Dafi (Black Daffodil Zapa Moravia)

* 10.10.2012
Otec: Xixao Earl´s Legend
Matka: Yokohama Šedý vévoda
Prcd-PRA: A-clear (geneticky zdravá) po rodičích, luxace patelly 0/0
kohoutková výška - 30 cm flyball, 31 cm agility

fotogalerie ZDE

   

Dafi, celým jménem Black Daffodil Zapa Moravia, se narodila 10.10.2012 v Samotíškách u Olomouce v chovatelské stanici Zapa Moravia.  Na její původ se můžete blíže podívat ZDE a na jejího otce interšampiona  ZDE . Dafi pochází z linie velmi šikovných pudlů-agiliťáků, a je příbuzná i na Fleur (Dafinčina prababička je Flérinčina maminka).

Dafinka k nám přišla poté, co z našeho jarního krytí v roce 2012 (vrh C) vzešli dva kluci, a panička už nechtěla znovu zkoušet, jestli se v příštím vrhu ta vytoužená holčička povede nebo ne. Čekal na ni samozřejmě výcvik agility a flyballu - co jiného mohla v téhle smečce očekávat? :-)

 

CO DAFI UMÍ.. nebo spíš uměla

Tak v první řadě už konečně umí žít v naší městské, ale sportovně zaměřené smečce :-). A že to ze začátku pro ni nebylo vůbec jednoduché! Dále umí výborně prohánět svou dlouhonohou tetu Essinku - pohled na malého pudlíka, který před sebou žene chrta, je fakt boží! Podívat se můžete TADY.

Kromě toho Dafi zvládá všechny překážky agility, i když v technice jejich překonávání (a v souhře s paničkou) má ještě hodně co zlepšovat. Ale už má splněné podmínky pro postup do výkonnostní kategorie A3!. O mnoho lépe jí jde flyball - na to, jak má krátké nožičky, běhá neuvěřitelnou rychlostí, s velmi pěknou otočkou na boxu. Zatím má "osobní rekord" 4,68 s, což je na takového prcka opravdu mimořádný výkon! Jen střídání s většími psy musíme ještě dopilovat, aby Dafinka neměla pocit, že se na tu dráhu prostě nevejde a musí zpomalit, případně si na ně i štěknout.

Zkoušíme i dogfrisbee, do kterého je Dafinka velice zapálená, ale zatím nemá ten správný odhad při chytání disků. 

No a na výstavě psů, které jsme se zúčastnily začátkem listopadu 2013, dostala Dafinka dvakrát ohodnocení Výborná 2 :-).

Dafinka v lednu 2017 bohužel oslepla, takže všechny výše uvedené dovednosti jsou už minulostí. Ale protože je šikovná, naučila se během tří měsíců se svým hendikepem žít a mnoho lidí na ní zpočátku ani nepozná, že nevidí.