2008 

Ginny

Fleur

 

Zlatá překážka, Hradec Králové 22.-23.11.2008

Ginny jako by se rozhodla paničce dokázat, že do žádných veteránů ještě nepatří... po skvělém vystoupení na PRAGILu v Praze-Letňanech běhala i v Hradci málem jako za mlada! Vítězstvím ve zkoušce SA2, ze které je první video, znovu splnila podmínky pro přestup do třídy A3, a v obou závodech Jumping zdatně konkurovala těm nejlepším, i když už to "na bednu" nestačilo. Za ní nicméně zůstalo kolem padesátky dalších soupeřů...

Zlatým hřebem pak bylo nečekané vítězství v součtu závodů Jumping a Agility v kategorii SA2. Chyby na zónách a jedno odmítnutí v závodech Agility jdou tentokrát plně na vrub paničky :-(.

Zkouška SA2, Hradec Králové 22.11.2008

Jumping, Hradec Králové 23.11.2008

 

Zlatá překážka, Hradec Králové 22.-23.11.2008

Flérince se tentokrát dařilo nad očekávání... vybrala si pouze jednu slabou chvilku v nedělní zkoušce SA3, kdy se nepochopitelně vrátila z pevného tunelu a vběhla jinam, ale zbylých pět závodů doběhla bez trestných bodů! Jen s houpačkou si opět příliš nerozuměla a pokaždé na ní nabrala citelnou časovou ztrátu, což ji připravilo o první místo v součtu všech Jumpingů a Agility (ale druhé místo je taky pěkné! :-)). Video je ze sobotního Jumpingu, ve kterém Fleur skončila druhá, a z nedělního Jumpingu, který vyhrála v absolutně nejlepším čase ze všech kategorií - a to jsme ještě měly rezervu na doběhu, který nám nevyšel úplně ideálně!

Jumping, Hradec Králové 22.11.2008

Jumping, Hradec Králové 23.11.2008

 

 

 

 

Jahodová bowle, Kladno 8.-9.11.2008

Ginnunka měla tentokrát závodní přestávku a panička byla docela ráda, že po dlouhé běhací pauze (na parkuru agility jsme nebyly od zářijového mistrovství ČR!!!) závodí jen s jedním rychlým pudlíkem, tedy s Fleur... běhat ještě i s Ginny by ji asi už úplně zničilo ;-). 

 

 

 

 

Jahodová bowle, Kladno 8.-9.11.2008

Jak se zdá, někdy zase až tak moc nezáleží na tom, jestli trénujeme nebo ne... Fleur se totiž zřejmě rozhodla jít v Ginnunčiných stopách a stát se mistrem Jumpingů! :-)) Vyhrála sobotní i nedělní Jumping a k tomu přidala ještě 3. místo ve zkoušce A3... škoda jen, že jí to panička zkazila a ta zkouška nebyla bezchybná. O dvou diskvalifikacích v dalších bězích, za které panička taky může, už ani nemluvě :-(... Fleur má na svém kontě pouze jeden zaviněný "DISK";-).

Jumping, Kladno 8.11.2008

Jumping, Kladno 9.11.2008

 

O Žižkovo oko, Tábor 7.-8.6.2008

Ginnunka opět běhala málem jako zamlada (jen ta výška skoku se nám povážlivě zvětšuje - že by už hůř viděla?) a v Jumpingu po oba dny porazila všechny své mladší soupeře, s výjimkou Fleur, na kterou v neděli prostě neměla. Z Jumpingů jsou také obě její videa - zvlášť ta sobotní trať od paní rozhodčí Evy Plíštilové nám udělala vééélikou radost a moc jsme si ten běh užily!

V neděli Ginny ještě přidala dost nečekané vítězství ve zkoušce SA2 - ona, s jejími zónami! :-O  

Jumping, Tábor 7.6.2008

Jumping, Tábor 8.6.2008

 

 

 

O Žižkovo oko, Tábor 7.-8.6.2008

Ačkoliv to na začátku závodů vypadalo katastrofálně (Fleur byla tak bez mozečku=nesoustředěná, že v Agility nezvládla přímý náběh do slalomu!!!), nakonec se vše v dobré obrátilo... přišlo naše vůbec první vítězství ve zkoušce SA3 po čistém běhu, a v neděli ještě 3. místo v té samé zkoušce a vítězství v Jumpingu a Agility! A hlavně véééliká radost z běhání - Fleur byla místy doslova jak tryskáč (všimněte si té rychlosti, když šla v nedělním Jumpingu z jednoho tunelu do druhého!), po doběhu vypadala, že snad ani vůbec neběžela, a přitom VŠECHNY BĚHY DOKONČILA BEZ DISKVALIFIKACE!!! V celkovém součtu závodů se potom umístila na krásném 3. místě. 

Videa jsou ze všech tří našich vítězných běhů.

Zkouška SA3, Tábor 7.6.2008

Jumping, Tábor 8.6.2008

Agility, Tábor 8.6.2008

 

Kennel Cup, Praha-Březiněves 8.5.2008

Jelikož byla panička poněkud indisponována zraněním kolene, které si způsobila na flyballovém turnaji (!!!), nestálo to běhání za moc a některá místa na parkuru jsme musely řešit jinak než obvykle. "Profíkovi" Ginnunce to v kvalifikačním Jumpingu jednotlivců nevadilo - obsadila 3. místo, které ji posunulo do finále. Tam už bohužel na nezvyklé vedení zareagovala, a tak pro nás byla letos konečná už v prvním kole paralelu. Video je z toho povedeného Jumpingu.

 

Jumping, Praha-Březiněves 8.5.2008

 

Kennel Cup, Praha-Březiněves 8.5.2008

Panička pajdala a Fleur nechala doma mozeček, takže se nám většinu dne moc nedařilo a byla z toho jedna diskvalifikace za druhou. Až v závodě dvojic, kde panička raději riskla dvojici Fleur-Ginny, než aby to za dané situace kazila někomu jinému, se to změnilo... snad byla Fleur tak ve střehu, protože měla za zády řvoucí Ginnunku, která taky chtěla běžet - každopádně zaběhla perfektně, stejně jako po ní Ginny, a protože i vystřídání obou pudlíků proběhlo díky pomocnicím Dianě a Daně na jedničku a panička vydržela s kondicí, bylo z toho neuvěřitelné 1. místo!!! Z čeho jiného tedy může být video, než právě z tohoto běhu... 

P.S.: Malé vysvětlení - v cíli panička opravdu nezvrací, jenom se marně snaží uhasit požár v plicích, který si tím dvojběhem způsobila.

Jumping dvojic, Praha-Březiněves 8.5.2008

 

O Cipískův pohár, Jičín 26.4.2008

Asi hlavně proto, že se Fleur diskvalifikovala, neměla tentokrát Ginny v Jumpingu konkurenci a jasně zvítězila, i když ten běh nebyl úplně podle paniččiných představ... vždyť do něj Ginny šla nerozskákaná! Jaksi nebylo na čem ji rozeskákat, a to je téměř desetileté fenky velký handicap!... výška skoku tomu zpočátku odpovídala :-(. Výkony v dalších dvou bězích (zkoušce SA2 a Agility), vždy "opentlené" jednou chybou (zóna a laťka), kupodivu ještě stačily na umístění v první desítce, což se dá rovněž považovat za úspěch.

Jumping, Jičín 26.4.2008

 

O Cipískův pohár, Jičín 26.4.2008

Není každý den posvícení, a Jičín toho byl jasným důkazem... Fleur se v prvních dvou bězích diskvalifikovala (jednou hlavně svou vinou, podruhé vinou paničky) a třetí běh dokončila s odmítnutím na kruhu, takže opravdu žádná sláva. Ale z rychlosti, kterou předvedla před týdnem v Mladé Boleslavi, nic neslevila... jako malá ukázka je tu její slalom za 2,42 s (podle opakovaného ručního měření) z prvního běhu. 

Slalom, Jičín 26.4.2008

 

 

 

 

Snowbike Show, Mladá Boleslav 19.4.2008

Ginny toho opět přes zimu moc nenatrénovala, ale i tak běhala ze všech sil a před každým během byla málem k neudržení. Zkoušku A2 jsme si tedy zaběhly jen tak na radost a nestaraly jsme se o zóny... počet trestných bodů tomu odpovídal ;-), ale o tu radost nás to nepřipravilo ;-).

Video je z Jumpingu, její nejoblíbenější disciplíny, který se nám povedlo zaběhnout velmi plynule a rychle. Přesto to stačilo "jen" na druhé místo, protože Fleur byla rychlejší!!!

Jumping, Mladá Boleslav 19.4.2008

 

 

Snowbike Show, Mladá Boleslav 19.4.2008

Fleur dokončila snad poprvé v životě všechny běhy, ve kterých startovala, a co víc - všechny na Výborně, včetně premiérové zkoušky A3! O umístění "na bedně" se v ní připravila jen hanebně odskočenou sestupnou zónou na áčku, ale jinak ji zvládla moc pěkně. Ještě lépe se jí však dařilo v ranním Jumpingu, který vyhrála na celé čáře, a ač měla ještě na pár místech rezervy (způsobené paniččiným nedokonalým vedením), porazila druhou Ginny o dvě sekundy (!!!) a získala cenu pro nejrychlejšího psa celých závodů! Níže připojené video opravdu NENÍ zrychlené... to jen Fleur konečně dospěla, získala víc sebejistoty a najednou na parkuru uhání jak o život!

Zkouška SA3, Mladá Boleslav 19.4.2008

Jumping, Mladá Boleslav 19.4.2008