Naše smečka ve flyballu

První pes z naší smečky, který závodil ve flyballu, byla trpasličí pudlička Ginny, a to již v roce 2001, kdy se ještě běhalo na tzv. katapultové boxy. Později jsem ji s určitými obtížemi přeučila na nový typ boxu. Ginny sice miluje míčky, ale není přirozený aportér a obvykle přinášela za nějaký drobný úplatek v podobě pamlsku ;-). Mimo jiné ale dopomohla družstvu Hop Trop Prague k vítězství v 6. divizi na Mistrovství Evropy ve flyballu 2004 a stala se vicemistrem Polska, držitelem titulu FLY19. Její "osobní" rekord je 5,45 s.

Trpasličí pudlička Fleur je zcela jiný případ – ta je přirozený aportér a za možnost nosit míček je ochotna udělat téměř cokoliv. Jako velice platný člen družstva Hop Trop Panthers mimo jiné přispěla na mistrovství Evropy k 3. místu svého družstva ve 4. divizi v roce 2008, ke 2. místu v 7. divizi v roce 2009 a ke 3. místu v 7. divizi v roce 2010. Její "osobní" rekord je 5,15 s a je držitelkou titulu FLY18.

 

Dlouhosrstá vipetka Essie také závodí ve flyballu, ale protože začala až na jaře 2010, ještě nemá na svém kontě žádné významné úspěchy. Její “osobní” rekord je zatím 4,40 s.

No a já jsem flyballu propadla v roce 2003, a od té doby věnuji velkou část svého volného času teoretické i praktické práci kolem tohoto sportu. Kromě různých školení a víkendových seminářů to obnáší i práci ve Flyball Clubu ČR, jehož jsem zakládajícím členem.