Novinky 2015

O Ratenickou Beranici, Ratenice 27.12.2015

02.01.2016 18:32
Tenhle čistě jumpingový závod nám moc nevyšel - nebýt Dafinčina 3. místa ve druhém běhu, odjely bychom úplně s prázdnou. U pudlíků mohla za neúspěchy samozřejmě panička, která jim způsobila několik odmítaček, no a Cayence se tentokrát nějak nechtělo běhat.

Naše letošní přáníčko

22.12.2015 20:32

Návštěva psího salónu

22.12.2015 20:29

Panička se letos rozhodla dát si jeden velmi speciální dárek - místo aby se doma hrbila nad vanou a stolem při koupání a stříhání obou pudlíků, domluvila jim "návštěvu" v psím salónu. Oběma pudlindám to teď moooc sluší! Až se za nimi lidi na ulici otáčejí :-).

Zimní pohár 2, Všetice 5.12.2015

22.12.2015 20:26

Druhé kolo těchto agi závodů se nám silně nepovedlo. Fleur nemohla startovat ze zdravotních důvodů, Cayenne běhala (navzdory krásným a plynulým tratím rozhodčího P.Pupíka) pomalu a opatrně, což doplnila několika diskvalifikacemi, a Dafinka sice běhala výborně, ale panička jí zkazila, co jen mohla. Tak snad příště...

Hop Trop PRAGUE vyhráli PPC 2015

06.12.2015 20:36

Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE zvítězilo v letošním českém flyballovém poháru - Purina ProPlan Cupu 2015. Na začátek kariéry to není úplně špatné... ;-)

Zimní pohár 1, Všetice 7.11.2015

08.11.2015 19:40
První kolo letošního Zimního poháru nás opět zavedlo do všetické jízdárny. Z naší smečky se asi nejvíc dařilo Dafince, a to navzdory tomu, že jí panička zkazila finálový Jumping. V prvním Jumpu byla pátá, v dalším potom třetí, vždy s čistým během. Flérinka si svůj jediný doběh (po dvou předchozích diskvalifikacích) schovala až na finálový Jumping - a vyhrála ho!!! V deseti letech, při nějakých 35-40 psech v kategorii... ne, do veteránů zatím ještě zdaleka nepatří :-D. Jen Cayenka si asi zapomněla mozeček doma a vůbec nám to spolu nešlo. Tak zas máme na čem pracovat.

Rokycanská skočná, Rokycany 28.10.2015

30.10.2015 19:39

Státní svátek jsem si užily na závodech agility, kde v dopolední části závodili začínající pejsci a v odpolední ti pokročilí. Cayenka byla nejprve třetí ve zkoušce MA1, kterou zaběhla na "Výborně", s nejrychlejším časem, ale s odmítačkou, kterou jí způsobila panička. No a jelikož to byla třetí zkouška na "V", má Cay vlastně splněné podmínky pro postup do A2, ale tam rozhodně ještě nepůjde, protože potřebuje získat více zkušenosti.

V dalším běhu si ještě o příčku polepšila - 2. místo v Jumpingu s nejrychlejším časem v kat. MA1 (i SA1) a postupovkou 6,01 s paničku opravdu potěšilo, a čert vem tu jednu shozenou laťku...

Dafinka pak vyhrála zkoušku SA2, a Flérince se bohužel opět nedařilo... asi bude potřeba začít s ní zase po několika letech i trénovat ;-).

Zkoušky ZZO, Praha-Letňany 25.10.2015

30.10.2015 19:34
Cayenka se svou "poslušnostní" psovodkou Álou Královou úspěšně složila zkoušku ZZO :-). Získala 52 bodů ze 60 (doklad ZDE), přičemž hlavním problémem se ukázalo být odložení z chůze do lehu... do mokré a studené trávy! Komu by se v takové situaci chtělo lehat? ;-) Cayence patří gratulace, a Ále velké poděkování :-).

Ice Age Agi, Ratenice 24.10.2015

24.10.2015 21:57
Tyto agility závody se pro nás z velké části nesly v duchu "že jsme nezůstaly doma" - dvě diskvalifikace s pudlíky v prvním Jumpingu, pak postupně DIS ve všech zkouškách... Ale poslední běh (Jumping II) to zachránil - Dafinka ho vyhrála v kategorii Small, a Cayenka v kategorii Medium :-). A jelikož se Cay umístila na 3. místě v prvním Jumpingu, vyneslo jí to vítězství i v součtu obou těchto běhů! A závěrečné překvapení - Daf byla vyhlášena nejrychlejším psem v kategorii Small! Takže ono bylo vlastně dobře, že jsme nezůstaly doma... ;-)

Dafince už jsou tři roky!

14.10.2015 20:09
Čas strašlivě letí a tomu malému čerménu štěňátku, co se pořád hemží a chvilku nezůstane v klidu (pokud tedy nemá možnost lehnout si k paničce na klín), už jsou tři roky! Tak všechno nejlepší, Fíku!

Budějckej X-treme, 10.-11.10.2015

13.10.2015 20:56

Máme za sebou poslední flyballový turnaj, na kterém závodily tři ze čtyř našich feneček. Cayenčini Hop Trop PRAGUE byli druzí v 1. divizi, když ve finále podlehli jen polským Unleashed, mistrům Evropy. Dafinčini Hop Trop PANTHERS byli druzí ve 3. divizi, a Flérinčini NIMBUS Hop Trop (pro změnu) druzí v 6. divizi :-). Všechny holčičky zaběhly velmi slušné časy, a Cayenka si zlepšila svůj osobní rekord (na své výšce překážek) na krásných 4,14 s. Snad jí to takhle půjde i v další sezóně...

A jeden nezávodní příspěvek...

06.10.2015 21:05

Od července letošního roku s námi sdílí domácnost i bílo-černá koloběžka Yedoo City New. Z původního občasného paniččina koloběžkování na metro při cestě do práce (zn.: "pro začátek mi přece stačí něco menšího a levnějšího, vždyť nevím, jestli mě to koloběžkování bude vůbec bavit. A určitě nebudu jezdit každý den!") se brzy stala téměř posedlost, a panička by teď jezdila nejraději úplně všude ;-). "Jedůvka" je naším velkým pomocníkem při venčení a všem nám pomáhá zlepšovat fyzickou kondici. Na tom nic nemění ani to, že jediná Cayenka je ochotna zapojit se do dogscooteringu a kolobrndu aspoň občas táhnout, zatímco zbytek smečky "jen" kluše či cválá za koloběžkou.

O podzimní kvítek, Louny 3.10.2015

06.10.2015 20:51
Závody agility, na kterých si všechny tři moje závodící holčičky (neběhala jen Essie) připsaly nějaký ten úspěch. Fleur vyhrála úvodní Jumping, a to navzdory tomu, že se v závěru panička miálem zabila o překážku. V tomtéž běhu byla Dafi třetí, pro změnu proto, že se tak úplně netrefila do slalomu (Dafi, ne panička!) a trochu se uhodila o druhou tyčku, z čehož vyplynulo značné zdržení (ale i tak byl ten běh bez trestných bodů). Nejlepší výkon nicméně Dafinka předvedla ve zkoušce A2, kde ji pouze nedobrždění na hladké houpačce připravilo o bednu... takhle z toho bylo 4. místo, druhý nejlepší čas, ale hlavně paniččin skvělý pocit z dokonalé souhry. No a Cayence se vydařila zkouška A1, kde po čistém běhu skončila na 2. místě..

Turnaj sladkých nadějí, Mělník 19.-20.9.2015

23.09.2015 20:18
Na předposledním letošním flyballovém turnaji závodila hned trojice psíků z naší smečky. V sobotu si Fleur vyběhala s NIMBUS Hop Trop 2. místo v 6. divizi. Dafince a jejím Hop Trop PANTHERS se bohužel nedařilo a skončili ve 3. divizi na 5. místě. V neděli obsadilo Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE 2. místo v 1. divizi.

Mistrovství Čech v coursingu, Ptýrov 12.9.2015

23.09.2015 20:13
Letos poprvé nám zbyl kousek času i na coursing a tedy na Essičku. Tentokrát sice měla jen jednu dlouhosrstou soupeřku, ale na radosti z běhání jí to neubralo. A jak se zdá, tréninky s koloběžkou jí jdou k duhu, protože svou soupeřku porazila a stala se tak mistryní Čech pro rok 2015 :-).

Mistrovství ČR ve flyballu, Mladá Boleslav 6.9.2015

23.09.2015 20:09

Z naší smečky závodila tentokrát jen Cayenne, a to v družstvu Hop Trop PRAGUE. Zaběhla si nový osobní rekord na "své" výšce překážek - 4,25 s, a stala se se svým družstvem vicemistrem ČR ve flyballu :-).

Běh pro PESOS, Praha-Hostivař 30.8.2015

30.08.2015 20:51
Dnes jsme se s Cayenkou a s naší koloběžkou zúčastnily charitativního závodu Běh pro PESOS, jehož výtěžek jde na útulky. V extrémně horkém počasí byla i krátká trať 2,9 km velmi náročná, ale přežily jsme a umístily jsme se na 6. místě z devíti účastníků. Umístění pro nás koneckonců nebylo důležité, šlo spíš o novou (a zajímavou) zkušenost pro nás obě. A nejlepší bylo, že po závodě si Cayenka zaplavala v nedaleké nádrži... konečně! Zatím totiž láskou k vodě zrovna nepřekypovala.

Dvojzkoušky +1, Horní Počernice 29.8.2015

29.08.2015 20:55

Pokračovaly jsme v agi závodech, a to trojzkouškami v Horních Počernicích. Cayenka splnila první dvě zkoušky A1, a v té druhé se dokonce umístila na krásném 2. místě! Dafince se dařilo ještě o poznání lépe - vyhrála dvě ze tří zkoušek, které běžela, a splnila tak podmínky pro přestup do nejvyšší výkonnostní kategorie A3. Ale spěchat tam rozhodně nebudeme, Dafinka se potřebuje ještě trochu vyběhat. Videa jsou jako obvykle tady.

ACANA Sirius Cup, Opatovice n. L., 22.-23.8.2015

26.08.2015 22:15

Opravdu hodně dlouho jsme nezažily (a dost možná už ani nezažijeme) tak úspěšné závody agility! Hvězdou naší smečky byla vůbec poprvé Dafinka, která bezchybně dokončila pět ze šesti běhů, a ve všech se umístila "na bedně" - 2x 3.místo, 2x 2.místo a 1x 1.místo!!! Doplnila ji Fleur, které se sice nedařilo na zónovkách (jak by také mohlo, když je několik měsíců neviděla), ale zato v Jumpingu excelovala - 2. a 1. místo! Jen Cayenka zústala bez medaile, ale je ještě mladá a teprve sbírá závodní zkušenosti. Videa všech tří holčiček najdete ZDE.