29.12.2014 20:42

... z výletu do centra Prahy najdete tady.

Zimní pohár 2, Všetice 6.12.2014

07.12.2014 21:25

Druhé kolo jumpingových závodů absolvovaly tentokrát obě pudličky, a Flérince se dařilo opravdu skvěle - ve velmi slušné konkurenci obsadila dvakrát 3. místo, a hlavně, všechny tři běhy doběhla bez jediné chybičky! Kéž by to takhle šlo častěji! Videa najdete jako obvykle zde.

Cayenka a obedience

07.12.2014 21:23

Protože je Cayenne (na rozdíl od své paničky) moc šikovná na sport zvaný obedience, cvičí ho s Alenou Královou. Pár videí z jejich společného tréninku najdete tady, tady a tady. Jsou teprve na začátku, ale třeba to jednou někam dotáhnou :-).

Intenzivka agility, Ratenice 8.-9.11.2014

11.11.2014 20:40

Strávily jsme báječný víkend na intenzivce u Jitky Marouškové. Dafi a Cayenne trénovaly, Essie a Fleur si užívaly procházek v přírodě. Tak snad to k něčemu bude... ;-). A Cayenka má prvních pár videí - podívejte se tady, tady a tady.

Zimní pohár, Všetice 1.11.2014

02.11.2014 20:26

Opět závodila jen Dafinka (Fleur si ještě léčí nožičku), a umístila se třetí v prvním Jumpingu (z cca 20 psů) a šestá ve finálovém Jumpingu. Z obou běhů najdete videa ZDE.

Dvojzkoušky, Praha-Kyje 28.10.2014

28.10.2014 19:50

Dafinka dnes absolvovala svou premiéru v kategorii A2, a to se dvěma zcela rozdílnými výsledky. Na trati od rozhodčí Lenky Pánkové se diskvalifikovala, protože prostě neviděla slalom, a to ani při opakovaném pokusu. Na trati rozhodčí Alice Boháčové předvedla moc hezký běh, a nebýt paniččina hloupého zdržovacího manévru hned na začátku, mohl z toho být i nejlepší čas... takhle to stačilo "jen" na 2. místo :-).

Fleur bohužel nezávodila, ze zdravotních důvodů - vypadá to na natažený nebo natržený sval.

Budějckej Xtreme, 11.-12.10.2014

14.10.2014 17:01

Na posledním letošním flyballovém turnaji závodila z naší smečky jen Dafinka (družstvo Hop Trop HURRICANE), která vydatně přispěla i k jedinému sedmnáctkovému času, který se podařilo Hurikánům zaběhnout. Její nejlepší čas byl tentokrát 4,79 s, a celkově z toho bylo pro Huri krásné 3. místo ve 3. divizi.

Essinka, která byla většinu roku oporou družstva NIMBUS Hop Trop, tentokrát měla pauzu, a naskočila za ni ke své závodní premiéře Dafinčina sestřička Cora. Corča potvrdila, že "zapácká" pudlí líheň je opravdu úžasná, a běhala jako starý profík! Její nejlepší čas byl 4,75 s, takže má zdárně nakročeno mezi nejrychlejší hoptropí snižovače :-). Uvidíme příští rok...

No a v Americe mezitím zářila Cayennčina starší sestra Bling, která při své závodní premiéře ve flyballovém družstvu zaběhla čas 4,12 s. Velká výzva pro našeho voříška! :-)

Dafinka má narozeniny

14.10.2014 16:08

Ve čtvrtek byly Dafince dva roky... TEPRVE dva roky, a už je tak strašně šikovná!!! Opora družstva Hop Trop HURRICANE (většina čsů výrazně pod 5 s), velmi šikovný pudlík na agility (vyběhaný postup do A2)... Tak ať se ti, Dafátko, dál daří přinejmenším stejně dobře, bez ohledu na to, jak moc ti to bude panička kazit! :-)

O podzimní kvítek, Louny 4.10.2014

07.10.2014 21:47

Po delší době jsme si daly jedny závody agility, ale bylo to po závodní stránce spíš trápení, hlavně pro paničku, která má už nějakou chvíli problémy s kolenem a špatně se jí běhá. Přesto si Dafi připsala 2x druhé místo (Jumping a zkouška A1). Video najdete jako obvykle v části Videa.

Ortopedická vyšetření

28.09.2014 20:56

Výsledky ortopedického vyšetření dne 23.9.2014: Dafi luxace patelly 0/0, Cayenne OCD clear, lokty normal, kyčle PENN HIP DI 0,39 a 0,41.

Turnaj sladkých nadějí, 20.-21.9.2014

28.09.2014 20:51

Na tomto tradičním flyballovém turnaji konaném v Mělníce závodila většina naší smečky - Fleur ve veteránech (2. místo), Essie v družstvu NIMBUS Hop Trop (4. místo v 6. divizi), a Dafi v družstvu Hop Trop HURRICANE (3. místo ve 2. divizi). Dafince se dařilo nejvíc - zaběhla si dokonce nový "osobní" rekord 4,68 s! Také všechny ostatní její časy, s výjimkou posledního, kde byla moc rychlá a ztratila rovnováhu, byly pod 5 s - neuvěřitelné, na takového prcka! :-)

Mistrovství ČR v coursingu, Ptýrov 13.9.2014

14.09.2014 21:12

Strávily jsme nádhernou sobotu na farmě Ptýrov, kde se konalo mistrovství v coursingu. Essinka konečně zase dostala příležitost věnovat se svému nejoblíbenějšímu sportu, a kromě toho se setkala s řadou svých více či méně příbuzných. Na této akci se totiž sešlo hned 10 dlouhosrstých vipetů, z toho 8 závodilo! Essinka skončila pátá, byla vyhodnocena jako druhá nejlepší fena (celé plemeno se jinak hodnotilo dohromady) a získala titul Res. CACT. Ale hlavně - pořádně si to běhání užila :-). Společné fotky chlupatých vipítků najdete TADY. Fotky od Kouckých najdete TADY.

Psincový kašel :-(

03.09.2014 20:36

Na přelomu srpna a září naši smečku skolil psincový kašel... přinesla ho Cayenne, která se zřejmě příliš kamarádila s nějakým nakaženým psem. U ní měl ale kašel poměrně lehký průběh, zatímco oba pudlíky skolil s plnou silou. Musely jsme tak zrušit účast na dvojích závodech agility, a Dafinka navíc přišla i o účast na mistrovství ČR ve flyballu, kde měla závodit za družstvo Hop Trop HURRICANE. Essie se zatím jako jediná drží...

Cayenka ve slalomu

27.08.2014 21:39

Na závěr tábora ve Svojanově se Cayence několikrát povedl celý slalom bez jediné chybičky, a samozřejmě bez paniččiny pomoci. Panička s napětím čekala, jestli to Cayence vydrží, a hned to otestovala na chalupě. Vydrželo! Přesvědčit se o tom můžete v tomto videu. Samozřejmě to není pokaždé takhle skvělé a občas se ještě nějaká ta chybička vloudí, ale ty bezchybné pokusy už jsou zastoupeny opravdu hojně. Cayenka je prostě šikulka, když zvládla slalom už po cca třech měsících nijak častého nácviku!

Fotky ze Svojanova

27.08.2014 21:26

Díky úžasné fotografce Ivče Vránové máme spoustu hezkých fotek ze 4. turnusu tábora ve Svojanově. Podívejte se tady:

Cayenne 1 rok (portréty)

Cayenne dogfrisbee (z táborových závodů)

Fleur flyball (z táborových závodů)

Dafi flyball (z táborových závodů)

Ještě k MR pudlů 2014

27.08.2014 21:18

Konečně doplněny všechny výsledky MR pudlů v agility 2014.... více ZDE.

Štěňátka černých pudlíků

20.08.2014 21:48

V chovatelské stanici Zapa Moravia, ze které pochází Dafinka, se počátkem srpna narodilo hned 6 štěňátek! Jeden pejsek a fenka jsou momentálně ještě volní, takže pokud hledáte toho správného parťáka pro sportování nebo rošťárny, máte ještě šanci :-). Určitě to za to stojí - podívejte se na Dafinku... :-)

Cayence je rok!

20.08.2014 21:47

V úterý 19.8. oslavila Cayenne své první narozeniny. Všechno nejlepší, voříšku! :-)

Výcvikový tábor Svojanov, 10.-17.8.2014

20.08.2014 21:38

Strávily jsme další úžasný týden ve východních Čechách - panička učila cizí pejsky flyball a s těmi svými (Dafi a Cayenne) trénovala agility. S Fleur jsme trochu přičichly k mantrailingu, a pudlíčka to hooodně bavilo! Škoda, že na něj nebylo víc času, mohla by ho zkusit i Essinka, která kromě procházek a občasným běháním za míčkem vesměs odpočívala (ale vůbec si na to nestěžovala, jak je vidět i z obrázku). Na závěr tábora jsme se tentokrát zúčastnily závodu v dogfrisbee, konkrétně tedy Cayenne. Panička kupodivu dobře házela a Cayenne pochytala všechny disky, což nám ve velmi silné konkurenci vyneslo pěkné 5. místo. No a Dafi a Fleur doplnily každá jednu dvojici ve flyballových závodech (turnaj se tomu rozhodně říkat nedá!). Flérinčina dvojice skončila třetí, a ta Dafinčina dokonce vyhrála :-).