2009 

Ginny

Fleur

 

O Podralský pohár, Mimoň 20.6.2009

Ginnunka poprvé startovala v kategorii veteránů, kam ji panička po dloooouhém váhání a přemýšlení nakonec přece jen přihlásila, a to zejména kvůli Ginnunčiným jarním problémům se zády. Jenomže se rychle ukázalo, že to byla kardinální chyba!!! Ginny je na nízkých veteránských překážkách samozřejmě ještě rychlejší než na normální výšce, a panička jí prostě nestačila! :-O Jumping byl ještě OK, ten Ginny vyhrála s časem, který by ji zařadil mezi normálními závodníky na 3. místo, ale v Agility, kde bylo potřeba udělat dvě rychlé otočky za sebou, už panička prostě nestíhala a Ginnunka se kvůli tomu diskvalifikovala. Nezbývá než zapracovat na paniččině kondici, aby stačila veteránce!!! :-))

 

O Podralský pohár, Mimoň 20.6.2009

Flérince se jako tradičně nedařilo ve zkoušce SA2, kde trošku "ohluchla" a byl z toho DIS ;-). Jumping, ze kterého je i video, Fleur vyhrála (ze 30 psů) po velice pěkném a rychlém běhu, avšak v Agility pohořela vinou chybného navedení a mizerné paniččiny kondice :-(. Škoda toho, Fleur běžela opravdu výborně!

Za video mnohokrát děkuji Jitce Slánské.

Jumping, Mimoň 20.6.2009

 

 

 

 

 

O Cipískův pohár, Jičín 11.4.2009

Ginnunka sice není po zimě v kdovíjaké kondici (panička koneckonců také ne, když kvůli koleni dva měsíce netrénovala!), ale tento nedostatek na trati plně nahradila neuvěřitelným nasazením... které je u ní obvyklé :-). Aniž by před závody agility trénovala, "vyfikla" tři čisté a rychlé běhy - Jumping 2. místo, zkouška SA2 1. místo (!!!), Agility 5. místo (jen o čas). Opět to byla dokonalá souhra psa a psovoda a velká radost s Ginnunkou běžet, a o to u ní jde v tomhle věku především... to, že dokáže porazit i mnohé mladší soupeře, je jen třešnička na dortu, a panička si čím dál víc váží každé takovéhle chvilky. Lepší než výhra je ale to, když se Ginny přijde před startem mazlit a "žďuchá" do paničky čumáčkem a otírá se o ni jako kočka, protože ona tohle hopsání prostě MILUJE a nesmírně se na něj těší :-).

Video je z Jumpingu, kde byla Ginny druhá z 37 psů.

 Jumping, Jičín 11.4.2009

 

O Cipískův pohár, Jičín 11.4.2009

Flérinka si tentokrát vybrala pouze jednu slabší chvilku, když ve zkoušce SA2 ze samého nadšení a snahy vběhla do slalomu, který nebyl v pořadí. Možná to byl důsledek toho, že když už jsme nemohly v posledních dvou měsících trénovat (kvůli paniččinu koleni), věnovaly jsme se právě pilování slalomu, a Fleur ho teď opravdu miluje...;-)

V úvodním Jumpingu zaběhla Fleur nejlepší čas ze všech malých psů, ale bohužel shodila jednu laťku, což znamenalo "až" 7. místo. Vyznamenala se ale v Agility, kde se pouze trošku zdržela na kladině a po čistém běhu skončila na krásném 2. místě. Z tohoto běhu je i video.

Agility, Jičín 11.4.2009

 

 

 

 

 

Závody agility, Kladno 14.-15.2.2009

Ginnunka dostala (jako tradičně v Kladně) zdravotní/závodní přestávku - už v minulosti se ukázalo, že dlouhé procházky do blízkého lesa jí jsou dostatečnou kompenzací :-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Závody agility, Kladno 14.-15.2.2009

Flérinka si na paničku přichystala několik nemilých překvapení - jednak ve snaze o co nejrychlejší překonání překážky začala vynechávat tyčky ve slalomu, což nám přineslo dvě diskvalifikace (panička tu fintu samozřejmě neprohlédla!), a pak byla také nejistá při vysílačkách do tunelů, což nám přineslo jednu odmítačku a jednu diskvalifikaci - asi nějaká Flérinčina pohárací přecitlivělost nebo co! Takže skóre docela tristní - ze šesti závodů jen tři doběhlé, a to sobotní Agility (čistý běh a 6. místo - je tu z něj video), sobotní zkoušku A3 (hodnocení VD a 4. místo) a nedělní zkoušku A3 (čistě!!!, avšak opět "jen" 4. místo - video je níže). S chybějící fyzičkou (tentokrát hlavně Flérinčinou) opravdu nebyla šance na bednu, protože se ve "smolících" (zejména v A3) sešla opravdu hodně silná konkurence.

Agility, Kladno 14.2.2009

Zkouška A3, Kladno 15.2.2009