Novinky 2010

   

12.12.2010

Na sobotních závodech agility v jízdárně ve Svojeticích se nám běhalo lépe než v Krupé, jen na těch výsledcích to nebylo moc znát ;-). Fleur sice vyhrála úvodní Jumping (z cca 30 psů), ale pak jí panička zkazila zkoušku A3 (odmítnutí a chyba=hodnocení VD a 4. místo) i závěrečné Agility (DIS). Essinka se diskvalifikovala v Jumpingu, když nedodělala slalom, panička si toho nevšimla a poslala ji klidně dál. Ve zkoušce A1 ji pak panička vytáhla do úplně hloupého odmítnutí před slalomem, ale i tak z toho byla další zkouška A1 na Výborně... že prý už má Essie od minulého týdne splněno na postup do A2! :-) Ale na přestup je ještě brzy, Essinka musí ještě nasbírat nějaké zkušenosti. Závěrečné Agility byl opět DIS - Essinka sice běžela s obrovskou radostí, ale s tou pozorností už to tak slavné nebylo.

Video tentokrát nemáme, v hale byly mizerné světelné podmínky.

4.12.2010

Dnes jsme si zajely do Krupé na pěkně mrazivé dvojzkoušky agility :-). Písečný povrch jízdárny, na kterém se běhalo, byl dost záludný a lidé se na něm pěkně bořili. Pejsci to ale naštěstí zvládali s přehledem, i v tom mrazu, a ti moji měli výsledky jako přes kopírák ;-). Fleur nejprve vyhrála první zkoušku A3 (bez trestných bodů) a ve druhé se diskvalifikovala (po kladině). No a Essinka vyhrála první zkoušku A1 (bez trestných bodů) a ve druhé se diskvalifikovala (po kladině) ;-).

Video tentokrát nemáme, v tom mrazu na něj nějak nebyla síla.

21.11.2010

Máme za sebou první podzimní halové závody, které se konaly v Kladně na umělé trávě. Přechod z normální trávy nebyl vůbec jednoduchý - paničce se sice na rovném povrchu běhalo výborně, ale oběma psím holčičkám to chvílemi zatraceně klouzalo a Essinka si jednou docela ošklivě natloukla. Přesto se Flérince povedlo 2x 2. místo (sobotní Agility a nedělní Jumping) a Essince 4. místo v sobotním Agility + dvě zkoušky A1 na Velmi dobře (v neděli i tohle dokonce stačilo na 4. místo). Obě holčičky běhaly s obrovským nasazením, ale paradoxně právě kvůli němu měly problémy např. ve slalomu. I tak jsme si pěkně zaběhaly :-).

Videa najdete v sekci Videa.

7.11.2010

A zase jsme závodily v agility, tentokrát na PRAGILu v Měchenicích, a to se střídavými úspěchy. Essince se povedla sobotní zkouška A1 (2. místo), čímž se kvalifikovala do nedělního finále... ale pak už nic, hlavně vinou paničky... samé chyby a odmítačky. Ale chrtíček běhal skvěle! Flérince se povedlo Agility (2. místo) a Jumping (1. místo), což v součtu dalo 2. místo a titul Res. CACAg. Žádný další běh už se jí ale nevydařil, naopak schytala několik zbytečných diskvalifikací. Tak zase máme co trénovat...

Videa najdete v sekci Videa.

31.10.2010

Máme za sebou další závody agility, tentokrát v Hradci Králové, kde se kupodivu o poznání víc dařilo Essince - na rozdíl od Fleur totiž doběhla dva běhy bez trestných bodů a skončila v nich na 4. (Jumping) a 10. (Agility) místě. Flérinka tentokrát nic moc, a panička na tom bohužel měla lví podíl :-(... snad to bude příště lepší! 

Videa najdete v sekci Videa.

11.10.2010

Strávily jsme překrásný víkend v severních Čechách - v sobotu na chalupě, v neděli pak na závodech agility v Mimoni. Flérinka si vyběhala vítězství v Jumpingu a 4. místo ve zkoušce A3, Essinka 4. místo ve zkoušce A1 (obě dvě holky měly tu zkoušku na Výborně :-). Essinka dokončila všechny tři běhy, jen na té souhře ještě musíme zapracovat

Videa najdete v sekci Videa. 

3.10.2010 Essinka je mistr ČR v coursingu! :-O Na včerejších závodech v Kralupech n. Vltavou byla Essie v konkurenci dalších dvou fen (velmi ostřílených lovkyň) po prvním kole až na 3. místě (se 180 body), ale její druhý běh se skokem přes plůtek rozhodčím natolik líbil, že za něj získala 185 bodů, a součet 365 bodů jí vynesl 1. místo, titul mistra ČR a CACT. Tohle tedy panička absolutně nečekala, na ten coursing jsme jely jen proto, aby si Essie pěkně zaběhala... což se naštěstí taky povedlo ;-).
28.9.2010

Na sobotním flyballovém turnaji v Držkově, posledním v letošním roce, obsadilo Flérinčino družstvo Hop Trop PANTHERS krásné 2. místo ve 2. divizi, ale hlavně - také díky tomuto výsledku zvítězilo ve 2. divizi v celoroční soutěži Purina Proplan Cup!!! :-) Škoda jen, že pro Essinčino družstvo už nebylo na turnaji místo a ona si tak vůbec nezaběhala... snad to bude příští rok lepší.

Dnes jsme měly závodit v agility v Plzni, ale kvůli neskonale odpornému počasí jsme nakonec raději zůstaly doma.

15.9.2010

Na mistrovství ČR v agility, které se konalo uplynulý víkend v Žamberku, se nám s Flérinkou totálně nedařilo. V jednotlivcích jsme dvakrát skončily hluboko v propadlišti výsledkovek, když si Fleur vybrala slabší chvilku a nasekala chyby a odmítnutí, a v družstvech pro změnu "excelovala" panička, a to až do diskvalifikace :-(. Výsledkově asi naše nejhorší mistrovství, a to přesto, že Fleur měla vzorné zóny a běhala zatraceně rychle. No, není každý den posvícení... ale jinak to bylo krásné mistrovství!!! :-)

5.9.2010

Fleur a Essie dnes závodily na mistrovství ČR ve flyballu. Flérinčino družstvo Hop Trop Panthers skončilo desáté a Essinčino družstvo Nimbus Hop Trop jedenácté (ze dvanácti zúčastněných družstev), což není žádný úžasný výsledek, ale obě holky (a koneckonců obě družstva) běhala skvěle a moc jsme si to spolu užily. Essie si na pozici startovního psa dokonce zaběhla svůj dosavadní "osobní" rekord - čas 4,60 s. Kousíček po kousíčku na turnajích zrychluje, ale hlavně - baví ji to ! :-)

29.8.2010 Essinka se dnes zúčastnila mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi a od českého rozhodčího Řehánka obdržela hodnocení Výborná 1, CAC :-). 
22.8.2010

V sobotu 21.8. jsme si pěkně zazávodily v agility v Jičíně - Fleur v kategoriie SA3 a Essinka v závodní premiéře v kategorie LA1. Dopoledne to paničce vůbec nešlo, a od toho se odvíjely i výsledky pejsků - Essie dvakrát DIS a Fleur jednou DIS... pak se to ve zkoušce A3 zlomilo a už byla jen "bedna" - Fleur 1. místo ve zkoušce A3 (s výsledkem Výborně, tedy splněná kvalifikace na mistrovství ČR v agility), 2. místo v závodě Agility, a Essie 2. místo v kategorii A1 v závodě Agility (celkově 4. místo). Podobně jako při své flyballové závodní premiéře se Essinka i tady chovala, jako by závodila odjakživa, a jen její totálně nemožná panička byla příčinou, proč ze tří běhů doběhla Essinka bez diskvalifikace jen jeden. Příště už snad bude panička chrtíčkovi více věřit ;-).

Videa najdete v sekci Videa. 

15.8.2010

Fleur už je v pořádku, ale kvůli jejímu hárání uplynulé dva víkendy "flyballovala" jen Essinka. Na turnaji BCCCZ v Brně a na Happy míčku v Litoměřicích sice družstva, za která závodila, nedosáhla žádného skvělého umístění (jen 4. a 5. místo), ale podstatné je, že se Essie otrkává a kousek po kousku zrychluje... dnes to bylo v tom nejlepším běhu za 4,66 s. Když jí to zrychlování vydrží, bude to skvělé!

5.8.2010

Flérince bylo včera už pět let :-O, ale na slavení to moc nebylo, vzhledem ke střevní infekci, se kterou právě bojovala. K tomu od začátku srpna hárá, takže její plánovaný start na flyballových turnajích v Brně a v Litoměřicích padá... snad to vyjde aspoň Essince!

28.7.2010 Zítra oslaví Essinka své druhé narozeniny - všechno nejlepší, chrtíčku!

Přidány fotky z tábora agility na Slovensku, za které děkuji Rastíkovi.

26.7.2010

Máme za sebou překrásný týden, který jsme strávily na Slovensku, u Flérinčiny dcerky Billie-Jean a jejích páníčků. Původně plánovaná "přátelská oficiální návštěva" po mailové dohodě vyústila v týdenní pobyt v rámci tábora agility, který jsme společně pořádaly v Trenčíně a na kterém si kromě většiny místních psíků zacvičila také Billie, Fleur i Essie. 

Cestou domů jsme pak u Brna navštívily Flérinčina mladšího syna Soníka a jeho smečku, což bylo také velice příjemné setkání. 

No a od páníčků staršího pejska Benjiho nám shodou okolností přišly zrovna v tom týdnu fotky, takže fotogalerie našich štěňátek ve věku 9 měsíců je kompletní.

Podívejte se ZDE.

5.7.2010

Tak máme za sebou nejdůležitější flyballový turnaj sezóny - mistrovství Evropy ve flyballu, které bylo letos v Belgii. Flérinčino družstvo Hop Trop PANTERS obsadilo v 7. divizi krásné 3. místo a Flérinka běhala mooooc dobře! :-) Fotky snad brzy budou na stránkách dvorního fotografa našich flyballových družstev - www.borderky.cz.

23.6.2010

Nedělní flyballový turnaj v Praze-Letňanech se Flérince a jejímu družstvu Hop Trop Panthers docela vydařil - až po urputném boji ve 2. finále 2. divize podlehlo o hodně rychlejšímu soupeři a skončilo druhé. Essinka závodila už v sobotu 19.6. (na svém druhém flyballovém turnaji). Její družstvo Hop Trop Sprinters však bylo příliš rychlé a "nevešlo se" do své divize, takže jediným úspěchem bylo, že Essie běhala (s výjimkou prvního rozběhu) moc pěkně a bez chyb. 

13.6.2010 Na mezinárodním mistrovství ČR v coursingu, kterého jsme se dnes v Kralupech nad Vltavou zúčastnily, obsadila Essinka mezi dlouhosrstými vipety krásné 2. místo a získala tak i titul Res. CACT. Hlavně si ale krásně zaběhala, a zadováděla si i s ostatními dlouhosrsťáčky, kterých se sešlo hned pět.
6.6.2010

Zatímco minulou sobotu se nám s Flérinkou na zkouškách agility v České Lípě totálně nedařilo a byl z toho 2x DIS, tak tuto sobotu jsme si spravily v Nymburce náladu. Fleur jasně vyhrála v Jumpingu, a v Agility byla druhá, když ji o vítězství připravila asi jen její zoufale pomalá panička ;-). Pouze zkouška A3 se nám zase nevydařila - poté, co Fleur skočila sestupku na kladině a ani sestupka na áčku nebyla zrovna povedená, přistoupila panička k dobrovolné diskvalifikaci opravou té nepovedené zóny. Video však tentokrát nemáme, protože panička zapomněla doma kameru :-(.

24.5.2010

Flérinčino družstvo Hop Trop PANTHERS v sobotu zvítězilo ve 3. divizi na turnaji M.E.D.´s Trophy v Plzni, a to v dopolední i odpolední části. Flérinka běhala opět velice dobře a spolehlivě; Essie bohužel nezávodila, protože na ni nezbylo v žádném družstvu místo. Příště už to snad vyjde...

18.5.2010 Ginnunka dnes oslavila krásné 12. narozeniny, a to způsobem, který jí udělal asi největší radost - na tréninku agility, kde si párkrát proběhla pevný tunel, pohrála si se svým milovaným ponožkovým peškem, a na závěr ještě svým osobitým způsobem okomentovala ostatní malé psíky na trati ;-). Všechno nejlepší, Ginny! :-)
11.5.2010

Máme za sebou první letošní flyballový turnaj, na kterém Fleur (stejně jako před rokem) závodila za družstvo Hop Trop PANTHERS a Essinka ve své závodní premiéře za družstvo NIMBUS Hop Trop. Obě družstva se bohužel sešla ve stejné divizi (4.) a úspěšnější bylo nakonec to Essinčino, když obsadilo 1. místo, zatímco Flérinčino družstvo bylo "až" druhé ;-). Obě holčičky běhaly výborně, Fleur měla nejlepší čas 5,29 s a Essinka, která se tvářila jako starý mazák, dala 4,64 s (v běhu, ve kterém celé družstvo zaběhlo svůj nejlepší sobotní čas - 20,16 s). Tak snad nám to půjde i nadále stejně dobře :-).   

3.5.2010

Strávily jsme velice pestrý víkend na mezinárodní výstavě psů v Praze-Letňanech, kde Fleur závodila v agility (oba dny) a setkala se s mnoha svými příbuznými z chovatelské stanice Elita Triumphans, a Essinka se vystavovala (v neděli). Z výstavy se můžeme pochlubit velice dobrými výsledky - Výborná1, CAC, BOB a krásné 5. místo v závěrečných soutěžích mezi neuznanými plemeny. Ale nebylo to vůbec jednoduché... kanadský rozhodčí Max Magder, který dlouhosrsté vipety "posuzoval" (i když jsme původně měli mít jiného rozhodčího), zadal totiž oběma posuzovaným vipetům hodnocení Velmi dobrá 1 s odůvodněním, že toto plemeno nezná a nemá předvedené jedince s čím porovnat!!! :-O Spolu s majitelkou stejně postiženého dlouhosrstého vipeta-psa jsme si to nenechaly líbit - za výstavní poplatek 800 Kč jsme přece jen očekávaly fundovanějšího rozhodčího! Obrátily jsme se tedy na výstavní kancelář, potažmo na hlavního rozhodčího výstavy, který nám nakonec domluvil nové posouzení u pana rozhodčího Václavíka. Bylo to už docela pozdě odpoledne a na podivném místě (=vstupní hala), ale co bychom pro dobrý posudek neudělaly, že ;-)... nakonec to všechno dobře dopadlo, dostaly jsme řádný posudek a stihly jsme i závěrečné soutěže :-).

V agility se nám moc nedařilo. Přechod z trávy na koberec byl krutý - v prvním sobotním Jumpingu se Fleur doslova doklouzala ke 4. místu. Pak se srovnala a v Agility dokonce vyhrála, což znamenalo nejen vítězství v sobotním součtu, ale i 1. místo po 1. kole MR pudlů v agility. Jenomže ty další běhy se nám nepovedly - hloupý DIS v druhém sobotním Jumpingu, hloupé odmítnutí a chyba v prvním nedělním Jumpingu, DIS v nedělním Agility (po předchozí chybě na slalomu jsme si z tréninkových důvodů zopakovaly áčko, když ho Fleur neudělala úplně tak, jak měla), no a nakonec i DIS ve 2. kole mistrovství pudlů, když panička Flérince asi moc věřila a otrocky ji neprovedla mezi překážkami. Prostě docela diskotéka ;-). Video nemáme, černý pudl je na černošedivém koberci poměrně špatně rozpoznatelný ;-).

Potěšitelné však bylo, že mistrem republiky pudlů v agility se stala Ginnunčina dcera Crazy (Acrazia Black Bohemia Willow). Gratulujeme, Crazinko!  :-) 

18.4.2010

Uplynulý slunečný víkend jsme strávily na závodech agility v Hradci Králové, a to se střídavými úspěchy - ze sedmi běhů 1x 4. místo (Agility), 1x 20. místo (sobotní Jumping), 2x DIS (nedělní Agility a Jumping), ale také 3x 2. místo (vždy ve zkoušce A2). Díky tomu Fleur konečně splnila podmínky pro návrat do kategorie A3... jsme měly ty zkoušky jako zakleté! Fleur běhala výborně, jen v neděli ráno se na ní projevila únava a nereagovala tak jako obvykle. Panička si pro změnu vybrala slabší chvilku v sobotním i nedělním Jumpingu ;-).

Videa najdete v sekci Videa. 

11.4.2010

Na včerejších závodech v Chlumci se nám příliš nedařilo - ze tří běhů 2x DIS a jednou vítězství, ale po běhu, se kterým panička rozhodně nemohla být spokojená. No, není každý den posvícení...

Videa najdete v sekci Videa. 

8.4.2010

Po včerejším vyšetření veterinářem - specialistou na neurologii a ortopedii je bohužel jasné, že Ginnunčina bohatá agiliťácká kariéra je definitivně u konce. Rentgen ukázal některé změny na páteři, které způsobují Ginnunce při zátěži problémy... že prý je to spíš poúrazový stav než vliv dlouhodobé zátěže. Těžko říct, jestli může jít o následek loňského napadení bulteriérkou - to už se prokázat nedá. Paničku ta zpráva ale dost sebrala - zejména v posledních třech čtyřech letech si závodění a hlavně tu úžasnou vzájemnou souhru a porozumění s Ginnunkou na trati velice užívala. Ginnunko, děkuju ti za všechnu tu radost, cos mi dávala, a slibuju, že udělám všechno pro to, aby sis svůj zasloužený důchod co nejvíce užila.

5.4.2010

Velikonoční pondělí jsme strávily na závodech agility v Mělníce - Ginny a Essie jen jako doprovod, ale závodnice Flérinka byla prostě skvělá! :-) Pravda, umístění ze zkoušky SA2 si žádné nepřivezla, protože ji panička (navzdory čistému a plynulému běhu) z tréninkových důvodů zastavila na áčkové zóně, ale Jumping kategorie A2 už se stal její jasnou kořistí a byla vůbec nejrychlejší ze všech psů, kteří tuto trať absolvovali! Kéž by nám to vydrželo i pro další závody, hlavně ta souhra na trati!

Videa najdete v sekci Videa. 

28.3.2010

Tuto sobotu jsme si s Essinkou a Fleur pro změnu daly dogtrekking jarním Polabím, a to v oblasti kolem Jabkenic. Výlet o délce 22 km jsme úspěšně zvládly, byť posledních pět kilometrů už bylo docela těžkých... Essinka totiž poněkud přepálila začátek a nějakých 7 km docela vehementně táhla, čemuž panička musela přizpůsobit své tempo. Ke konci pak síly chyběly a svaly bolely... druhý den ráno byly Essie a Fleur jako rybičky, zato panička bude ještě několik dnů chodit jako kachna ;-).

21.3.2010 Na sobotním coursingovém tréninku ve Stráži nad Nisou Essinka úspěšně zvládla oba společné licenční běhy a splnila tak podmínky pro vydání coursingové licence. Neměla to ale vůbec jednoduché, protože její sparingpartnerkou byla zkušená a velice náruživá lovkyně Angee (chov. stanice Verona Sunrise), která na nějakou tu blondýnu na trati či pod nohama nehledí ;-) a prostě letí za návnadou. Kameraman to taky neměl snadné, neboť při natáčení ještě držel statnou kříženku milující coursing, která s ním občas pořádně cukla - přesto je však na záběrech občas i něco vidět :-). Záznam z obou běhů najdete v části Videa.
26.2.2010 Ačkoliv to může vypadat, že máme období zimního spánku, není to tak úplně pravda - pilně totiž trénujeme agility a flyball, přičemž v tom druhém jmenovaném sportu jsme už o poznání dál :-). Video ze včerejšího tréninku najdete ZDE.
15.2.2010

Víkendové závody agility v Kladně se pro nás odehrály ve znamení třetích míst - Flérinka byla třetí v sobotním Agility a v nočním finálovém běhu (také Agility), a v neděli byla třetí ve zkoušce SA2 a také v celkovém součtu za oba dny. Bohužel ale několikrát chybovala ve slalomu, což nás připravilo o slušné umístění v sobotním i nedělním Jumpingu a také to bylo důvodem diskvalifikace v sobotní zkoušce SA2 :-(. Tak zas máme co pilovat... ;-) 

Videa najdete v sekci Videa. 

V Kladně nás také čekalo jedno velice příjemné setkání, a sice s Flérinčiným nejstarším synem Benjim a jeho paničkou, kteří bydlí nedaleko. Z Benjamina roste opravdu moc pěkný kluk, který zbožňuje svou paničku a prá jí dělá hlavně radost :-).

10.1.2010

Praha dostala pořádnou sněhovou nadílku, a tak panička neodolala a na ranní procházce pejsky fotila... výsledek najdete ZDE.

4.1.2010

Po klidném Silvestru na chalupě jsme se první lednový víkend zúčastnily závodů agility v Lounech. Po naší půlroční závodní pauze způsobené Flérinčinými mateřskými povinnostmi to byl opravdový svátek, moc jsme si to užily, a na rozdíl od minulého ročníku těchto závodů se panička tentokrát ani nezranila! ;-) Ginnunce se dařilo ve veteránech - úspěšně dokončila všechny běhy a vyhrála jak v sobotu, tak v neděli. Fleur doběhla čtyři běhy ze šesti a ve všech skončila "na bedně", a to ve velice silné konkurenci. Jen Essinka ještě nezávodila, ale třeba na to časem také dojde... vždyť jiní dva dlouhosrstí vipeti se na těchto závodech předvedli ve velice dobrém světle!

Videa najdete v sekci Videa.