2007

 

Ginny

Fleur

 

Zlatá překážka, Hradec Králové 1.-2.12.2007

Po nedávných problémech se zády se Ginnunka opět předvedla ve skvělé formě. V sobotu zaběhla všechno čistě, v neděli se o umístění "na bedně" v celkovém součtu Jumpingů a Agility připravila jen odskočenou zónou na kladině. Takhle skončila bohužel čtvrtá :-(.

První video je ze sobotní zkoušky SA3, kde rozhodčí Alice Glöcknerová postavila zajímavý prvek se dvěma tunely symetricky umístěnými pod kladinou. Náš výkon nebyl sice úplně perfektní, ale jako jedni z mála jsme byli schopni vyřešit zapeklitou situaci pomocí elegantního vedení na dálku :-) a vyneslo nám to 3. místo.

Druhé video je ze závěrečného nedělního Jumpingu, který nám doslova a do písmene sedl a Ginnunka na něm ukázala, že ještě zdaleka nepatří do starého železa... vždyť jasně porazila téměř šedesát svých soupeřů!!! 

Zkouška SA3, Hradec Králové 1.12.2007

Jumping, Hradec Králové 2.12.2007

 

Zlatá překážka, Hradec Králové 1.-2.12.2007

Flérince bohužel moc nesedly dřevěné hradecké překážky, takže jsme v některých bězích doslova "řešily" kladinu a hlavně houpačku.

Krátký komentář ke dvěma videím: výkon v nedělní zkoušce SA2, jakkoliv nebyl úplně perfektní, stačil na 2. místo z více než dvaceti závodníků. A to tam byly ještě rezervy! Naopak téměř dokonalý běh v nedělním Jumpingu znamenal "až" 4. místo... ale z výkonu v tomto běhu měla panička opravdu výborný pocit :-).

 

Zkouška SA2, Hradec Králové 2.12.2007

Jumping, Hradec Králové 2.12.2007

 

 

 

Jahodová bowle, Kladno 3.-4.11.2007

Ginnunka měla tentokrát zdravotní přestávku a kupodivu vůbec nevypadala, že by trpěla tím, že nezávodí :-).

 

 

 

 

 

 

 

 

Jahodová bowle, Kladno 3.-4.11.2007

Po téměř dvou měsících bez tréninku a bez závodění se nedaly čekat zázraky ani od Fleur, ani od paničky - o to příjemnější překvapení bylo umístění ve zkouškách A2 (2x2.místo) a 3. místo v nedělním Agility. Žádný z těch běhů nebyl úplně dokonalý, byť byl bez trestných bodů, ale Fleur běhala naplno a zdá se, že nám to spolu konečně začíná klapat. Tak jen aby to vydrželo...

Zkouška SA2, Kladno 3.11.2007

Zkouška SA2, Kladno 4.11.2007

Agility, Kladno 4.11.2007

 

Mistrovství ČR v agility, Žamberk 15.-16.9.2007

Byť si panička tentokrát velké naděje nedělala, Ginnunka běhala jako o život a ze čtyř důležitých běhů zvládla hned tři bez trestných bodů... ten čtvrtý jí bohužel zkazila panička :-(. V devíti letech zaběhla Ginny v Jumpingu jednotlivců pátý nejlepší čas (z 64 zúčastněných psů v kategorii!), pouhých 0,1 s za medailovým umístěním(!!!), a v Jumpingu družstev (ze kterého je také video) byla dokonce třetí nejrychlejší! Výrazně tím pomohla svému družstvu DRAK k vítězství v Jumpingu a k celkovému krásnému 3. místu v závodě družstev.

Jumping družstev, Žamberk 16.9.2007

 

Mistrovství ČR v agility, Žamberk 15.-16.9.2007

Flérinka při své premiéře na mistrovství vcelku obstála, i když chybička se bohužel vloudila do každého běhu. Zkušenosti a vzájemná souhra s paničkou tentokrát citelně chyběly, ale Fleur běhala s nesmírnou chutí. Nejzběsilejší byla hned v úvodním Agility družstev, kde se jí podařilo doslova přeletět houpačku... ale jinak to byl docela povedený běh :-), takže je z něj také video.

Agility družstev, Žamberk 15.9.2007

 

 

Závody Mladá Boleslav, 1.-2.9.2007

Jako obvykle se Ginnunce nejvíc dařilo v Jumpingu - v sobotu byla druhá, v neděli třetí. Povedl se jí také jeden bezchybný běh Agility, ale její čas v něm bohužel "na bednu" nestačil.

 

 

 

 

Závody Mladá Boleslav, 1.-2.9.2007

Flérince se kromě nedělního Jumpingu, kde skončila na 4. místě jen těsně za Ginnunkou, vydařily především obě zkoušky SA2. Zaběhla je na Výborně, v sobotu byla třetí a v neděli druhá, a to po běhu, ze kterého měla panička absolutně nejlepší pocit za celý víkend. Z něj je také video.

Zkouška SA2, Mladá Boleslav 2.9.2007

 

Mezinárodní pohár plemen, Vídeň 15.-17.6.2007

Nejpovedenějším Ginnunčiným během byl Jumping započítávaný do soutěže dvojic. Ginny ho nakonec zaběhla velmi dobře, navzdory nepříjemné podvečerní invazi jakéhosi hmyzu. Moc nechybělo a málem jsme ani neodstartovaly, jak byla chudák Ginny z těch brouků vystresovaná, a ještě i na trati po nich chňapala. Nakonec doběhla bez chyby a ve velice slušném čase, i když podrobných výsledků jsme se bohužel od pořadatelů nedočkali.

 Jumping dvojic, Vídeň 15.6.2007 

 

 

 

Mezinárodní pohár plemen, Vídeň 15.-17.6.2007

Fleur se při svém prvním startu na MPP prezentovala v pátek výborným Jumpingem (navzdory broukům, které tak potrápily Ginnunku) započítávaným do soutěže dvojic, a v sobotu ráno vynikajícím výkonem v Agility započítávaném do téže soutěže. Pravda, doběh do cíle byl po stránce vedení trošku kostrbatý, ale to byla daň za kombinaci nezkušený pes+pomalé paniččiny nohy :-). Další slušný výkon předvedla Fleur v sobotním Jumpingu jednotlivců, který ve své výkonnostní kategorii (SA2) vyhrála.

Agility dvojic, Vídeň 16.6.2007

Jumping jednotlivců, Vídeň 16.6.2007

 

Velká jarní cena, Praha-Kyje 2.-3.6.2007

Ginnunce se podařilo vyhrát oba Jumpingy, sobotní i nedělní, a vždy z téměř padesáti psů v kategorii Small! Videozáznam je z neděle, kdy Ginny na trati postavené Petrem Rybářem sice trošičku zaváhala před slalomem, ale i tak nadělila druhému v pořadí 3 sekundy.

Jumping, Praha-Kyje 3.6.2007

 

 

Velká jarní cena, Praha-Kyje 2.-3.6.2007

Když se Flérince daří, je z toho zpravidla umístění "na bedně", a nejinak tomu bylo v sobotním Jumpingu, kde skončila druhá, doslova jen o zmáčknutí stopek (o 0,1 s!) za vítěznou Ginny. Možná by stačilo, kdyby se panička uprostřed běhu zmateně neohlížela, proč že to rozhodčí píská, a vítězství mohlo tentokrát připadnout mládí... ten hvizd byl totiž z vedlejšího parkuru! :-(

Jumping, Praha-Kyje 2.6.2007

 

Sultán Cup, Česká Skalice 26.-27.5.2007

Závěrečný nedělní Jumping se stal vůbec prvním přímým srovnáním výkonů mých dvou pudliček - ještě se totiž nestalo, aby obě doběhly nějaký společný běh čistě! Ačkoliv Fleur (v čerstvém aerodynamickém sestřihu :-D) vypadala "na oko" rychleji, nakonec to byla Ginny, která o čtyři desetinky sekundy zvítězila... a rozhodly o tom opravdu detaily, jako menší oblouček před tunelem a čistší naběhnutí do technické pasáže po slalomu. Fleur měla například za slalomem pár krůčků navíc... a tak byla "až" druhá ;-). Prozatím tedy zkušenost zvítězila nad dravým mládím, ale myslím, že ještě není všem dnům konec.

Ginnunka ukázala svou neuvěřitelnou jarní formu (ptám se, kde ji vzala, když přes zimu vůbec netrénovala???) také v sobotní zkoušce SA3, kterou po čistém běhu zaslouženě vyhrála. 

 

Jumping, Česká Skalice 27.5.2007

Zkouška SA3, Česká Skalice 26.5.2007

 

Jumping, Česká Skalice 27.5.2007

 

 

 

 

 

 

Jahodový pohár, Kladno 19.-20.5.2007

Závěrečným během těchto dvoudenních závodů byl velmi běhavý a jednoduchý Jumping, ve kterém rozhodovala především rychlost. A tak jsem Ginnunku hnala, co jí nožičky stačily :-)... a ono z toho bylo vítězství, přestože mezi celkem 40 zúčastněnými "smolíky" byla spousta nesmírně rychlých a šikovných zvířátek, nadto mladších než čerstvě devítiletá Ginny.

Jumping, Kladno 20.5.2007

 

Jahodový pohár, Kladno 19.-20.5.2007

S výjimkou Jumpingů byly všechny parkury na těchto závodech dost obtížné, a nedělní zkouška A2 z dílny Ivety Lukáčové nebyla výjimkou... měla totiž spíš úroveň A3. Fleur ji však zvládla až překvapivě dobře, a nebýt velkého oblouku v té nejtechničtější části trati, mohla snad i vyhrát! Takhle z toho bylo "jen" 2.místo :-)) a první "čistá" zkouška A2 na našem kontě :-).

Zkouška A2, Kladno 20.5.2007

 

Závod KENNEL CUP, Praha-Březiněves 8.5.2007

Po náročném flyballovém víkendu jsme si s Ginnunkou zaběhaly agility doopravdy pro radost. Ginny nejprve vyhrála Jumping jednotlivců, čímž se kvalifikovala do stíhacího závodu. Hned v jeho prvním kole se utkala s Šerynkou, Flérinčinou matkou, a k mému překvapení ji poměrně výrazně porazila, stejně jako všechny další své soupeře v dalších kolech. Stíhací závod si viditelně užila a ještě v něm zvítězila - co víc si přát? :-)

 Stíhací závod, 1.kolo, Praha-Březiněves 8.5.2007 

 

Závod KENNEL CUP, Praha-Březiněves 8.5.2007

Také Fleur měla v nohách náročný flyballový turnaj, ale chovala se, jako by aspoň týden ležela doma a odpočívala. Díky třetímu místu ve zkoušce se kvalifikovala do finálového Jumpingu. Ten zaběhla s vervou sobě vlastní a kromě jednoho zaváhání, kdy jsem si ji hloupě pustila pod nohy, i velice pěkně a rychle. Na umělé trávě se jí vyloženě líbilo, a Elita Triumphans tak opravdu triumfovala :-).

Finálový Jumping, Praha-Březiněves 8.5.2007

 

Zkoušky agility, Praha-Kyje 25.3.2007

Na prvním letošním závodě na trávě se Ginny k překvapení své paničky prezentovala velmi dobrými zónami, což jí spolu s nadšeným výkonem přineslo druhé místo ve zkoušce. Stejného umístění dosáhla i v Jumpingu své výkonnostní kategorie.

Zkouška SA2, Praha-Kyje 25.3.2007

Jumping kategorie 2, Praha-Kyje 25.3.2007

 

Zkoušky agility, Praha-Kyje 25.3.2007

Fleur na trávě podle očekávání pookřála a do běhání měla opravdu vééélikou chuť. Zkoušku A1 zaběhla opět na Výborně, skočená zóna na kladině ji však bohužel odsunula až na 7. místo. Zato v Jumpingu své výkonnostní kategorie, který si můžete prohlédnout na videu, si to vynahradila a zvítězila :-).

Jumping kategorie 1, Praha-Kyje 25.3.2007

 

Závody agility, České Budějovice 17.-18.3.2007

Ginnunka se až překvapivě dobře vyrovnala s mimořádně klouzavým kobercem a běhala jedny z nejlepších časů své velikostní kategorie. Po oba dva dny se umístila ve zkoušce A2 (v sobotu třetí místo, v neděli druhé) a v závěrečném součtu dvou závodů Jumping a dvou závodů Agility skončila na úžasném druhém místě! Video je z nedělního obtížného Jumpingu, který nezvládla řada vynikajících psů, zatímco Ginny ho i přes značné zdržení v pevném tunelu vyhrála.

Jumping, České Budějovice 18.3.2007

 

Závody agility, České Budějovice 17.-18.3.2007

Flérinčiny druhé závody nezačaly na extrémně klouzavém koberci příliš dobře - Fleur ve své urputné snaze běžet vpřed padala při každém prudčím pohybu - ale nakonec se nám povedlo "splnit plán", tedy zaběhnout sobotní i nedělní zkoušku A1 na Výborně. Fleur tím splnila podmínky pro postup do vyšší výkonnostní třídy :-). Milým "bonusem" pak bylo, že obě zmíněné zkoušky vyhrála.

Zkouška SA1, České Budějovice 18.3.2007

 

Závody agility, Kladno 17.-18.2.2007

Ginny byla po zimní přestávce nevýslovně šťastná, že zase může závodit, a dávala to vehementně najevo po celý víkend. Více se nám dařilo v neděli - třetí místo v Agility je vzhledem k pomalé sestupné zóně na kladině a na áčku velkým úspěchem, a následné vítězství v Jumpingu z celkem 38 psů je na koberci také velice slušný výsledek. Důležitější však je, že právě z toho Jumpingu jsme měly obě tu největší radost už na trati, když jsme běžely, a že jsme si ho opravdu užily.

Agility, Kladno 18.2.2007

Jumping, Kladno 18.2.2007

 

Závody agility, Kladno 17.-18.2.2007

Flérinčin vstup mezi dospělé agiliťáky nedopadl vůbec špatně - po vítězství ve zkoušce A1 následovalo druhé místo v Jumpingu, a to o pouhých 0,2 sekundy za vítězem, z celkem 40 psů v kategorii!!! A kdyby byla panička pohotovější a nezpůsobila dvě zbytečné časové ztráty, mohlo to skončit i dost výrazným vítězstvím. Tak snad příště... ještě se musíme trochu víc sehrát ;-).

Zkouška SA1, Kladno 17.2.2007

Jumping, Kladno 17.2.2007