Novinky 2018

Naše smečka - souhrn za celý rok :-)

29.12.2018 21:55

Stručné shrnutí za celou smečku: daří se nám dobře a zdravíčko vesměs slouží, tak co chtít víc? :-)

Náš nový přírůstek, trpasličí černá pudlička Ansel Bridget Pražský Cyrano, přinesla do naší smečky hodně radosti, ale samozřejmě i starostí, jak už to tak se štěňátky bývá. Po několikaměsíčním oťukávání, co si tak asi může dovolit - protože má, potvůrka jedna, tendence k dominanci - usoudila/zjistila, že:

- slepá Dafi je neškodná a není radno se na ni vytahovat, jinak přijde trest od paničky,

- Fleur je sice zajímavá, ale nemá ráda hry končící poměřováním sil, takže se jim raději úplně vyhýbá,

- Essička vládne smečce pevnou packou, takže je dobré ji respektovat a moc si na ni nedovolovat,

- Cayenne je ta nejlepší živá hračka, která si nechá většinou dost líbit a je nakloněná každé špatnosti,

- panička se sice někdy rozzlobí, ale andělskému pohledu a mazlení se štěňátkem prostě podlehne.:-).

Ještě pár slov k Dafince, která počátkem roku 2017 v pouhých čtyřech letech oslepla. Vyrovnala se s tím skvěle, a ač je to možná k nevíře, vypadá to, že je dokonce i šťastnější, než dřív, kdy se pořád něčeho lekala a bála. Teď, když nevidí, se bojí podstatně méně, prakticky pořád vrtí ocáskem a nechává se dobrovolně hladit od cizích lidí, což dřív nikdy nezvládala. Má svůj svět, a když v něm má dostatek lásky a fyzického kontaktu, vypadá, že já vlastně nic nechybí. Kdo by to byl tenkrát řekl...

Flyball 2018

29.12.2018 21:38

Z celé naší smečky závodila bohužel jen Cayenne, ale vedla si výborně a velmi spolehlivě. Jako hlavní snižovač v družstvu Hop Trop PRAGUE si kromě vítězství na dvou českých pohárových turnajích (a titulu nejlepšího českého družstva na třetím z nich) vyběhala i svůj druhý titul mistra ČR ve flyballu. K tomu přidala 3. místo z 2. divize na Mistrovství Evropy a 2. místo v celoročním poháru. Její nejlepší čas (na 27,5 cm) byl 4,09 s. 

To nejdůležitější ale je, že jsme si tuhle sezónu moc a moc užily, a to včetně velké srpnové cesty po Evropě - nejprve do francouzského Gravelines na 1. ročník Světového poháru, odtud rovnou do polských Sopot na Mistrovství Evropy, a pak teprve domů :-).

Agility 2018

29.12.2018 21:25

V zimě si Fleur a Essička užily veteránské jumpingy v hale v Ratenicích, vesměs s diskvalifikacemi, ale šťastné a spokojené, a o to nám šlo hlavně.

Cayenka si vyběhala postup do A3, ale premiéru v této kategorii jsme odložily na později. Naším největším úspěchem bylo (pro paničku dost nečekané) vítězství na podzimním mistrovství ČR seniorů v agility. Škoda, že nemáme video, protože zvlášť ten finálový jumping byl docela hukot a Cayenne se rychlostně překonávala.

No a náš nejnovější přírůstek Bridgetka s agility teprve začala a má se ještě hoodně co učit... zatím trénujeme a trénujeme, ale už teď je jasné, že jestli někdy při běhu zapne všechny své motory, nebude mít panička absolutně šanci jí stačit :-O.