Novinky 2017

Nový přírůstek v naší smečce!

21.12.2017 22:12

Tak se to nakonec stalo... několik měsíců poté, co Dafinka oslepla a paničce nezbyl žádný pudlík na běhání agility (Fleur se nepočítá, to už je zasloužilá veteránka, se kterou se běhá už jen na radost a ne na výkon :-)), se panička rozhodla, že to takhle dál prostě nejde, a že NUTNĚ potřebuje nové pudlátko. A tak přišla do naší smečky Bridgetka (Ansel Bridget Pražský Cyrano), pravý a nefalšovaný pudlí čertík. Jejím otcem je pes, který byl kdysi potenciálním ženichem pro naši Fleur, takže - asi osud :-).

Více o Brigetce najdete na její stránce.

Cayenka je po operaci kýly

04.11.2017 21:56

Začalo to nenápadně, když se jí cca na začátku září objevila na bříšku maličká bulka, která se nezvětšovala. Až na konci října se zvětšila do velké boule, a ačkoliv v ní byl podle prvního veterinárního vyšetření jen tuk, raději jsem Cayenku objednala na operaci. Během dvou dnů před operací boule ztvrdla, tuk se uskřinul a kolem se rozjel pěkný zánět, takže operace přišla opravdu v pravý čas. Teď je Cay v rekonvalescenci a panička už zase přemýšlí, jestli by s ní to agility přece jen zase nezačala běhat... aspoň tedy přes zimu ;-).

Aktualizace již po měsíci! :-)

04.11.2017 21:45

Máme za sebou letošní flyballovou sezónu, kterou Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE zakončilo senzačním 3. místem v 1. divizi na mezinárodním turnaji v Českých Budějovicích. V konkurenci osmi dalších skvělých družstev, z toho tří, která již mají na svém kontě patnáctkové časy, to byl opravdu velký úspěch!

No a veteránky Essie a Fleur si po dlouhé době zazávodily v agility - na jumpingových závodech Zimní pohár v Ratenicích se sice ve všech bězích úspěšně diskvalifikovaly :-D, ale na tom přece nezáleží... hlavně že byly šťastné a spokojené a vysmáté. Essička se dokonce tak moc těšila na druhý parkur, že před startem štěkala! :-)

Povídání o tom, jak mi oslepl pudlík

02.10.2017 21:18
Po téměř tři čtvrtě roce jsem konečně dopsala povídání o tom, jak mi oslepla Dafinka, a o tom, co všechno to pro nás v běžném životě přineslo za změny. Pokud na něj máte čas a nervy, můžete si ho přečíst tady. Prosím, berte jej jako zpověď o mé bolestné zkušenosti a nepoužívejte jej ani jeho části bez mého vědomí. Děkuji.

Zase jedna hromadná aktualizace...

02.10.2017 21:07

Nějak nestíhám, tak jenom v kostce - Cayenne stále závodí ve flyballu za družstvo Hop Trop PRAGUE, které na letošním MČR obsadilo 3. místo, a stejně tak i na následném Turnaji sladkých nadějí.

Také jsme si pěkně potrénovaly agility na skvělém červencovém táboře na Smržovce, nicméně se závoděním už to není tak slavné. Zranění z potáborového tréninku vystavilo Cayence nucenou stopku na několik týdnů, takže panička usoudila, že TOHLE (rozuměj rok co rok několik zranění z agility) nemá její milovaný pejsek zapotřebí a že Cayenne už dál agilitit nebude. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože tím pádem zbývají v naší smečce k běhání po parkurech agility už jen veteránky Essie a Fleur (které nikdy žádné zranění z agility neměly). Ale je to pro Cayenčino dobro...

Dafince se vede dobře, zvládá běžný život, pobyty na chalupě i na táboře pod stanem, a k tomu ještě výjezdy na závody/turnaje.

M.E.D.s Trophy, Pláně 17.-18.6.2017

25.06.2017 18:59

Druhý letošní český flyballový turnaj jsme si užili v Pláních nedaleko Plzně. Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE sice zaběhlo po oba dny nejrychlejší čas ze všech českých družstev, ale nakonec skončilo na 3. místě v 1. divizi. Cayenka nicméně běhala výborně a a na každý běh se moc těšila :-).

Dafince se vede dobře

04.06.2017 20:27

Naše malá pudlinka Dafinka sice zůstane už nejspíš navždy slepá, ale se svým hendikepem se srovnala naprosto neuvěřitelně. Nejen že je schopna chodit na většinu procházek bez vodítka, hezky v patách své paničky, ale dokonce zvládá i běhat za koloběžkou, pokud jedeme po obvyklé trase a ne moc rychle. No a tam, kde by to mohlo být nebezpečné, si ji panička vezme do speciální tašky na záda. Celkově je Dafinka veselý a hravý pudlík, kterého prostě jen občas něco praští do hlavičky :-), když se netrefí, kam má.

Hromadná aktualizace výsledků :-)

04.06.2017 20:16

Tak po nějaké době konečně zase zmínka o tom, co se nám v uplynutlých týdnech povedlo a nepovedlo.

Agility - to nám moc nejde, možná i proto, že málo trénujeme (momentálně vůbec). Cayenne si připsala 3. a 4. místo ve zkoušce MA2, a pak zvítězila v sobotním součtu Jumpingu+Agility na dubnových závodech v Berouně. Naopak v Jičíně jsme 1.5. na jumpingovém speciálu totálně propadly, a to nejen s Cayenne, ale i s Fleur a Essie. Jedna diskvalifikace za druhou :-(.  

Flyball - na konci března jsme si s Cayenne a jejím družstvem Hop Tro PRAGUE užily vyhlášení Kynologa roku, kde se Prágové opět zvítězili v kategorii Flyball. Nová flyballová sezóna začala turnajem Eager´s Cup (6.-8.5.), kde se Prágové umístili až na 4. místě v 1. divizi, ale i tak se stali nejlepším českým družstvem. Na Mistrovství Evropy na konci května, které se konalo v Belgii, pak Cayenka závodila za družstvo Hop Trop Mix 1 a spolu s ním obsadila 4. místo ve 2. divizi.  

Rušná sobota 25.2.2017

26.02.2017 21:38

Tento den byl rušný zejména pro Cayenku - v poledne si dala v hale Bouda tréninkovou zkoušku OB1, kde se umístila na krásném 2. místě z devíti psů. A hlavně - cvičila fakt skvěle! Za odměnu si pak zajela pohrát s novým kamarádem kelpiáčkem Furtíkem, a večer to završila důstojným vystoupením na vyhlášení soutěže Kynolog roku 2016. Získala totiž spolu se svým družstvem Hop Trop PRAGUE cenu za vítězství ve flyballové kategorii :-).

Dvojzkoušky agility, Ratenice 18.2.2017

19.02.2017 21:51

Cayenka poprvé vyhrála zkoušku MA2, a Flérinka (která nahradila původně přihlášenou Dafku) si aspoň s chutí zazávodila, a vůbec jí nevadilo, že se neumístila "na bedně" :-). No a Dafinka si ve volném čase aspoň hezky pohrála s paničkou a s míčkem - vyhledávání "po čuchu" ji moc a moc bavilo.

1 | 2 >>