Novinky 2008

28.12.2008

 Essinčiny první vánoční svátky proběhly v klidu a bez nehod :-).

Zítra má Essie "pětiměsíční" narozeniny a domácí měření říká, že chrťátko má toho času 41 cm v kohoutku. 

Narozky Essinky nejspíš oslaví agiliťáckým tréninkem pro štěňátka... ačkoliv s ní panička původně vůbec tento sport dělat nechtěla, Essinku agility moooc baví ;-).  

23.12.2008

Všem našim dvounohým i čtyřnohým přátelům přejeme radostné Vánoce a klidný a úspěšný vstup do nového roku :-).

29.11.2008 Essinka má dnes takové malé narozeniny, neboť jí jsou přesně 4 měsíce :-). Jako dárek k nim ve čtvrtek dostala první flyballový trénink, nebo lépe řečeno hru na flyballovém shootu. Protože ráda leze na cokoliv vyvýšeného, hra se jí moc líbila a na shoot lezla, i když neměla :-))... a dokonce z něho i aportovala! Tak uvidíme, jestli jí to vydrží, ale zatím absolutně nemáme kam spěchat. Jo a už zase vyrostla... toho času měří už 38 cm :-O. Už by skoro mohla přestat... už jen trošičku, prosím...
24.11.2008

Náš patrně poslední letošní závod agility byla Zlatá překážka v Hradci Králové. Tentokrát se dařilo oběma pudlím holčičkám - Ginny byla sice v jednotlivých bězích "na bedně" jen jednou (1. místo ve zkoušce SA2, čímž opět splnila podmínky pro přestup do A3), ale v součtu všech Jumpingů a Openů (=Zlatá překážka) byla z kategorie SA2 nejlepší!!! :-O Netřeba asi dodávat, že to byl pro paničku docela šok, protože jsme v Agility tentokrát zdaleka nebyly bez trestných bodů...

S "čistým štítem" naopak absolvovala závod Fleur - kromě jedné diskvalifikace v nedělní zkoušce SA3 dokončila všechny ostatní běhy bez trestných bodů. Umístění: 3. místo v sobotní zkoušce SA3, 2. místo v sobotním Jumpingu a 1. místo (a absolutně nejlepší čas ze všech zúčastněných psů!) v nedělním Jumpingu, a ještě 2x 6. místo v Agility (pokaždé nás zdržela houpačka :-( ). Celkově z toho ale bylo krásné 2. místo v součtu Jumpingů a Agility kategorie SA3 (=Zlatá překážka) :-). 

Kéž by to oběma pudlím holčičkám běhalo tak dobře i v příští sezóně!

Video najdete v části Videa.

16.11.2008 Pudlíci mají za sebou další závody agility, tentokrát v Praze-Letňanech. Zatímco Flérince naprostou většinu běhů zkazila panička (kromě jednoho odmítnutí a shozené laťky bohužel za všechny naše neúspěchy, zejména za všechny diskvalifikace, může lidský faktor :-(( ), desetiletá Ginnunka byla neuvěřitelně úspěšná - umístila se "na bedně" kompletně ve všech bězích, ve kterých startovala, a kromě jednoho běhu měla všechny bez trestných bodů!!! 

Konkrétně: zkouška A2 v sobotu 3. místo (to byl ale jediný závod, kde měla Ginny chyby), tatáž zkouška v neděli 1. místo, Jumping po oba dva dny 1. místo, Agility 2. místo, finálové Agility 1. místo, finálový Jumping 2. místo! Sobotní Agility a nedělní Jumping se sčítaly do závodu CACAg a nás neminulo vítězství ani v této soutěži, a... GINNUNKA TAK SPLNILA PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU NÁRODNÍ ŠAMPION AGILITY!!! Dvě vítězství v závodech CACAg má již na svém kontě z minulých let, třetí přidala nyní, a k tomu má i to správné výstavní ohodnocení = Výborná! V něco takového panička opravdu nedoufala ani v nekrásnějším snu, neboť v posledních letech na nás vždy zbyl pouze Res. CACAg... ale nemožné se stalo skutkem! :-)

Jen video tentokrát bohužel žádné nemáme... ve špatně osvětlené hale jsou na tmavém koberci pudlíci prakticky nezachytitelní :-(.

10.11.2008

Uplynulý víkend nás po dlouhé době potkalo agility... na závodech v Kladně běhala tentokrát jenom Fleur (Ginny měla ještě pauzu), a na to, že jsme naposledy byly na parkuru agility v září na MČR, si nevedla až tak špatně... pravda, doběhly jsme jen polovinu všech běhů (vinou paničky!), ale ostatní běhy skončily umístěním "na bedně". Fleur si tak připsala dvě vítězství v Jumpingu a 3. místo ve zkoušce A3, ale nejvíc potěšující byl její nadšený a přitom pozorný výkon. Video z obou Jumpingů (NENÍ zrychlené! :-)) najdete v části Videa.

Essinka zase trošku povyrostla a měří už 35 cm. Pár nových fotek (zejména z jejího pózování na chalupě) najdete ZDE.

29.10.2008

Essinka dnes slaví "tříměsíční" narozeniny, a protože je venku ohavně a ona se nemohla pořádně vyběhat, slaví je hlavně zlobením ;-). Ale měření její kohoutkové výšky se nám včera povedlo - Essie má 32 cm, což je už jen o maličko méně než kolik měří Fleur.

21.10.2008

Pudlíci a vipeťátko strávili další moc fajn víkend na chalupě, a jako následek je ZDE pár moc pěkných fotek, za které děkujeme Jindrovi.

Essie za ten měsíc u nás - ano, dnes je to PŘESNĚ měsíc! - trošku povyrostla a je vysoká jako Ginny,  ale pořád má ještě to hlavní před sebou :-).

12.10.2008

Pudlíci v sobotu absolvovali v Českých Budějovicích poslední flyballový turnaj tohoto roku a jejich družstva si vedla velice úspěšně. Flérinčini HT Sprinters zlepšili svůj rekord až na 19,18 s a skončili v 1. divizi čtvrtí, Ginnunčini HT Panthers skončili ve 2. divizi na krásném 3. místě.

Vipeťátko Essinka už trošku povyrostlo a statečně se seznamuje s krásami nástrahami okolního světa. A jaká Essie vlastně je? Citlivá i paličatá, statečná i choulostivá, poslušná i zlobivá, ale každopádně neskutečně milá, přítulná, hravá, roztomilá... ještě že si tohle neumí přečíst, jinak by určitě zpychla ;-). Už už se zdálo, že ji konečně přijme i Ginny, ale bohužel si to zatím rozmyslela.

28.9.2008

Pudlíci a vipeťátko za sebou mají krásný víkend v "psím ráji" na naší chalupě... do Essinčiny fotogalerie z něj přibylo pár fotek, stejně jako z minulotýdenních domácích hrátek.. 

Pokud jde o vztahy ve smečce, Ginny trvá na svém ("paničko, odnes toho vetřelce tam, kde jsi ho vzala!"), zato Fleur přešla s Essie od přátelského vrtění ocáskem k dlouhotrvajícím hrám a honičkám. Proti vipetí průbojnosti a dravosti zatím s úspěchem využívá své výškové a váhové převahy... uvidíme, jak dlouho jí to bude stačit ;-). 

21.9.2008 Tento víkend přibyl do naší pudlí smečky jeden nepudlí přírůstek - štěňátko dlouhosrstého vipeta jménem Essie. Asi nejen pudlíci si myslí, že se panička definitivně zbláznila... jenomže ona se do tohoto plemene zbláznila už dost dávno, jen čekala, až se urodí to vytoužené štěňátko. 

Pudlíci ho přijali vcelku podle očekávání - Ginny je na něj naštvaná a nepříjemná (nic nového - na malou Fleur byla hnusná celé tři týdny!), zato Fleur vrtí ocáskem, ale nějak neví, co si s takovým malým drobečkem počít. Každopádně nás zase čeká spousta radosti i starostí a Essinku určitě čeká hodně zajímavý a pestrý život :-)..

Fotky malého vipeťátka si můžete prohlédnout ZDE.

16.9.2008

Máme za sebou dvě mistrovství republiky našich "hlavních" sportů - nejprve to bylo o prvním zářijovém víkendu MČR v agility, kde se Ginny umístila v součtu jednotlivců na 11. místě (8. místo po Jumpingu, ale skočená sestupka na kladině znamenala konec nadějí na lepší umístění) a "její" družstvo skončilo v součtu na krásném (a přiznejme, že trochu nečekaném) 4. místě! Fleur se v jednotlivcích diskvalifikovala a "jejímu" družstvu Drak se bohužel nepodařilo udržet krásné 2. místo ze sobotního Agility... nakonec bylo sedmé.

O mnoho radostnější výsledky přineslo MČR ve flyballu, které proběhlo druhý zářijový víkend - Flérinčini HT Sprinters skončili v 1. divizi na neuvěřitelném 3. místě (v konkurenci sedmi družstev, z nichž je většina rychlejších než Sprinteři, je to veliký úspěch!), a Ginnunčini HT Panthers suverénně zvítězili ve 3. divizi! :-) Pudlíci i panička si to závodění moc užili - běhat v tak skvěle klapajících družstvech je opravdu radost!

8.9.2008

Byla jsem se podívat na štěňátka a vybrat si tu "svou" holčičku. Rozhodnuto bylo prakticky ihned - béžová se ke mně měla (hlavně ze začátku :-), zatímco bílá mě úplně ignorovala. Takže Essie bude blonďatá po mamince, přesně jak jsem si přála :-).

Udělala jsem tu hloupost, že jsem vzala pudlíky s sebou - ke štěňátkům jsem je samozřejmě nepustila, ale byli se mnou v autě. Cesta byla neskutečně dlouhá, hlavně směrem tam, a tak mi ty černé kudrnaté holčičky docela právem vynadaly. Doma by jim bývalo bylo lépe.

25.8.2008 Propozice na flyballový víkend, který se koná ve dnech 25.-26.10.2008, najdete ZDE. Máte-li zájem začít s flyballem nejen po stránce praktické, ale i po stránce teoretické a dozvědět se něco o pravidlech, zásadách výcviku atd., máte příležitost právě ve Dvoře. Praktický výcvik prokládáme povídáním, videem atd. Počet účastníků je omezen, takže s přihláškami dlouho neváhejte!
23.8.2008 Léto plné flyballu zdárně pokračuje - na turnaji v Trmicích, na kterém pudlíci původně vůbec neměli závodit a na poslední chvíli jen zaskočili za zraněné čtyřnohé kolegy, obsadilo "jejich" družstvo Hop Trop Panthers krásné 2. místo ve 2. divizi. Ginnunka potěšila paničku několika časy pod 6 sekund, a Flérince se pak v záchvatu žárlivosti na Gínu povedlo zaběhnout dokonce 5,38 s :-), čímž se velmi přiblížila ke svému dosavadnímu rekordu.
11.8.2008

Máme za sebou další flyballový turnaj, tentokrát v Brně, s oběma pudlími holčičkami ve stejném družstvu, tedy v Hop Trop Sprinters. Po velké bitvě skončili Sprinteři na pěkném 4. místě... Ginny běžela skoro jako za mlada, na Fleur bylo ale bohužel trochu znát, že je krátce po hárání :-(. Snad to příště bude lepší! 

Za foto Ginnunky moc děkuji Tomáši Seemannovi - www.borderky.cz

3.8.2008 To je hrůza, jak ten čas letí... Fleur zítra oslaví už třetí narozeniny! :-O Všechno nejlepší, Flerátko! :-) 
30.7.2008 V souvislosti s potáborovou hygienou dostala Fleur zbrusu nový sestřih "na holátko", viz foto vpravo... né, nesmějte se jí! :-) Je to sestřih velice praktický, po kterém narostla její pratetě Ginny velice kvalitní srst na uších, tak snad to bude stejně fungovat i u Fleur.

Za foto děkuji Zdeňku Korintovi - www.odcenicka.cz

28.7.2008 Minulý týden strávily pudlí holčičky na našem agiliťáckém táboře v Jihlavě, kde si i trochu zatrénovaly, hlavně Fleur ;-) ... přesto se nám v nedělních zkouškách v Praze-Březiněvsi nedařilo. První diskvalifikace jde na Flérinčino konto, druhá na konto paničky, která si zvládla při prvním běhu cosi udělat se stehenním svalem a v tom dalším už prostě nestihla doběhnout tam, kam potřebovala, což přineslo další DIS. Ginnunka tentokrát naštěstí nezávodila ;-).
10.7.2008

Máme za sebou jedno nesmírně hektické období naplněné jedním běžným flyballovým turnajem a jedním mistrovstvím Evropy ve flyballu, které jsme pořádali v Mladé Boleslavi. Nejprve k Turnaji sladkých nadějí v Letňanech 22.6.2008 - "Flérinčini" HT Sprinters skončili v 1. divizi na pěkném 4. místě, "Ginnunčini" HT Panthers ve 2. divizi na 4. místě, přičemž si (i díky Ginny) zlepšili rekord na 23,58 s.

No a teď ta "Evropa" :-) - Fleur mi udělala nesmírnou radost už jen tím, že hárání odložila až po skončení turnaje!!! Od ledna jsem se bála, že se rozhárá přesně na "Evropu", ale naštěstí se mi ji povedlo nějak (nevím jak!!! ;-)) ukecat a ona začala až jeden den po turnaji! Také díky tomu si Sprinteři zlepšili rekord družstva na 19,42 s a skončili ve 4. divizi na krásném 3. místě. Snad ještě větší překvapení mě čekalo u Pantherů - s Ginnunkou v sestavě byli několikrát tak rychlí, že se nevešli do mezního času své divize!!! :-O Nakonec z toho bylo krásné 3. místo v 7. divizi a zlepšení rekordu družstva až na 23,06 s. Pro Ginnunku to bylo definitivně poslední mistrovství, přece jen je takováhle akce náročná i pro mnohem mladší pejsky, ale myslím, že má být na co pyšná ;-).

Obě holčičky i s paničkou se také u příležitosti ME předvedly v televizi, konkrétně ve Snídani s Novou - odkaz (stejně jako podrobnosti ke zmíněnému mistrovství Evropy) najdete na www.flyball.cz/efc2008.htm

10.6.2008

Pudlí holčičky jsou obě v pořádku a v kondici :-) a paničku už koleno taky skoro nebolí, takže i díky tomu máme za sebou jeden z nejúspěšnějších agility víkendů, které jsme kdy absolvovaly. Na závodech O Žižkovo oko vyhrála Fleur sobotní zkoušku SA3 a v té nedělní byla třetí, a k tomu přidala vítězství v nedělním Jumpingu i Agility a v celkovém součtu za celý víkend byla třetí. Ginnunka vyhrála nedělní zkoušku SA2 a sobotní Jumping, v tom nedělním pak byla druhá za Fleur :-). Ale hlavně - holčičky doběhly úplně všechny běhy, ve kterých startovaly, a to buď čistě, nebo maximálně s pěti trestnými body! Videa najdete v části Videa.

Dlužno dodat, že Fleur se po oba dva dny dožadovala po skončení oficiální části závodů ještě nějaké aktivity... že prý to bylo málo a že si vůbec nezaběhala!!! :-O 

16.5.2008

Flérince se daří velice dobře a už pár dní se chová, jako by po žádné operaci nebyla :-). V pondělí jdeme na vyndání stehů a pak ji čeká rekonvalescence. 

No a Ginnunka, ta v neděli oslaví své desáté narozeniny!!! Sice už je pořádně šedivá, ale pořád s radostí a velkým nasazením běhá i skáče... nejen na parkurech, ale i na procházkách. Tak všechno nejlepší, Ginny!

9.5.2008 Tak Fleur už je zase po operaci :-(. V pátek jsme šly na plánované odstranění jednoho nezhojeného stehu, který Flérince zůstal po lednové operaci žaludku - měl to být relativně malý zákrok v narkóze, že prý tak na 20 minut. Jenomže se ukázalo, že problémem není jen v tom jednom stehu, ale v celé niti, kterou bylo spodní šití provedeno a kterou Flérinčino tělíčko odmítlo přijmout. Následovalo tedy nucené otevření původní rány a její kompletní přešití jiným materiálem, takže se Fleur opět "pyšní" dvanácticentimetrovou jizvou přes celé bříško a nuceným zákazem běhání. Ach jo... kdy už to skončí?!? :-(

8.5.2008 Na závodech agility Kennel Cup to měly pudlí holčičky těžké, protože panička má problémy s kolenem (zřejmě na delší dobu) a běhala jen s velikým sebezapřením (a s prášky;-). Ginny se nicméně blýskla 3. místem v Jumpingu jednotlivců a Fleur, která si zase zahrála na "bezmozečkové Flerátko" (=agility mě děsně baví, ale proč bych měla běhat pořád jen tam, kam ty mi řekneš?), si naštěstí schovala svůj nejsvětlejší okamžik na závod dvojic. Z nouze sestavená dvojice Fleur-Ginny (přece to panička nebude kazit někomu jinému!) ve své kategorii překvapivě zvítězila!!! :-O Lví podíl na tom měly i obě dokonalé pomocnice Diana a Dana, které se postaraly o skvělou pudlí "střídačku" - tímto jim ještě jednou děkujeme! Video najdete v části Videa.
5.5.2008 Máme za sebou náročný prodloužený víkend - čtvrtek 1.5. jsme byly na závodech agility v Nymburce, kde se Flérince bohužel příliš nedařilo (4. místo za bezchybný běh v Agility a jinak nic, co by stálo za zmínku) a Ginny nezávodila. Sobotu 3.5.2008 jsme potom strávily na flyballovém turnaji Eager´s Cup, kde Hop Trop Sprinters (družstvo s oběma pudlíky) obsadilo celkově 4. místo. Více na https://eagerscup.wz.cz a na https://hoptropprague.wz.cz
27.4.2008

Naše další závody agility, tentokrát v Jičíně, se nejvíce vydařily Ginnunce - ve svých téměř 10 letech s přehledem vyhrála Jumping a v dalších dvou bězích se umístila v první desítce. Video z jejího nejúspěšnějšího běhu najdete v části Videa.

Zato s Fleur jsme se vrátily zpátky na zem - opět se nám povedlo dokončit pouze jeden parkur ze tří :-(. Ale ta její rychlost, hmmm... ZDE je malá ukázka slalomu z prvního běhu, podle opakovaného ručního měření za 2,42 s :-O. Snad tu rychlost jednoho krásného dne skloubíme i s přesností!

20.4.2008 Máme za sebou první letošní závody agility pod širým nebem, a to s vynikajícím výsledkem - Fleur poprvé v životě úspěšně dokončila všechny své běhy, a to ještě navíc na Výborně, včetně zkoušky SA3! V Jumpingu dokonce zvítězila s dvousekundovým náskokem před druhou Ginny a získala tak zvláštní cenu pro nejrychlejšího psa celých závodů!!! :-O Video najdete v části Videa.
5.4.2008 Tak se nám s platností od 1.4.2008 vyměnili A3 pudlíci... zatímco Ginnunce platnost její A3 karty vyprchala (a o novou se snažit určitě nebudeme! ;-), Fleur A3 kartu čerstvě získala... poté, co hned dvojnásobně splnila podmínky pro postup do této elitní kategorie, se panička rozhodla to risknout a do A3 už opravdu jít. Za pár týdnů uvidíme, jestli to nebyla chyba.
25.3.2008 Letňanské závody agility mohou za to, že jsem konečně dopsala vzpomínku na svého prvního pejska, bígličku Harrietku. Život s ní nebyl jednoduchý, což potvrdí každý, kdo ji trochu více znal... ale vzpomínat se prý má jen na to hezké, tak jsem to zkusila. Jak se mi to povedlo, můžete posoudit ZDE.
24.3.2008

Naše první letošní závody agility dopadly skvěle, zvlášť když vezmeme v potaz dlouhou tréninkovou pauzu, která jim předcházela. Ginny zvítězila v sobotním Jumpingu, v nedělním byla druhá, stejně jako v celkovém součtu Mistrovství pudlů v agility. K tomu ještě přidala pondělní vítězství ve zkoušce SA3, které zároveň znamenalo postup do finále závodu TOP INDOOR CUP. Bohužel se ho ale nakonec nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit. Ginnunčinu fotku s pohárem věnovaným do MR pudlů chovatelskou stanicí Elita Triumphans vidíte vpravo.

Fleur obsadila krásné třetí místo v sobotním Agility, což zároveň znamenalo vedení po 1. kole MR pudlů. V nedělním finále (stejně jako v mnoha dalších bězích tohoto víkendu) se však diskvalifikovala. Náplastí na tento neúspěch bylo pondělní vítězství ve zkoušce SA2, postup do finále závodu TOP INDOOR CUP a v něm dost nečekané druhé místo!!! Trať dosahující téměř obtížnosti A4, na které se diskvalifikovaly dvě třetiny závodníků kategorie Small, dokázala proběhnout bez trestných bodů, a jen horší čas ji připravil o vítězství.

Videa tentokrát nebudou, protože černí pudlíci nejsou na tmavě šedivém koberci příliš vidět :-(.

16.3.2008

Fleur ve čtvrtek absolvovala svůj první letošní plnohodnotný flyballový trénink, a byla moc a moc šťastná a spokojená, což mi po návratu domů neopomněla sdělit :-). Jak se zdá, už je v naprostém pořádku a pomalu zase nabírá kondici. Tak ještě zbývá vrátit se k agility... to nás čeká za týden.

25.2.2008

Děkuji všem, kdo Flérince drželi palce při její rekonvalescenci po těžké operaci a následně i při infekčním zánětu žaludku a střev, který její oslabené tělíčko vzápětí chytlo. Snad to nezakřiknu, když napíšu, že už se zdá být všechno téměř v pořádku a že to vypadá v brzký návrat na flyballové dráhy i agiliťácké parkury. Stráááášně se na to těšíme - OBĚ!

Agiliťácký i flyballový život se ale bez nás nezastavil, a tak tu máme pozvánku na náš letošní tábor agility a také na dva významné flyballové turnaje - Eager´s Cup a Mistrovství Evropy ve flyballu. Koná se u nás v ČR, tak si ho nenechte ujít!!!

5.2.2008 První novinka tohoto roku je... no vlastně je pozitivní, protože Fleur přežila a snad bude i v pořádku. Pokud si chcete přečíst náš nepěkný zážitek (o který se prostě MUSÍM podělit), máte možnost ZDE. Lidičky, dejte si na své pejsky bacha... některý lidi jsou fakt svině! :-( :-O