Novinky 2016

PF 2017

31.12.2016 17:50

Vánoční večírek, hala Bouda 18.12.2016

18.12.2016 21:33

Naše druhé závodní zkoušky v obedience zvládla Cayenka v kategorii OB-Z opět na Výborně, i když znovu zbytečně ztratila body na cvicích, které za normálních okolností perfektně zvládá. Příště už nás tedy čeká zkouška OB1... máme zase co cvičit :-).

Překvapením dne se však (nejspíš nejen pro mne) stala Dafinka. Na poslední chvili našla její panička odvahu přihlásit ji do neoficiálních závodů pro začátečníky. Prťavý hemžící se pudlík cvičil (chvílema až příliš) radostně a porazil všechny své o mnoho větší soupeře!!! K tomu, abychom uspěly v OB-Z, budeme muset ještě moc a moc trénovat, ale už tohle je víc, než kdy panička očekávala.

Ratenické jumpy, Ratenice 11.12.2016

12.12.2016 21:10
Jak charakterizovat závody, na kterých se triumfy střídají s totálními propady? Ano, bylo skvělé, že kdykoliv jsme doběhly, byly jsme na bedně - Dafi 3. místo v prvním Jumpingu, Fleur (ve svých 11 letech!!!) vítězství ve druhém Jumpingu, Cayenne 2. místo ve druhém a třetím Jumpingu. Ale k tomu jsme nasbíraly i pět diskvalifikací, což je zatraceně hodně. A nic na tom nemění ani fakt, že dobíhavost (zejména na prvním parkuru Jitky Marouškové) byla všeobecně velmi nízká. Takže - trénovat víc? Nebo bude jednodušší vyměnit psovoda? :-) :-D

Zimní pohár 2, Všetice 3.12.2016

12.12.2016 21:05
Na parkurech Tomáše Glabazni se nám totálně nedařilo... v podstatě jen dva čisté běhy, Dafi 7. místo a Flérinka 8. místo. Diskvalifikací víc než dost, u Fleur vždy paniččinou vinou (a ona se tááák snažila!), u Dafi a Cayenne to už s tím zaviněním zdaleka nebylo tak jednoznačné ;-). Jsou ještě mladý...

Zkoušky obedience, hala Bouda 20.11.2016

20.11.2016 21:10
Abychom se přes zimu nenudily :-D, vrhly jsme se na obedience, kde má Cayenka už velice slušné základy z cvičení a závodění s Álou Královou. Pro mne to nicméně byla totální premiéra a i přes svědomitou přípravu moc nechybělo, abych to Cayence pořádně zkazila. Ona se ale nedala, a nejenže zvládla zkoušku OB-Z na Výborně (získala 258.5 bodu), ale ještě se umístila na 1. místě z pěti závodících psů! Inu, štěstí začátečníka... teď samozřejmě mluvím o sobě ;-). Velký dík patří Ále, která nás obě tak skvěle připravila.

Dvojzkoušky+Jumping, Královice 12.11.2016

20.11.2016 21:05

Ve studené jízdárně se docela dařilo Cayence, která obsadila 2. místo ve zkoušce MA2 a vůbec poprvé ji zaběhla na Výborně, byť s jednou chybou. Pak se jí ještě podařilo proniknout na 3. místo v Jumpingu, a to navzdory odmítnutí na trati.

Dafinka sice zaběhla v první zkoušce SA2 nejrychlejší čas ze všech Small a Medium psů, ale bylo to se dvěma chybami. V dalších bězích už se nám nějak nepodařio naladit se na stejnou vlnu... tak snad příště. 

Zimní pohár 1, Všetice 5.11.2016

07.11.2016 20:47

Do letošního seriálu agility závodů zvaného Zimní pohár jsme nevstoupily úplně šťastně... paničku v týdnu ukrutně vzaly záda a důsledky byly znát ještě v sobotu. Dafi, Fleur i Cayenne se sice moc snažily, ale víc než dva čisté běhy s časy pěkný kus pod bednou se jim s lehce pajdající paničkou zaběhnout nepodařilo. Snad to příště bude lepší...

Xtreme Acana Cup, České Budějovice 8.-9.10.2016

07.11.2016 20:42

Na posledním letošním flyballovém turnaji závodila Cayenne opět v našem nejrychlejší družstvu Hop Trop PRAGUE, a spolu s ním obsadila krásné 3. místo v 1. divizi (jako nejlepší české družstvo). Dafinka tentokrát vypomáhala v družstvu NIMBUS Hop Trop, které obsadilo úžasné 2. místo v 5. divizi. Kéž by nám to stejně dobře běhalo i příští rok!

Hop sem, hop tam, Sezemice 1.10.2016

03.10.2016 20:05

Tak nějak se to sešlo, že jsme místo původně plánovaných Loun, resp. Ratenic, nakonec závodily v Sezemicích. Kromě Dafinky v kategorii Small a Cayenne v kategorii Medium vyběhla po delší době na parkur i Essie, a to ve veteránech kategorie Large. Vysoké překážky kategorie Large jí totiž nedělaly úplně dobře na prstíky, takže měla záměrnou závodní pauzu, dokud nedozrála do veteránů :-). No a v nich si vedla nadmíru úspěšně - vyhrála oba veteránské běhy, tedy Jumping i Agility, a hlavně, běhala s úžasnou chutí a nadšením :-).

Dařilo se i Cayenne, která vyhrála Jumping své kategorie a byla druhá při svém prvním startu ve zkoušce MA2. Dafinka pak obsadila krásné 2. místo v Agility kategorie Small a 3. místo ve zkoušce SA2. Prostě extrémně úspěšná a celkově moc vydařená sobota :-).

Flérinka je v pořádku!

03.10.2016 20:03
Výsledky histologie byly negativní, takže se Fleur bude moci po nezbytné rekonvalescenci vrátit do zátěže. Tento víkend tedy na agi závodech v Sezemicích ještě rehabilitovala a nezávodila :-).

A další hromadná aktualizace :-)

10.09.2016 20:50

V srpnu jsme se s Dafi a Cayenne zúčastnily mistrovství Evropy ve flyballu, které se konalo u anglického Ipswiche. Žádná "bedna" z toho tentokrát nebyla, ale i tak jsme si to moc užily - vždyť to bylo zatím největší mistrovství v historii, a běhalo se na třech parkurech současně! Dafinčino mixované družstvo skončilo ve své divizi čtvrté, Cayenčino mixované družstvo na děleném 5.-6. místě, ale může se mimo jiné pochlubit tím, že zaběhlo 16. nejlepší čas ze 154 zúčastněných družstev. 

Pak jsme si daly od flyballu chvilku pauzu a jen tak bez tréninku vyjely na závody agility do Jičína. Jelikož se Cayenne letos na agility několikrát "zrakvila", měla pro tentokrát závodní pauzu, a běhali jen pudlíci. Fleur se třikrát velmi radostně diskvalifikovala... jasně, její panička na tom měla opravdu lví podíl :-D! Dafi získala jedno třetí místo a ve dvou bězích měla nejrychlejší čas ve své kategorii, ale bohužel s chybou. No a pak už tu bylo

Mistrovství ČR ve flyballu, Mladá Boleslav 3.-4.9.2016

Do něj šlo Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE z pozice favorita, a potvrdilo ji - v sobotu vyhrálo Round Robin ve své subdivizi, postoupilo do Mistrovské divize, a tu v neděli bez problémů vyhrálo. Cayenka je mistrem ČR ve flyballu pro rok 2016!!!

Ani Dafinčini Hop Trop HURRICANE si nevedli špatně - do Mistrovské divize sice nepostoupili, ale v Challenge Cupu, speciální divizi určené pro 7.-12. družstvo, obsadili krásné 2. místo! 

Dafi a Essie si také zazávodily v závodu jednotlivců nazvaném Nejrychlejší z plemene - Dafi byla nejrychlejší pudlík, Essička zase nejrychlejší dlouhosrstý vipet. Pravda, ani jedna z nich neměla ve svém plemeni soupeře, ale to nic nemění na tom, že jsou nejlepší z plemene :-).

A jedna nesportovní aktualizace...

Flérinka je po operaci

Ne, nešlo o nic vážného... čistění zubů spojené s odstraněném několika předních, které už se moc viklaly, odstranění bradavice, a také odstranění bulky z bříška. Tady čekáme na výsledek histologie, snad bude všechno v pořádku.

Hromadná aktualizace :-)

23.07.2016 20:50

Ač jsem si myslela, že už to ani není možné, ukazuje se, že je letošní flyballový rok ještě více časově náročný, než ty předchozí, takže mimo jiné zanedbávám i aktualizace těchto stránek. Tak honem rychle, co se za těch uplynulých dva a půl měsíců přihodilo.

Flyballové turnaje Budějckej Xtreme, Manic Cup  a Crazy Cup

Všech těchto pohárových turnajů jsme se zúčastnily. Dafinčino družstvo Hop Trop HURRICANE má bohužel vždycky smůlu v těch rozhodujících fázích, takže žádných extra výsledků nedosáhlo. Nicméně Dafinka běhá spolehlivě a s radostí, na rozdíl od loňského roku, kdy ji flyball poněkud stresoval. Kdo by to řekl, že na tohle pomůže kastrace! :-O

No a teď k Hop Trop PRAGUE, za které závodí Cayenka. Prágové za vydatného přispění Cayenne coby své hlavní snižovačky vyhráli všechny tři výše uvedené turnaje, tedy zvítězili v 1. divizi! Také na nich zlepšili svůj rekord na 16,41 s, ale to už je teď pasé, protože byl také

First Pole Cup, Velence 2.-3.7.2016

Na tento maďarský turnaj nás pozval jeho hlavní pořadatel Joe, který nám vloni se svým psem vypomohl na mistrovství Evropy. A co se nestalo - Hop Trop PRAGUE s Cayenne coby snižovačem zaběhli v Maďarsku nový národní rekord - 16,29 s!!! Celkově sice skončili až třetí v 1. divizi, protože se Cayenne v sobotu odpoledne zranila a bez ní to Prágům nějak nešlo, ale rekord je rekord :-), A když se zaběhne za tak obtížných podmínek, jako na daném turnaji byly, je to o to cennější.


Ještě se sluší dodat, že Dafinčino smíšené družstvo obsadilo krásné 2. místo ve 2. divizi.

No a pak jsme si daly na týden odpočinek od flyballu na agility táboře na Smržovce, kde trénovala zejména Dafi a Cayenne. Bylo to parádní, stejně jako vloni! A teď hurá zpátky k flyballu... před námi je mistrovství Evropy, na které pocestujeme se dvěma smíšenými družstvy až do Anglie. Držte nám palce!

Eager´s Cup, Žamberk 6.-8.5.2016

15.05.2016 18:14

Náš první letošní flyballový turnaj dopadl nadmíru dobře - Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE sice skončilo "až" třetí v 1. divizi, ale bylo nejlepším českým družstvem a běhalo skvělé "šestnáctkové" časy. Ze šesti nejlepších časů družstva byla Cayenne hned u pěti!

Také Dafinčini Hop Trop Hurricane skončili třetí, a to ve 3. divizi, a Dafinka běhala výborně. Snad se nám na dalších turnajích bude dařit podobně.

Mistrovství pudlů v agility, Skochovice 30.4.-1.5.2016

15.05.2016 18:07

Po dlouhé době se nám podařilo pěkné umístění na tradičním mistrovství pudlů v agility - Dafinka se stala ve své velikostní kategorii vicemistryní! Oba započítávané běhy dokončila bez trestných bodů, jen nebyla tak rychlá jako celková vítězka, její teta Yasmina. Flérinka bohužel dokončila jen první kolo mistrovství, v tom druhém ji panička špatně navedla a byla z toho diskvalifikace. Zato ale Flérinka zazářila hned v prvním sobotním otevřeném Jumpingu, kde obsadila úžasné 3. místo ze 62 závodníků! Dafinka byla v otevřených bězích jednou čtvrtá a jednou pátá, což také není špatné, na takového prcka :-).

Pár videí, za které děkuji Markétě Šulcové, najdete v části Videa.

 

Chabařovice 9.4.2016

12.04.2016 21:04

Náš prapor na dalších závodech agility držela opět Cayenka, která obsadila 2. místo v Jumpingu a 1. místo ve zkoušce MA1. Pudlíci běhali výborně, ale panička jim opět zkazila, co jen mohla :-(. Promiňte, pudlíci!

Zimní pohár, Všetice 6.2.2016

06.02.2016 21:14

Posledního kola letošního Zimního poháru se zúčastnili oba pudlíci a Cayenka a docela nám vyšlo, pokud jde o čisté běhy - celkem 5 z 9 pokusů. Nicméně jediná Cayenka, která oproti minulým závodům viditelně zrychlila, se tentokrát dokázala dostat "na bednu", když obsadila krásné 2. místo v prvním Jumpingu. Flérinka zaběhla první dva jumpy na hranici svých možností, ale bohužel to nestačilo na víc než na 6. místo. No a s Dafinkou nám to tentokrát nevyšlo... tak snad na příštích závodech :-).

Video Cayenčina povedeného běhu najdete jako obvykle v části Videa.

O sněhovou vločku, Louny 10.1.2016

11.01.2016 20:53

Tradiční halové závody hezky v teplíčku, ale na klouzavém koberci, takže Fleur (která si před nedávnem doma na koberci ublížila) pro jistotu nezávodila. První běh hrůza, ale pak jsme se s oběma mlaďoškami docela srovnaly a daly 4 čisté běhy, všechny na bednu. Dafi dvakrát 3. místo (zkouška A2 a Jumping) a Cayenne 2. místo ve zkoušce A1 a 3. místo v Jumpingu. Jen tu rychlost ještě musíme zlepšit, ale to na koberci určitě nepůjde. Videa najdete zde.

Zimní pohár, Všetice 2.1.2016

02.01.2016 18:47

První naše závody v novém roce dopadly nejlépe pro Flérinku, která ve třech bězích obsadila 2x 3. místo. Dafince to pokaždé zkazila panička, která ještě pořád nezvládá toho malého rychlého štírka ukočírovat. No a Cayenka tentokrát neběhala špatně, ale pořád tam ještě chybí větší rychlost k tomu, aby se prosadila mezi ty úplně nejlepší.

PF 2016

02.01.2016 18:45