Naše smečka a coursing

Bíglička Herinka nikdy coursing nepochopila, protože vždycky lovila spíš po čichu.

Zato trpasličí pudlička Ginny byla neuvěřitelný lovec – v roce 2000 získala jako vůbec první pes nechrtího plemene coursingovou licenci ČMKU. Coursing opravdu milovala, měla ho asi nejraději ze všech sportů, které kdy zkusila. Návnadu pronásledovala s plným nasazením, a dokonce byla ochotna kvůli ní skočit i do vodního příkopu, přestože se bojí vody a neumí plavat! 

Ginny úspěšně doběhla všechny coursingové závody, ve kterých kdy startovala, a několikrát dosáhla nejvyššího počtu bodů ze všech zúčastněných psů (bez ohledu na plemeno). 3x se stala mistrem Čech, 1x mistrem Moravy, 3x mistrem České republiky, 3x coursingovým vítězem. 

O tom, jak Ginny s coursingem začala, si můžete více přečíst v tomto článku.

Pudličce Fleur bylo vždy lovení naprosto cizí. Na procházce jen tu a tam prožene nějakého ptáčka, ale hnát se za nějakým střapcem, to teda ne. Asi to má po mamince – ta si sice kdysi vyběhala coursingovou licenci, ale nijak moc jí to honění střapce nebavilo.

Zato u dlouhosrsté vipetky Essinky není pochyb o tom, že je lovec. Úmyslně jsme začaly s coursingem později, až když byl Essince rok a měla opravdu spolehlivé přivolání, a ona zpočátku jako by ani nevěřila, že má najednou dovoleno lovit. S každým dalším během se však víc a víc osmělovala a dnes už honí střapec skoro jako profík ;-). Za svou krátkou závodní kariéru už stihla získat titul mistra ČR, CACT a Res. CACT. Nicméně vzhledem k množství času, které nám zabírají jiné sportovní aktivity, je pro ni coursing stále jen doplňkový sport.