Novinky 2009

 

27.12.2009 Asi poslední naší letošní akcí byl výlet k hradu Kost - fotky najdete ZDE.
24.12.2009

Všem našim dvounohým i čtyřnohým přátelům

přejeme klidné vánoční svátky 

a úspěšný vstup do nového roku.

 

20.12.2009 Essinka se "nachomýtla" k ateliérovému focení flyballového družstva Hop Trop PRAGUE a díky tomu má také pár krásných profi fotek - podívejte se ZDE. Tomáši, děkujeme!
6.12.2009

Včera odjel do svého nového domova pejsek Sony, dnes opustilo naši domácnost poslední štěňátko - pejsek Benji. Hodné páníčky určitě mají, tak snad zbývá popřát už jen to štěstí a zdraví...

Fleur po jejich odchodu několikrát zamyšleně postála v místě, kde byla osm týdnů štěněcí ohrádka, ale tím to skončilo a žádné tesknění se nekoná (kupodivu ani u Essinky, pro kterou byla štěňátka skvělými hračkami ;-). Spíš se zdá, že holky dospávají, co v posledních týdnech nestihly naspat.

Poslední fotky štěňátek před jejich odchodem a video z doby mezi 7. a 8. týdnem věku štěňat najdete na stránce vrhu B.

28.11.2009

Dnes od nás odešlo první štěňátko, fenečka Billie-Jean. Lenko, Rastíku a Billie, ať se vám společně daří, a to nejen v agility! Už žádné vylité kafe ani jiná katastrofa! ;-)

Moc pěkné Rastíkovy fotky z cesty pro štěňátko a zpět najdete ZDE.

26.11.2009

Štěňátka mají oholené čumáčky - pár nových fotek přibylo na stránce vrhu B.

22.11.2009

Jak ten čas letí! Štěňátkům už je 6 týdnů, byla poprvé očkována a také čipována. Sony (tedy Bronson Black, mladší pejsek) už také poznal svého budoucího páníčka, se kterým bude běhat agility, a od té doby je ještě agilnější :-). Také fenečka Billie-Jean by měla ve svém budoucím životě hopsat přes překážky, a to na Slovensku :-). Baxík (starší pejsek) na přání své budoucí paničky trošku změnil jméno na Benjamin Baxter. V pondělí nás čeká přejímka vrhu, a hned o dalším víkendu už nás opustí první štěňátko... to to uteklo!

Pár nových fotek a dvě videa najdete ZDE - na stránkách vrhu B.

14.11.2009 Štěňátkům je 5 týdnů a jsou z nich pěkná čírťata ;-). Pár nových fotek a tři videa najdete na stránce vrhu B.
8.11.2009 Na mezinárodní výstavě psů v Praze-Letňanech byla Essinka poprvé přihlášena do mezitřídy. Pan rozhodčí Matyáš ji ohodnotil známkou Výborná 1, CAC, BOB - k tomu poslednímu ohodnocení dlužno dodat, že Essinka byla jediný zástupce svého plemene na celé výstavě. Závěrečných soutěží jsme se ale tentokrát nezúčastnily, protože máme doma čtyřtýdenní pudlí štěňátka, která bylo potřeba přikrmit.
6.11.2009

A je tady slíbené druhé video, tentokrát bez Essinky ;-). Štěňátkům jsou dnes 4 týdny, Fleur je stále statečně kojí, ale začali jsme raději přikrmovat, když jejich týdenní váhové přírůstky znatelně poklesly.

Na stránce vrhu B také přibylo pár nových fotek - oholené štěněcí čumáčky (i když zatím ne úplně nakrátko) přece jen vypadají o dost lépe než ty zarostlé ;-).

4.11.2009

První video vrhu B najdete ZDE. Toto video je z prvních štěňátčích her s Essie a nutno dodat, že štěňátka opravdu nemají blechy ani jiné cizopasníky ;-) - to jen Essinka odmalička projevuje svou přízeň jiným pejskům mimo jiné tím, že jim předními zuby probírá srst :-).

Další videa budou snad brzy následovat.

31.10.2009

Vipetka Essie oslavila v tomto týdnu patnáctiměsíční narozeniny (=flyballová plnoletost ;-), ale protože má český flyball zimní pauzu, dostala k nim náhražkou svůj první coursing, který se jí moc líbil :-). První licenční běh byl trošičku rozpačitý a Essie zdaleka neběžela naplno, i když odběhla bez nějakého viditelného zaváhání celou trasu. Zato ten druhý už se vydařil a na Essince bylo vidět, že pochopila, o co jde a běží naplno, i když je ještě nezkušená a neumí si nadbíhat. Ale žádný učený z nebe nespadl, a na příštím coursingu ji čekají společné běhy s dalšími dlouhosrstými vipety, tak se snad trošku přiučí ;-). 

Video z druhého běhu najdete ZDE - za jeho natočení děkuji Martině Koucké.

30.10.2009

Štěňátkům jsou tři týdny, vidí, slyší, a začínají si nesměle hrát... nejen spolu :-). Fotky na stránce vrhu B.

25.10.2009

Opět máme pár nových fotek našich štěňátek... jejich první krůčky, první otevřená očíčka, první seznámení s jinými členy domácnosti... vše najdete na stránce vrhu B.

Essinka má teď jakési období klidu, vzhledem k tomu, že máme doma pudlí štěňátka. O víkendu si tedy dala aspoň "socializační" cestu po Praze, na kterou nějak nebyl od jara čas - metrem, pak kus pěšky přes centrum města, po náplavce podél Vltavy, a pak zpět domů tramvají. Zvládla to a dokonce byla schopna jít po náplavce na volno a nelovit přitom ptáčky, ale po návratu měla opravdu dost :-). Budeme to muset zopakovat, aby si zase zvykla na ruch velkoměsta.

17.10.2009

Flérince i štěňátkům se daří výborně - pár jejich nových fotek přibylo na stránce vrhu B.

Všechna štěňátka jsou již zarezervovaná. Od pátého dne po porodu se Fleur přestala o štěňátka tak strašně bát a venku se opět dožaduje běhání za míčkem :-).

9.10.2009

Na stránku vrhu B přidáno prvních pár fotek našich "novorozenců" - podívejte se ZDE. Další fotky snad přibydou během víkendu... černý pudl se velmi špatně fotí a černá štěňata u černé feny dvojnásob :-O. 

Fenečka a jeden pejsek už mají své nové majitele, druhý pejsek je zatím volný.

9.10.2009 Dnes v noci se Flérince narodili 2 pejsci a 1 fenečka :-). Porod proběhl bez komplikací a štěňátka i maminka jsou v pořádku. Podrobnosti a fotky přidám během víkendu.
29.9.2009

Totálně nesportovní období jsme si s Essinkou v neděli zpestřily dogtrekkingem Krajem Oty Pavla - více ZDE. Pudlíci byli doma, takovou porci kilometrů by totiž toho času nezvládli. Fleur se čím dál víc kulatí (fotka je z dnešního večera), a i když se na procházkách stále chová jako že nic, tak ono NĚCO ;-). A Ginnunce stále ještě chybí kondice, i když už je jinak fyzicky v pořádku.

15.9.2009

Tak máme takové zvláštní období, kdy panička už druhý měsíc nemá s kým závodit, přestože má doma tři pejsky - opravdu velký nezvyk! ;-) Flérinka vypadá a chová se docela "těhotně" - ultrazvuk prozatím vynecháváme. Ginnunka se po fyzické stránce už sice docela vzpamatovala z incidentu s bulteriérkou, ale po psychické stránce to bude ještě běh na dlouhou trať, a s kondicí to zatím také není valné. No a Essinka, naše junior šampiónka (včera nám přišel z ČMKU diplom!), se teprve učí vše potřebné, aby mohla jednou začít závodit, až bude zletilá :-).

15.9.2009 Včera nám, tedy především Essince, přišel z ČMKU diplom s titulem Junior Šampión :-).
7.9.2009

Po dlouhé době byla trošičku zaktualizována stránka Legrácky... panička zahrabala ve své děravé paměti a něco málo z ní vylovila ;-).

30.8.2009

Essinka má na svém kontě další výstavní úspěch, tentokrát z mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Slovenský rozhodčí Guniš ji ohodnotil známkou Výborná 1, CAJC, nejlepší mladý jedinec (dokonce Essinku upřednostnil před krásným mladým psem Ansgarem Verona Sunrise).

Získaly jsme tak právo nastoupit v závěrečných soutěžích v bojích o nejlepšího juniora. Pan rozhodčí Polgár, který tuto soutěž posuzoval (ano, ten stejný rozhodčí, který dal Essince v červenci VD!), nás kupodivu nevykázal z kruhu ;-), ale vybral si nás do širšího výběru. Dál už to bohužel nešlo, a asi to bylo i dobře, protože toho Essinka měla dost a chodila hůř a hůř. 

Zbývá dodat, že ziskem třetího CAJCe splnila Essinka podmínky pro udělení titulu Junior Šampión :-).

16.8.2009 Na klubové výstavě Klubu chovatelů chrtů ve východočeském Přívratu se Essince dařilo - paní rozhodčí Petrusová jí dala krásný posudek a ohodnocení Výborná 1, CAJC a dokonce i BOB! Pravda, Essie byla jediný dlouhosrstý vipet na celé výstavě, ale vzhledem k tomu, že se jí ráno před výstavou opět vrátily problémy s páteří (pohmožděnou při hře cca před třemi týdny - více v článku ZDE) a v klusu se moc dobře nepředvedla, asi jinak opravdu vypadala moc pěkně, když si za to odvezla své první dva poháry :-). Jen coursingový trénink, na který byla také přihlášená, jsme kvůli jejím potížím musely oželet.
12.8.2009 Tak Flérinka už má svou "svatební noc" za sebou, a teď budeme s napětím očekávat, jestli zabřezne... Pokud se to povede, měl by vycházet předpokládaný termín porodu někdy kolem 12.10.2009.
4.8.2009

Ginnunka dnes dobrala antibiotika - pokud jde o polykání prášíčků, je to opravdu vzorná pacientka! Horší je to s její disciplínou, pokud jde o péči o rány - v nestřeženém okamžiku si totiž zvládla pěkně rozlízat jednu z ran na hrudi, takže s vyndáním stehů budeme muset ještě počkat. Nicméně kdyby na sobě neměla ten obvaz, tak už by snad nikdo nepoznal, co ji před deseti dny potkalo - neuvěřitelné, vzhledem k hloubce kousanců! 

No a Fleur KONEČNĚ hárá... dala si tentokrát trochu na čas, asi aby pozlobila potenciální majitele jejích štěňátek ;-). Držte nám palce, příští týden jedeme za ženichem!  :-).

29.7.2009

Vipetce Essince je právě dnes 1 rok, za což si vysloužila aktualizaci své stránky. Moc pěkné Essinčiny fotky z výstavy v Mladé Boleslavi najdete ZDE. Děkuji za ně rodině Kouckých - chov. stanice Verona Sunrise.

No a hned počátkem příštího týdne oslaví své čtvrté narozeniny Fleur... jak ten čas letí! :-O Gratuluju, holky! Jen na oslavu nějak není nálada... snad později.

Ale na otázku "jak se spolu snášej", kterou často dostávám, je jediná odpověď - milujou se! Rozhodně tedy Fleur a Essie... Ginnunka miluje jen Fleur a vipetku u nás aspoň toleruje. Nekonečné hrátky těch dvou mladých holčiček se bohužel fotí dost obtížně - jedna z mála momentek, kde Flérinka nevypadá jako divná koule, je vpravo. 

28.7.2009

Ginny se cítí viditelně lépe - už tolik nekulhá, když chodí, i když zatím vydrží jen tak dvacet třicet metrů v pomalém tempu. Ale válení v trávě jí vůbec nevadí ;-), a dokonce si dneska vyžebrala od paničky i míček... ne ne, žádné aportování se nekonalo, to ostatně Ginnunku moc nebere ani normálně, ale okusovat tenisák a k tomu si s ním povídat, to prý je to pravé ;-).

Večerní kontrola na veterině pak dopadla nadmíru dobře - rány se Ginnunce slušně hojí a doktoři jí tak mohli vyndat dren, který měla od lopatky až k nožičce. Ještě stále je ale musíme vyplachovat dezinfekcí a vzhledem k tomu, že má Ginny pořád větší tendence si tu spodní ránu sama ošetřovat, neobejdeme se bez límce. Antibiotika máme ještě na týden, a pokud nenastanou komplikace, při příští kontrole by mohly jít ven i stehy z hrudníčku.

26.7.2009 Ginnunka se v pátek podruhé narodila, když přežila útok bulteriérky... více v článku ZDE.
21.7.2009 Když se nedaří, tak se prostě nedaří, a to nejen při výcviku, ale i na výstavě... V neděli jsme na národní výstavě v Mladé Boleslavi nějak nepadly do oka panu rozhodčímu Polgárovi - Essie od něj dostala známku VD s odůvodněním, že je příliš malá a drobná a má nedostatečně hluboký i široký hrudník! :-O Trochu zvláštní hodnocení na třídu mladých a pro fenu, které ještě nebyl rok, a taky zvláštní představa o optimální výšce fen u plemene, kde má většina jedinců tendence přerůstat. Essie sice je na dolní hranici výšky, ale standard rozhodně splňuje! Snad s jedinou výhradou pana rozhodčího lze trochu souhlasit, a to je ne úplně optimální výstavní kondice, protože Essie na agi táboře moc nežrala (jako obvykle, když je v cizím prostředí) a doma se nám to ještě nepodařilo dohnat, takže pro výstavu není "správně tlustá" ;-).
12.7.2009

I druhý tábor agility, tentokrát ve Dvoře Králové nad Labem, je za námi, a bohužel jsme si z něj odnesly kromě příjemných zážitků i několik šrámů... Essinka dostala ránu od ohradníku, když se chtěla honit s kravami (!), a tentýž den se na parkuru při výběhu z pevného tunelu v plné rychlosti srazila se zatoulanou krátkosrstou kolií, z čehož si odnesla dost pochroumanou dušičku... tělíčko to naštěstí přečkalo bez úhony (i když to tak zpočátku nevypadalo), ale chuť do agility je rázem pryč :-(. 

Ginnunku v poslední den tábora kousla jiná fena (pro změnu "kraťanda"), takže místo sobotních závodů byl veterinář a závodila jenom Fleur. Ta si však vedla nad očekávání dobře (v období krátce před háráním není úplně snadno řiditelná!) - vyhrála Jumping, a také zkoušku SA2 zaběhla skvěle a v jasně nejlepším čase, ale panička málo ohlídala sestupku na áčku, tak z toho bylo "až" 7. místo. V Agility přišel ten klasický předhárací DISK, když si Fleur sama zvolila špatnou překážku, ale i tak je to výsledek nad očekávání. Video tentokrát ale nemáme, protože kamera zůstala doma ;-).

29.6.2009

Máme za sebou náš první letošní výcvikový tábor agility, na kterém si s paničkou zacvičily především Essie a Fleur. Ginny se rekreovala a metodicky na nás dohlížela ;-). Počasí nám ale vůbec nepřálo, a například ve čtvrtek odpoledne vypadalo komořanské cvičiště tak, jak můžete vidět vpravo.

V neděli 28.6. na flyballovém turnaji v Praze-Letňanech bylo už počasí lepší, ale Flérinčinu družstvu Hop Trop Panthers se tentokrát nedařilo a po těsném vítězství v dopolední části turnaje skončilo odpoledne ve své divizi poslední. Fleur však běhala výborně, bylo vidět, že je ve skvělé kondici a její individuální časy byly snad nejlepší, jaké kdy na turnaji zaběhla. 

21.6.2009

Na včerejším závodech agility v Mimoni se pudlíkům moc nedařilo, ale bylo to především vinou paničky... je přece kardinální hloupost jezdit s hodně rychlým psem na závody, když je psovod totálně z kondice! :-( Fleur sice vyhrála Jumping (video z tohoto běhu najdete v části Videa), ale v dalších dvou bězích se diskvalifikovala, a podobně na tom byla i Ginny, která poprvé startovala v kategorii veteránů - Jumping se jí povedl na výbornou a s časem, který by ji v normálním startovním poli zařadil na krásné 3. místo, ale v Agility její panička prostě nestihla otočku, kde potřebovala, a byla z toho diskvalifikace! :-O Ginnunka je totiž na nízkých veteránských překážkách ještě rychlejší než byla na těch normálních...

No a Essinku čeká agility tento týden, neboť se zúčastní týdenního výcvikového tábora v Praze-Komořanech :-). Panička dostane pořádně do těla! ;-O

1.6.2009

Na právě skončeném mistrovství Evropy ve flyballu, které se konalo v Belgii, pomohla Flérinka svému družstvu Hop Trop PANTHERS (závodícímu v 7. divizi) k vítězství v závodě Každý s každým (Round Robin) a k 2. místu v závodě Na dvě prohry (Double Elimination). Družstvo si také zaběhlo svůj rekord - zlepšilo se až na 20,10 s! Fleur běhala na ME i na soustředění, které proběhlo týden před ME, jako nikdy dřív, a zaběhla si "osobní rekord" 5,18 s! 

Fleur za svou statečnost od paničky vysloužila speciální video - ZDE, a TADY jsou Flérinčiny flyballové fotky.

Essie byla na ME jako doprovod a nezávodila, neboť se má ještě hodně co učit, ale jinak vzbudila velký ohlas. V nejrychlejších belgických družstvech je totiž pár krátkosrstých vipetů, ale protože jsou náchylní na různá poranění kůže, tak byli jejich páníčci zvědaví, jestli by to s dlouhosrstým vipetem nebylo lepší... Pokud jde o ta zranění, tak to tedy určitě, protože ačkoliv Essinka co chvíli vymete nějaké křoví, tak nikdy žádné problémy nemá. Ale pokud jde o výkon na dráze, to se teprve ukáže - Essie sice krásně aportuje, ale ještě se má hodně co učit, než bude moci začít běhat v družstvu.

Krásné fotky z naší podvečerní procházky po belgické louce (včetně aportující Essinky!) máme od Tomáše Seemanna - najdete je ZDE. Díky, Tome!

17.5.2009

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí - Ginnunka zítra oslaví již své jedenácté narozeniny! Gratulujeme, Ginny! 

Shodou okolností se k nám před pár dny dostal diplom pro Národního šampióna agility, kterýžto titul si Ginny dovyběhala na podzim loňského roku, takže gratulace hned dvojnásobná... šampiónů agility má totiž tahle republika podstatně méně než mistrů ČR :-).

13.5.2009

Prodloužený víkend jsme strávily v severočeských Trmicích na prvním letošním flyballovém turnaji, Eager´s Cupu. Flérinka, která po rozpadu Sprinterů závodí za Pantery (Hop Trop Panthers), si vedla opravdu výborně a měla lví podíl na jejich krásném 3. místě ve 3. divizi a zlepšení rekordu družstva až na 21,06 s. No a Ginny a Essie se mezitím rekreovaly a tu a tam se došly ukázat všem přítomným ;-). Ginnunka už letos flyball běhat nebude (rozhodla panička) a Essie to ještě neumí ;-).

5.5.2009

Na jedny závody agility - MR pudlů, které se jako tradičně konalo při mezinárodce v Praze-Letňanech - jsme se zase vrátily na koberec... Fleur se po katastrofálním začátku (2xDIS v Jumpingu) srovnala a v mistrovství pudlů obsadila celkově krásné 2. místo, a získala jeden z neuvěřitelných pohárů věnovaných její mateřskou chovatelskou stanicí Elita Triumphans. Ginnunka se v 1. kole téhož mistrovství trochu nepochopitelně diskvalifikovala (když se vrátila z pevného tunelu! :-O), ale jinak běhala moc pěkně a v konkurenci mnoha reprezentantů pravidelně končila na 5.-7. místě... kromě součtu nedělního J+A, kde skončila celkově třetí :-).

No a Essie uspěla na své první výstavě - paní rozhodčí Petrusové se velice líbila a kromě excelentního posudku si od ní vysloužila i ohodnocení Výborná 1, CAJC. Fotky najdete ZDE. Essie zvládla celou výstavu poměrně s přehledem a neměla problémy v kruhu ani mimo něj. A velmi nás obě potěšilo setkání s dalšími dlouhosrstými vipety a jejich paničkami :-).

29.4.2009

Essince je dnes devět měsíců, takže takové malé narozeniny... Doporučuji náhled na její fotku v malém pelíšku, když jí byly DVA MĚSÍCE, a NYNÍ - pelíšek s chrťátkem očividně nevyrostl, ale pořád je na chalupě jejím nejoblíbenějším, i když má na výběr i další, větší pelíšky.

Zdá se, že Essie už neroste a že snad zůstane na výšce 46-47 cm (podle toho, kdo ji měří :-) ). A jak jsme na tom s výcvikem? K překvapení paničky je Essinka už schopna doma proběhnout dvanáctityčkový slalom - bez ukazování a ve velice slušném tempu! Ve flyballu už zvládla proběhnout samostatně celou dráhu na shoot a zpět, ale ještě to bude trvat, než se naučí správně zkoordinovat svůj pohyb, když vezme do tlamičky míček. No a v neděli nás čeká první výstava - držte nám palce!

13.4.2009

Máme za sebou první letošní závody agility pod širým nebem - v Jičíně na tradičních závodech O Cipískův pohár se pudlím holčičkám až nečekaně dařilo, zejména když vezmeme v úvahu, že Ginny netrénovala vůbec a Fleur za uplynulé dva měsíce pouze jednou. Ginnunka byla o něco úspěšnější - obsadila 2. místo v Jumpingu (kde měla Fleur nejrychlejší čas, ale shozenou laťku) a vyhrála ve zkoušce A2. Fleur, která je zpět v kategorii A2, protože A3 kartu se nám (hlavně ze zdravotních důvodů, nejprve Flérinčiných a později paniččiných) obhájit nepodařilo, byla pro změnu druhá v závodě Agility. Video najdete v části Videa.

31.3.2009

Panička už zase fotila - z nedělní procházky přibylo pár fotek celé smečky, ale hlavně spooousta fotek vipeťátka, které se ve srovnání s černými pudlíky (byť ostříhanými!) fotí úplně skvěle! Nejen že rádo pózuje, ale hlavně má podstatně lepší barvu... podobně fotogenická bývala i Harrietka, jen měla takový nešvar, že při každém cvaknutí spouště se snažila rychle zavřít oči ;-). To Essie zatím nedělá... 

16.3.2009

Panička se zvolna zotavuje z operace menisku, znovu se učí chodit a konečně byla schopna vytáhnout pejsky na klasickou víkendovou procházku "okolo Strašnic". Při té příležitosti neodolala a nafotila psí holčičky aspoň mobilem... jsou z toho docela slušné portréty, které najdete ZDE.

P.S.: Essinka nám zase trošku povyrostla - už měří 46,5 cm!

23.2.2009

Na závodech agility v Kladně se nám s Fleur příliš nedařilo, ale aspoň jsme si dobře zaběhaly - taková to byla pěkná rozlučka před paniččinou operací menisku  ;-). Více včetně dvou videíček najdete v části Videa.

Jedno video přibylo i Essince, která absolvovala v Kladně v přestávkách mezi běhy několik moooc pěkných procházek do přilehlého lesa. Pokud ji zatím znáte jen z fotek, máte konečně šanci vidět ji i v pohybu - více ZDE,

31.1.2009

Essince bylo ve čtvrtek půl roku a je to už velká holka...  poslední kontrola vzrůstu říká 44 cm výšky a 7,4 kg váhy. Tentokrát jsme "slavily" na flyballovém tréninku - prvním tréninku po pauze vynucené paniččiným zraněním a Essinčiným nachlazením. Pár fotek najdete ZDE.

Paniččino zranění kolene a Essinčino nachlazení si vynutily několikatýdenní zdravotní přestávku, ale k flyballu jsme se už vrátily a snad se nám to brzy povede i s agility. 

Fleur skončila své lednové hárání; při tom příštím, které by mělo být v červenci, se pokusíme o štěňátka.

6.1.2009

Přes všechna ta krásná novoroční přání, která se k nám slétla a za která děkujeme, se naší smečce vstup do nového roku příliš nevydařil. Pejsci jsou naštěstí v pořádku (i když se Essie vehementně snažila zlomit si nohu na zasněžené lavičce), ale paničce na víkendových závodech v Lounech nevydrželo koleno (hned ve druhém běhu! :-O) a od té doby pajdá o berlích :-((. Jak se zdá, na nějakou dobu bude po běhání...