako jediní jsme zaběhli šest čistých běhů, a jen neúprosná pravidla soutěže, která vyžadovala složení družstev ze všech tří výkonnostních kategorií, přinesla na naše konto 5 trestných bodů. I to ale na výhru stačilo :-), i když konkurence byla velmi slušná. Video ale tentokrát nebude žádné, protože světelné podmínky v hale byly stejně katastrofické jako na jaře :-(.

4.11.2007

Na víkendových závodech agility v Kladně se Fleur umístila ve zkouškách A2 hned dvakrát na druhém místě, a to bez trestných bodů, takže splnila podmínky pro přestup do A3. Ale ještě tam nepůjde, protože je trubička a potřebuje získat víc zkušeností :-)). Video z těchto běhů a také ze závodu Agility, kde byla Fleur třetí, najdete v části Videa.

Ginny měla tentokrát zdravotní přestávku, ale příště si to určitě vynahradí.

Za Flérinčinu fotku (údajně nepovedenou :-O :-D) děkuju Tomáši Seemannovi.

22.10.2007

Těžko se navazuje na tu předchozí zprávu, ale život běží dál a pudlíci jsou stále stejně střelení a nadšení do běhání. Skoro by se chtělo říct, že si užívají život, jak to jen jde. Na flyballovém turnaji v Českých Budějovicích byla Fleur členkou rekordní sestavy Hop Trop Sprinters - čas 19,49 s a celkově 3. místo v turnaji (kde závodilo 12 družstev) byl opravdu vynikající výsledek!

K tomu jsem s překvapením zjistila, že Fleur obsadila 2. místo v celoroční dogfrisbee soutěži kategorie Bonsai, k čemuž jí stačila účast v jednom jediném závodě! :-O

14.10.2007

V pátek večer přišla chvíle, které se obává každý pejskař - Herinka opustila náš pozemský svět a odešla do psího nebíčka. Bylo to kvůli problémům s krční páteří, které jí působily tak velkou bolest, že prakticky nemohla existovat bez tišících injekcí - bez nich chvílema nemohla ani chodit. 

Protože si ji chci pamatovat veselou a pohyblivou a ne zkroucenou bolestí, Herinčina poslední fotka na těchto stránkách je z jejích patnáctých narozenin, kdy byla ještě v plné síle. Herinko, i když jsem si nikdy nemyslela, že to tak bude, musím říct jedno - chybíš mi, a to děsné prázdno, které po tobě doma zbylo, pudlíci prostě nikdy nezaplní. 

6.10.2007

A ještě jeden nový článek, tentokrát o flyballu z pohledu Flérinky, a to s názvem Jak jsem se (ne)stala mouchou :-). Snad se vám bude líbit...

Taky máme pár nových fotek pudlíků ostříhaných nakrátko - panička si totiž dneska mákla a koupala a fénovala a stříhala... a pak ten výsledek prostě musela zdokumentovat ;-).

2.10.2007 Do Článků přibylo povídání o aktivních pudlech pod názvem Pudl není gaučák, které v uplynulých měsících vycházelo na pokračování (a v poněkud upravené podobě) v časopise Pes přítel člověka.
26.9.2007 A ještě jedna fotka, tentokrát z MČR v agility - družstvo DRAK a spolu s ním i Ginnunka (druhá zleva, vedle šeltie Baby, která do DRAKa nepatří, i když je mistryní světa :-D) na stupních vítězů. Děkujeme, Dano!
19.9.2007 Do flyballových fotek přibyly Flérinčiny fotky z Mistrovství ČR ve flyballu, které nafotil Tomáš Seemann - děkujeme, Tome!
17.9.2007 Ginnunka a "její" družstvo DRAK obsadili na Mistrovství ČR v agility krásné 3. místo!!! Ginny k tomu přispěla dvěma čistými běhy a třetím nejlepším časem v Jumpingu, počítáno z celého startovního pole její kategorie! Flérinčino družstvo Greenhorns skončilo celkově na 6 místě. Video najdete jako obvykle v části Videa
9.9.2007 Také Ginnunka má úžasný flyballový titul FLY19! Získala ho spolu s družstvem Hop Trop Sprinters na Mistrovství ČR ve flyballu, když dopoledne zaběhli čas 19,95 s. Fleur si zaběhla "osobní" rekord 5,32 s (!), a to v běhu, kde Ginny běžela jako startovní a ona jako poslední pes z družstva ... taková žárlivost a dvaceticentimetrové překážky překážky dělají divy! :-D Celkově skončili Sprinteři (snad i zásluhou pudlíků) na krásném 3. místě a také si zlepšili svůj rekord... více na hoptropích stránkách (https://flyballhoptrop.cz).
2.9.2007 Na závodech agility v Mladé Boleslavi pudlí holčičky sice nezvítězily, ale několikrát se velmi slušně umístily - Ginny byla v sobotním Jumpingu druhá a v nedělním Jumpingu třetí, Fleur skončila v sobotní zkoušce SA2 na třetím a v nedělní zkoušce dokonce na druhém místě. Navíc obě zmíněné zkoušky zaběhla Fleur na Výborně. Video toho nejpovedenějšího běhu - nedělní zkoušky - najdete jako obvykle v části Videa.
26.8.2007 Flérinka získala titul FLY19! Na flyballovém turnaji v Trmicích odběhala za družstvo Hop Trop Sprinters všechny rozběhy kromě jediného (ten jeden zbývající běžela Ginny :-)), ani jednou nechybovala a pomohla tak svému družstvu k jednomu devatenáctisekundovému času a ke krásnému 2. místu v turnaji! Nezbývá než si přát, aby se jí takhle dařilo i nadále.
24.8.2007

Nejstarší čtyřnohý člen naší smečky, bíglička Harriet, oslaví zítra neuvěřitelných 15 let! :-O Poslední dobou sice trochu slepne, čím dál víc hluchne a bez pravidelného počůrávání už se přes den také neobejde, ale stále je neuvěřitelně pohyblivá, má radost ze života a za obyčejnou granulku je ochotna se přetrhnout... nebo aspoň vyskočit na lavičku, přinést míček, podávat paničce kolíčky na prádlo... a to ji, prosím, pravidelně a (podle mne a pana veterináře) dostatečně krmím celý její život! ;-) Tak všechno nejlepší, Herinko! :-)

Pár čerstvých Herinčiných fotek najdete v její fotogalerii

23.8.2007 Pomaloučku se plní i podzimní flyballové školení pro začátečníky spojené s tréninkem pro mírně pokročilé... pokud máte zájem se zúčastnit, tak se rychle přihlaste. Propozice najdete ZDE.
19.8.2007

Druhá polovina náročného letního programu, tedy agiliťácký tábor v Českých Budějovicích a hned poté v Jihlavě, je za námi. Zatímco Fleur, která na obou táborech intenzivně cvičila, vyhlíží teď trošku unaveně, Ginny i Herinka jsou doslova vysmáté a odpočaté ;-).

Táborům předcházel flyballový turnaj v Brně, kde obě pudlí holčičky závodily za družstvo Hop Trop Sprinters (v jehož sestavě snad na nějaký čas zůstanou ;-). HT Sprinters skončili na krásném 3. místě a zlepšili svůj rekord až na 20,47 s. Ginny byla členkou rekordní sestavy, Fleur získala titul FLY20 :-).

30.7.2007

Pudlí holčičky mají za sebou část náročného letního programu - po agiliťáckém táboře v Kutné Hoře následoval sobotní seminář dogfrisbee, na kterém Fleur udělala velký dojem na oba školitele, mistry světa Marcuse Wolfa a Sabinu Bruns. Že prý takového šikovného pudlíka ještě neviděli :-D. O to víc bylo paničce líto, že Fleur nesměla následující den v dogfrisbee závodit kvůli hárání :-/. Závodila tedy jenom Ginny, a v prvním kole SuperMinidistance si vůbec nevedla špatně - v konkurenci dalších sedmi "bonsai" pejsků obsadila krásné 3. místo! Ve druhém kole ale zapracovala únava, a tak z toho bylo konečné 4.-5. místo. V jejích devíti letech a s látkovým diskem se to dá považovat za úspěch.

A douška na konec - Flérinka v sobotu oslaví své druhé narozeniny :-). V některých zřídkavých okamžicích se už dokonce chová trochu dospěle, ale štěňátko v ní obvykle pořád ještě převažuje.

2.7.2007

Na flyballovém Turnaji sladkých nadějí byla Ginny opět platnou členkou družstva Nimbus Hop Trop a výrazně přispěla k jeho vítězství ve 2. divizi. Tomáši Seemannovi děkuji za krásné Ginnunčiny fotky, z nichž ty nejlepší přibyly na stránce našich flyballových fotografií. 

Fleur na zmíněném turnaji závodila za znovuzrozené Hop Trop Sprinters, kteří jasně vyhráli dopolední Round Robin 2. divize, avšak odpoledne už se jim nedařilo. Jelikož se však jednalo o první společné vystoupení tohoto družstva v novém složení, určitě není všem jejich nadějím konec ;-). 

18.6.2007 Z našich posledních předprázdninových závodů agility (Mezinárodní pohár plemen, který se letos konal ve Vídni) jsme si sice nepřivezly žádné významné vítězství, ale pudlí holčičky v zásadě nezklamaly (na rozdíl od pořadatelů). Více se dařilo Fleur, která úspěšně dokončila víc než polovinu svých běhů a zvítězila v Jumpingu kategorie 2. Tři videa z MPP si můžete prohlédnout v části Videa.
11.6.2007

O víkendu jsme absolvovaly naše první oficiální závody v dogfrisbee :-). Úspěšnější z obou pudlíků byla podle očekávání Flérinka, která vyhrála ve své kategorii (tzv. Bonsai, pro psíky do 38 cm) tři ze čtyř soutěží. Ginny (také coby Bonsai ;-) předvedla velice pěkný výkon v 2. kole soutěže Time Trial, což jí vyneslo 3. místo.

Hned čtyři naše frisbíjová videa můžete shlédnout v části Videa. Za jejich natočení děkuji Jitce Sl.

4.6.2007

Na víkendových závodech agility v Praze-Kyjích vyhrála Ginny nejen oba Jumpingy, ale také závod Agility započítávaný do mistrovství Toyů, a v součtu obou běhů tohoto mistrovství zvítězila. Bylo to ale podivné mistrovství, když umožňovalo i účast třiceticentimetrových psíků... no, snad se z toho pořadatelé poučí a v příštím roce stanoví pravidla rozumněji ;-).

Fleur obsadila v sobotním Jumpingu skvělé 2. místo, jen o zmáčknutí stopek za Ginnunkou, a v neděli vyhrála nelehký závod Agility. Jinak se ale nezpronevěřila své dosavadní bilanci = 33,33 % doběhnutých závodů (to ostatní jsou diskvalifikace). Takzvaný DISK často přichází jako blesk z čistého nebe, po krásném čistém běhu... Fleur prostě najednou doslova "uletí" na jinou překážku (na kterou rozhodně nenapadne jít žádného jiného ze 120 zúčastněných psů!) a panička se nestačí divit :-O. No, snad to přejde s věkem a nasbíranými zkušenostmi, stejně jako u Ginnunky... TADY zatím se můžete pobavit  nad videozáznamem jedné takové opravdu ukázkové diskvalifikace. Všimněte si, prosím, zejména zklamaného zahučení obecenstva v okamžiku "úletu"... takový pěkný a rychlý běh by si určitě zasloužil lepší závěr :-).

Video našich úspěšnějších běhů si můžete jako tradičně pustit v části Videa.

28.5.2007

Fleur splnila kvalifikační podmínky pro účast na Mistrovství ČR v agility! :-) Podařilo se jí to na závodech v České Skalici, ze kterých si kromě 2. místa ve zkoušce SA2 odvezla i stejné umístění z nedělního Jumpingu... rychlejší než ona byla ale Ginny! :-O Ta z pěti běhů celkem 3x  zvítězila (2x v Jumpingu a 1x ve zkoušce SA3) a jednou byla druhá (závod Agility). Takhle úspěšné jaro Ginnunka opravdu dlouho neměla, což je o to zajímavější, že přes zimu skoro vůbec netrénovala ;-). Video opět najdete v části Videa.

23.5.2007

Flerátko je nakrátko! :-) Jelikož jsme už výstavy definitivně hodily za hlavu, dostala Fleur moderní sestřih, ve kterém se jí snad bude i lépe běhat. A panička jí teď říká "Ginny", protože si ještě nezvykla, že má dva pudlíky v "moderně" ;-).

A pozor - v části Videa konečně přibylo také jedno flyballové video! Je z turnaje Eager´s Cup, kde v družstvu Nimbus Hop Trop běhaly obě moje pudlí holčičky.

21.5.2007

Ginny oslavila své deváté narozeniny hned dvěma vítěznými běhy na závodech agility v Kladně. V sobotu trochu nečekaně vyhrála zkoušku A3 (kde byly hned 4 zónové překážky!), v neděli potom porazila svých 39 soupeřů v Jumpingu. Fleur v neděli zaběhla velmi těžkou zkoušku A2 na Výborně a dokonce bez trestných bodů a obsadila v ní 2. místo! Video z tohoto běhu a z Ginnunčina vítězného Jumpingu najdete v části Videa.

Zároveň děkuji Tomáši Seemannovi (www.borderky.cz) za fotku všech tří vítězů letošního pudlího mistrovství - sami vidíte, že se nejvíce dařilo černým pudlům :-).

9.5.2007 Na agiliťáckých závodech Kennel Cup se nám po náročném flyballovém víkendu až překvapivě dařilo - Ginny nejprve zvítězila v Jumpingu jednotlivců a poté i ve stíhacím závodě, který si opravdu užila, a k tomu ještě obsadila spolu s kerníkem Darcym 2. místo v závodě dvojic. Flérinka podruhé zaběhla zkoušku A2 na Výborně a pak (pro paničku trochu překvapivě) vyhrála Jumping, který byl finálovým během závodu chovatelských stanic. Elita tedy opravdu triumfovala :-). Video bude za pár dnů ke shlédnutí v části Videa.
7.5.2007 Fleur absolvovala úspěšnou premiéru na flyballovém turnaji a spolu s nestárnoucí Ginnunkou dopomohla družstvu Nimbus Hop Trop k vítězství ve 4. divizi na mezinárodním turnaji Eager´s Cup :-). Více o turnaji najdete na https://eagerscup.wz.cz
3.5.2007

Ginny se již počtvrté stala mistrem ČR pudlů v agility! Jako jediná ve své kategorii zaběhla o víkendu na halových závodech v Praze-Letňanech obě kola závodu bezchybně a porazila svých 16 soupeřů. Vzhledem k mizerným světelným podmínkám v hale, které dělaly obrovské problémy její paničce, je to vlastně malý zázrak ;-). 

Na stejných závodech si v kategorii veteránů zaběhala i téměř patnáctiletá Herinka, a i když jí to dalo fyzicky pořádně zabrat (a paničce taky, když musela nahluchlému bíglovi pořád nadbíhat! :-D), za šťastného vrtění ocáskem dokončila obě kola a bezkonkurenčně (=rozuměj jako jediný závodící veterán) zvítězila. 

Fleur na nelehkých tratích v Letňanech hlavně sbírala zkušenosti (pod heslem "chybami se panička učí" :-D), ale blýskla se jedním velmi vydařeným závodem Agility. V úterý potom splnila na závodech v Hradci Králové svou první zkoušku A2 na Výborně :-).

22.4.2007

Půlrok vyhrazený na vystavování Flérinky skončil právě tento víkend. V sobotu získala Fleur na klubové výstavě ve třídě otevřené ohodnocení Výborná 2, v neděli na mezinárodní výstavě v mezitřídě dokonce zvítězila - Výborná 1! :-) Ale bohužel to bylo bez titulu... :-( Slovinský rozhodčí pan Denis Kuzelj, který nás posuzoval na obou výstavách, se totiž asi na neděli asi špatně vyspal, protože zatímco v sobotu byla pro něj Fleur samé "excellent" a měla "velmi dlouhé uši", v neděli je najednou měla "velmi krátké". Možná si je přes noc ukousala ;-).

No, máme to za sebou a od nynějška se budeme věnovat už jen tomu, co nás opravdu baví, tedy všem možným psím sportům. Za Flérinčino předvedení na obou výstavách opět děkuji Dianě, za střihovou úpravu paní Janě Svobodové.

15.4.2007 Zpravodajství ze závodů agility v Jičíně: první Ginnunčino vystoupení v kategorii A3, kam se kvůli novému Řádu agility musela po dvou letech v A2 vrátit, dopadlo úspěšně - zkouška byla na Výborně a Ginny obsadila 3. místo. Flérinčina premiéra v kategorii A2 nebyla tak úspěšná, ale po necelých dvou měsících závodění nelze čekat zázraky :-). Důležitější je, že agility ji VELICE baví a že svou už tak slušnou postupovou rychlost zase o něco zvýšila. Paničko, těš se a konečně začni zase chodit běhat, abys jí aspoň trošku stačila ;-).
11.4.2007

Přibyly nám úúúžasné fotky z pudlího dogfrisbee, za které mnohokrát děkujeme Tomáši Seemannovi (www.borderky.cz) .

A ještě jedno důležité upozornění - náš červencový tábor agility je již zcela naplněn, evidujeme pouze náhradníky pro případ, že by se někdo z přihlášených nemohl zúčastnit.

31.3.2007 K flyballovým fotkám pudlíků přibylo i krátké video z Flérinčina tréninku ve ctěnické jízdárně. Děkujeme, Aneto! 
26.3.2007 Na nedělních zkouškách v Praze-Kyjích se oběma pudlím holčičkám dařilo - Ginny obsadila 2. místo ve zkoušce i Jumpingu své výkonnostní kategorie, Fleur zaběhla další zkoušku A1 na Výborně a vyhrála Jumping své výkonnostní kategorie. Kdyby se vyhlašovaly i součty, jak bylo původně v propozicích slíbeno, určitě by se holčičky prosadily i v nich. Video ze zmíněných běhů najdete v části Videa.

Za fotku Flérinky děkuju Daně :-).

23.3.2007 Konečně přidány fotky Flérinky a Ginnunky z únorových halových závodů v Kladně. Autorem fotek je Tomáš Seemann - děkujeme, Tomáši! :-)
19.3.2007 Na víkendových závodech agility v Českých Budějovicích Fleur splnila podmínky pro postup do výkonnostní třídy A2 a Ginny se umístila v součtu čtyř běhů na krásném druhém místě :-). Konkrétně: Fleur 2x 1. místo ve zkoušce A1 (pokaždé na Výborně), Ginny 3. a 2. místo ve zkoušce A2 (také obě na Výborně), 1. místo v nedělním Jumpingu, 2. místo v součtu dvou závodů Jumping a dvou závodů Agility. Video jejich dvou nejlepších běhů můžete shlédnout v části Videa.
13.3.2007 Do Flérinčiny fotogalerie přidány fotky z nedělního dogfrisbee, bohužel opět v "nicmockvalitě" :-(. Asi budeme muset angažovat nějakého profíka ;-).

6.3.2007

V sobotu 3.3. byla Fleur úspěšně zbonitována a uchovněna! :-) Že tentýž den obsadila ve své třídě na klubové výstavě druhé místo s ohodnocením Výborná 2, přestože jí paní rozhodčí vůbec nic nevytkla, to už je asi zbytečné dodávat :-(. Flérince to ale opravdu moc slušelo - podívejte se ZDE. Za skvělé předvedení děkuji Dianě :-).

Po bonitaci zbyla ještě chvilka času na dovádění s létajícím talířem - fotky jsou hned pod těmi výstavními. Snad se časem povedou i lepší... ;-)

18.2.2007

Flérinčina sobotní premiéra mezi dospělými agiliťáky byla úspěšná! Fleur vyhrála zkoušku SA1 a byla těsně druhá v Jumpingu :-).

V neděli se pro změnu více dařilo Ginny - nejprve byla třetí v závodě Agility a vzápětí vyhrála Jumping :-).

Na videozáznamy jejich úspěšných běhů se můžete podívat v části Videa.

12.2.2007

Na mezinárodní výstavě v Brně získala Fleur OPĚT hodnocení Výborná 2, Res. CAC. To není vůbec špatné, ale potřetí za sebou už to trochu zamrzí. Dočkáme se někdy vítězství?

Na fotky a další podrobnosti se můžete podívat ZDE. Dianě opět děkuji za profesionální předvedení :-).

4.2.2007 Dnešního dne se stala Fleur "agiliťácky zletilou", tj. dosáhla věku 18 měsíců, takže už může závodit. První závody ji čekají za 14 dní v Kladně, tak nám držte palce :-).
20.1.2007

Propozice do třetice ;-) (nebo do čtvrtice?) - na náš červencový tábor agility v Kutné Hoře. Srdečně vás zveme - nudit se určitě nebudete ;-) a ledacos užitečného se naučíte. Moc pěkné povídání o tom, jaký byl náš loňský tábor agility, si můžete přečíst ZDE.

A k tomu přidávám informaci, že flyballové školení pro začátečníky 12.-13.5 už je obsazené! Případní další zájemci nechť pošlou přihlášku, ale neposílají peníze. Budou evidováni jako náhradníci a v případě, že se někdo z již přihlášených nebude moci zúčastnit (třeba z důvodu hárání feny) anebo nezaplatí poplatek do uzávěrky, budeme je kontaktovat a možnost účasti jim nabídneme.

10.1.2007

A jsou tu další propozice, tentokrát na školení pro flyballové začátečníky + trénink pro mírně pokročilé. Termín a místo: 12.-13.5., Dvůr Králové nad Labem. Máte-li zájem, s přihlášením neváhejte, neboť počet míst je omezený.

Do Fotek přibylo pár obrázků z psích Vánoc a z jednoho běžného "aportovacího" večera ;-).

8.1.2007 Tak k nám zase jednou zavítala psavá nálada a zrodil se článeček o agiliťáckých botách pod názvem "Když nemáš dost stability, tak neběhej agility."
5.1.2007

Máme tady první dvě pozvánky na naše flyballové akce v novém roce - propozice na soustředění pro mírně pokročilé a propozice na soustředění pro závodníky. Srdečně vás zveme :-).

Konečně také aktualizována stránka o dogfrisbee - doufejme, že na jaře přibudou i nějaké fotky Flérinky chytající disk, protože už jí to docela jde.