2010 

Essie

Fleur

  

Jahodová bowle, Kladno 20.-21.11.2010

Byly to první Essinčiny halové závody, a to na umělé trávě, na které to při zatáčení pěkně klouže. Opět se nám nejvíc vydařil ten vůbec první běh - Essinka byla v Agility čtvrtá z cca 40 psů ve své kategorii! Pak se nám ještě docela povedl sobotní Jumping, který byl velice technický a točivý. Nebýt hloupé paničky, která po slalomu nesmyslně vyběhla kupředu a připravila tak chrtíčkovi neskutečnou past v podobě opačné díry tunelu, než která se měla jít, byl by to super běh a ne DIS. Z obou zkoušek A1 si Essinka tentokrát odnesla několik chyb a odmítnutí (vždy s hodnocením Velmi dobře), a z té sobotní bohužel i ošklivý pád v jedné zatáčce. No a v nedělním Jumpingu se Essie nezvládla srovnat po náběhu do slalomu a ve finálovém Agility (kam se kvalifikovala 4. místem v sobotním Agility) se diskvalifikovala, když skočila jinou překážku. Poučení: musíme zapracovat na zónách (nebyly úplně optimální), a hlavně na houpačce... v posledním běhu ji Essinka nechtěla už ani vidět, a pro jistotu už neriskovala ani kladinu - co kdyby to byla maskovaná houpačka? ;-)

Video je ze sobotního Agility a také z Jumpingu, kde jsme sice byly DIS, ale jinak se ten běh dooost povedl.

Agility, Kladno 20.11.2010 

Jumping, Kladno 20.11.2010

  

Jahodová bowle, Kladno 20.-21.11.2010

Flérince se opět povedlo sobotní Agility - 2. místo, a to i s naprosto příšernou paniččinou chybou při vedení, kde Fleur málem skočila překážku z opačné strany. Ve zkoušce A3 se Flérinka napřed "zabila" na skokovce, když jí to při odrazu podklouzlo, a pak i ve slalomu, takže úmyslná diskvalifikace po nesprávně vypracované zóně na kladině už tolik nebolela ;-). V sobotním Jumpingu i v nedělní zkoušce A3 a ve finále Agiity (kam se Fleur kvalifikovala 2. místem v sobotním Agility) byl opět problém se slalomem - Fleur v něm byla nejistá, jak jí to klouzalo, anebo se naopak do něj rozběhla s takovým nadšením, že to neustála. A tak už jedině nedělní Jumping za něco stál, a vynesl nám další 2. místo... to 1. nám uniklo jen o ten "jistící" metrový oblouk před slalomem.

Poučení: znovu zapracovat na slalomu, a také na sestupce na áčku, kterou měla Fleur několikrát jen tak tak.

Video je z obou povedených bezchybných běhů.

Agility, Kladno 20.11.2010

Jumping, Kladno 21.11.2010

 

 

 

  

PRAGIL, Měchenice 6.-7.11.2010

Opět jsme nejvíce zazářily v úvodním běhu - zkoušku A1 splnila Essie na Výborně a dokonce se umístila na krásném 2. místě, čímž se kvalifikovala do nedělního finále. Pak už to šlo s námi z kopce - v Agility DIS na poslední překážce, ve zkouškovém Jumpingu jsme se nedohodly na zatočení, takže z toho bylo odmítnutí, v Jumpingu panička při jednom křížení chrtíčka trochu zašlápla (chyba za dotek), v nedělní zkoušce úmyslný DIS, když jsme celý běh šíleně zmotaly, no a ve finále DIS někde uprostřed za překonání jiné překážky. Přesto je na místě spokojenost - Essie běhala s obrovskou chutí a očividně ji to bavilo, a to je u ní nejdůležitější :-). 

Video je ze sobotní povedené zkoušky.

Zkouška A1, Měchenice 6.11.2010 

 

 

  

PRAGIL, Měchenice 6.-7.11.2010

Flérince se povedlo sobotní Agility - 2. místo, vítězství jí uteklo v podstatě jen o hloupé zastavení na sestupné části áčka, kde jsme šíleně ztratily. Také Jumping nám vyšel - za ztížených světelných i povětrnostních podmínek (pršelo a už se stmívalo, což není pro paniččiny oči zrovna to pravé) jsme si doběhly dokonce pro 1. místo! V součtu obou běhů to stačilo na 2. místo a titul Res.CACAg... nebýt toho zdržení na áčku, mohl to být CACAg. Všechny další běhy stály za houby - v obou zkouškách A3 byla Fleur neovladatelná po pevném tunelu a vlítla, kam neměla :-(. Ve zkouškovém Jumpingu si zase vybrala slabší chvilku panička, když nestihla přeběhnout tam, kde potřebovala, a z následné improvizace byl DIS. Takže skóre o něco lepší než minule, ale pořád je co zlepšovat.

Video je z obou povedených sobotních běhů.

Agility, Měchenice 6.11.2010

Jumping, Měchenice 6.11.2010

  

Hradec Králové 28.10.2010

Třetí Essinčiny závody - pomalu z ní bude zkušená závodnice :-)). Úvodní Jumping nám vyšel výborně - bez chyb na trati a dokonce i ve standardním čase, tedy zcela bez trestných bodů. Nebýt toho, že se panička po problémech s tunely na tréninku trochu bála, co řekne chrtíček na tohle "tunelové rodeo", bylo by to asi i o něco rychlejší... takhle to stačilo "jen" na 4. místo z 45 startujících, ale to se dá v kategorii Large bezesporu považovat za úspěch. Zkouška A1 se nám nepovedla - DIS za tři odmítnutí, z toho byly dvě při náběhu do slalomu. Zato Agility už bylo zase čisté a v čase, i když zdržení na houpačce a zdaleka ne optimální vedení znamenaly na ty nejlepší výraznou časovou ztrátu a celkově až 10. místo. Ale panička byla s chrtíčkem moooc spokojená! :-)

Video je z obou bezchybných běhů.

Jumping, Hradec Králové 28.10.2010 

Agility, Hradec Králové 28.10.2010 

  

Hradec Králové 28.10.2010

Málokteré závody se nám s Flérinkou tak málo vydařily jako tyhle hradecké - nejprve DIS v Jumpingu, když Fleur vběhla na překážku mimo pořadí, pak ve zkoušce A3 odmítnutí na skočce a chyba na sestupce na kladině (sice 5. místo, ale s více než 10 trestnými body). a na závěr chyba sestupce na áčku v Agility... na takové skóre fakt nejsme zvyklé :-O. Panička bude muset popřemýšlet, co udělá se svou kondicí a soustředěním, protože některé chyby jdou na její konto. Nebo to bylo tou zimou a ztuhlými svaly? Těžko říct... Potěšitelný však byl pokrok ve slalomu - při zkoušce A3 byla skokovka za slalomem tak blízko, že se s tím řada psů nevypořádala a chybovala, ale Fleur to zvládla perfektně! 

Video je ze závěrečného Agility, v tento den našeho nejpovedenějšího běhu.

 Agility, Hradec Králové 28.10.2010

 

  

 O pohár města Mimoně, Mimoň 10.10.2010

Druhé Essinčiny závody dopadly o něco lépe než ty první - dokončily jsme totiž všechny běhy :-). Úvodní Jumping byl bohužel s odmítnutím na čtvrté skočce, když chrtíčkovi nevyšel krok, a tak se raději překážce vyhnul. To samozřejmě znamenalo umístění někde v hloubi výsledkové listiny. Ve zkoušce A1 už to bylo co do výsledku lepší - čistý běh, splněná zkouška na Výborně a 4. místo... na bednu to nestačilo, protože zóny byly pomalé a k tomu si Essie přidala i pár výletů k překážkám, které se zrovna neběžely. Oba ty běhy ale nebyly nic moc, panička se totiž zase bála, aby to chrtíček všechno ustál a vytočil, a souhra trochu skřípala. Až v posledním běhu to bylo konečně lepší a snad i ke koukání, a to navzdory situaci, že se Essince opakovaně nepovedlo najít vchod do tunelu a vysloužila si za to odmítnutí. Škoda, protože jinak to byl běh ve slušném tempu a souladu - také proto je video právě z něj.

Agility, Mimoň 10.10.2010 

  

O pohár města Mimoně, Mimoň 10.10.2010

Stejně jako minulý rok se Flérince v Mimoni velice vydařil úvodní Jumping, který vyhrála (z cca 40 psů ve své kategorii). Ve zkoušce A3 nám nevyšel slalom - po obtížném náběhu panička Flérinku pochválila a ta zareagovala tím, že ze slalomu zase hned vyběhla... jasná daň za první nesmělý pokus o vylepšení slalomu metodou klikru. No, máme na čem pracovat, ale navzdory tomuto renoncu se zdá, že jsme na dobré cestě. I tak z toho bylo pěkné 4. místo a splněná zkouška na Výborně. V závěrečném Agility pak panička Flérinku úmyslně diskvalifikovala, když sestupné zóny nebyly takové, jaké být měly (i když i vinou paničky). Fleur ale celé závody běhala výborně a s obrovským nasazením.

Video je z vítězného Jumpingu, a kdyby se vám zdálo, že běháme ve sněhu, není to pravda ;-) - to je jen pořádná severočeská jinovatka :-)).

Jumping, Mimoň 10.10.2010

 

  

O pohár Purina Proplan, Jičín 21.8.2010

Byly to Essinčiny vůbec první závody agility, ale na rozdíl od paničky byla Essie naprosto v pohodě, běhala rychle a na trati prostě nic neřešila. Zato panička pořád přemýšlela a hledala problémy - jestli chrtíček skočí tak dlouhou dálku, jestli mu vyjde krok mezi překážkami, které jsou strašně blízko u sebe, jestli zvládne tak těžký náběh do slalomu... no prostě absolutně nevěděla, co od Essinky čekat ;-). První DIS v Jumpingu šel právě na konto té dlouhé dálky, kterou Essie přelétla jako nic, a než se panička vzpamatovala, chrtička tryskem vlétla do slalomu, který se však bohužel nešel. Druhý DIS (zkouška A1) je opět na kontě paničky, když dvě překážky před cílem vytáhla svým pohybem chrtíčka od kruhu a pak už ho neuřídila zpátky. Až třetí běh se povedl... zastavovaná zóna na kladině se velice hodila k usnadnění náběhu do slalomu, jen houpačka Essku trochu překvapila (očividně si myslela, že je to kladina), takže to s ní pořádně bacilo. Snad to nebude mít do budoucna nějaké vážné následky na chrtí psychice. Bylo z toho 2. místo v kategorii A1 a celkově 4. místo ze 40 psů, což na premiéru není vůbec špatné :-).

Video je ze zkoušky A1 a ze závodu Agility.

Zkouška A1, Jičín 21.8.2010

Agility, Jičín 21.8.2010

  

O pohár Purina Proplan, Jičín 21.8.2010

Kdyby se dalo odmazat celé dopoledne, tak bychom to mohly prohlásit za docela povedené závody ;-). Nevyšel nám úvodní Jumping - Fleur (jako už v závodě tolikrát!) zareagovala na můj pohyb před koncem slalomu, a aniž by slalom dokončila, vběhla do látkového tunelu - DIS. Zkouška A3 jsme prostě MUSELY dát - byla to totiž poslední šance na splnění kvalifikace na mistrovství ČR v agility, když panička všemi předchozími možnostmi pohrdla ;-). No a povedlo se, nejen na Výborně, ale i na 1. místo, i když ta sestupka na kladině... ehm! A ten totální nesoulad za jednou ze skokových překážek, kdy jsme každá běžely úplně jinam... ehm! Závěrečné Agility už jsme šly stylem "ukaž, jak rychle dokážeš běžet" - když to zvládl začínající chrt, musí to přece dát A3-pudl taky! A dal, dokonce na 2. místo.

Video je z obou dokončených běhů.

Zkouška A3, Jičín 21.8.2010

Agility, Jičín 21.8.2010

 

 

 

 

Zlatá překážka, Hradec Králové 17.-18.4.2010

Essinka nezávodila - věk na to už sice má, ale agiliťácké dovednosti ještě ne ;-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Zlatá překážka, Hradec Králové 17.-18.4.2010

Tohle jsou paniččiny nejoblíbenější závody, ať už se na nich pudlíkům daří nebo ne... vždy tu bývá obrovská konkurence (kolem 50-60 psů v kat. Small), takže jakékoliv umístění "na bedně" je opravdu cenné. A hlavně, i při velkém počtu závodníků ty závody šlapou jako na drátku, protože hradečáci to zkrátka umí. Tentokrát se nám nedařilo v našich tradičně silných disciplínách, tedy Jumpingu a Agility, s výjimkou prvního sobotního běhu, kde jsme i přes hodně (a záměrně) ošetřované sestupné zóny skončily na pěkném 4. místě. Jinak v nedělním Agility byl DIS za opravu zóny na áčku, v sobotním Jumpingu chyba ve slalomu a z ní plynoucí obrovský časová ztráta, no a v nedělním Jumpingu DIS, když dala panička Flérince chybný povel a ta ho bohužel uposlechla. Naopak se nám ale dařilo ve zkouškách, ze kterých máme 3x 2. místo, z toho dvakrát bez trestných bodů a jednou s odmítačkou, když se Fleur po houpačce paničce poněkud ztratila. Fleur tak opět splnila podmínky pro postup do kategorie A3, ale hned tam asi nepůjde... uvidíme ;-). Videa jsou z našich tří bezchybných běhů.   

Agility, Hradec Králové 17.4.2010

Zkouška A2, Hradec králové 17.4.2010

Zkouška A2, Hradec Králové 18.4.2010

  

Ginny

Fleur

 

DOBĚHÁNO

Ginnunka musela bohužel svou bohatou závodní kariéru ze zdravotních důvodů ukončit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chlumecký lvíček, Chlumec 10.4.2010

Tyhle závody se nám nevydařily, a bohužel to nebylo jen nerovným povrchem, na kterém se běhalo. V prvním běhu (zkouška A2) jsme se diskvalifikovaly hned na začátku, protože panička vyfikla u tunelu vzorové "lehni" :-)), takže na další překážku Flérinku nenavedla tak, jak měla... asi bude potřeba zakoupit novou závodní obuv. Agility bylo o fous lepší, a navzdory dvěma nepovedeným paniččiným otočkám a jednomu skoro-pádu z toho bylo vítězství... ale ten čas teda nic moc! Jumping opět DIS... panička zřejmě chybně vyhodnotila jeden z mnoha náběhů na tunel a nechtěně Flérince "pomohla" na jinou překážku. No, snad to příště bude zase o fous lepší.

Agility, Chlumec 10.4.2010

 

O mělnickou pomlázku, Mělník 5.4.2010

 

Ginnunka měla opět zdravotní/závodní přestávku - po dlouhé zimě se nějak ne a ne vzpamatovat a co chvíli si stěžuje na bolavá záda :-(.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

O mělnickou pomlázku, Mělník 5.4.2010

Naše první letošní závody na trávě dopadly nad očekávání dobře, především proto, že panička Flérinku na trati zase až tak moc nezdržovala (což jinak bývá náš klasický jarní kondiční problém) ;-). Fleur běhala s obrovským nadšením, o vítězství ve zkoušce SA2 ji s největší pravděpodobností připravila pouze její panička, když z tréninkových důvodů opravila trochu ošizenou sestupnou zónu na áčku. Vítězství ve zkouškovém Jumpingu kategorie 2 už si ale Fleur vzít nenechala, a to přesto, že ji panička nevedla zdaleka tak pěkně, jak si původně naplánovala. I s nepřehlédnutelným Flérinčíným "držkopádem" ve slalomu z toho bylo jasné vítězství a nejlepší čas ze všech závodníků kategorie A2.

Jumping kat. A2, Mělník 5.4.2010

   

Non-stop Jahodová párty, Kladno 13.-14.2.2010

 

Ginnunka dostala (jako tradičně v Kladně) zdravotní/závodní přestávku - vzhledem k náročnému programu (malí psi běhali až hluboko přes půlnoc) toho na paničku bylo i tak dost ;-). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Non-stop Jahodová párty, Kladno 13.-14.2.2010

Pro Fleur je kladenský slalom zřejmě zakletý - stejně jako před rokem v něm i tentokrát dost chybovala :-(. Náběhy měla výborné, ale buď z něj předčasně vyrazila na další překážku, anebo jí to podklouzlo (byť se běhalo na umělé trávě) tak nešťastně, že vynechala tyčku a bylo po nadějích. Paničku to nejvíc mrzelo v závěrečném Jumpingu, z kterého měla do té chvíle výborný pocit (nejlepší ze všech víkendových běhů) a ve kterém Fleur opravdu pěkně metelila. Také proto je tu video i z něj, i když byla Fleur v tomto běhu až devátá. Ostatní videa jsou z medailových umístění - 3. místo v sobotním Agility a v nočním finále (také Agility), a 3. místo z nedělní zkoušky SA2. Dlužno dodat, že Fleur byla třetí také v celkovém součtu za sobotu a neděli. Prostě víkend ve znamení třetích míst :-).

Agility, Kladno 13.2.2010

Finálové Agility, Kladno 13.2.2010

Zkouška A2, Kladno 14.2.2010

Jumping, Kladno 14.2.2010

 

Posilvestrovské skotačení, Louny 2.-3.1.2010

Ginnunka teprve podruhé startovala v kategorii veteránů, avšak tentokrát to měla o něco těžší než při svém prvním startu, protože překážky byly na dolní hranici kategorie Small (=25 cm). Tato výška v kombinaci s horší Ginnunčinou kondicí a patrně i zhoršujícím se zrakem (v 11,5 letech už by měla nárok) způsobily v sobotu dva její tvrdé dopady přímo na laťku :-(. I to ale stačilo na vítězství v Jumpingu i Agility veteránů. V neděli už to bylo lepší, všechny laťky zůstaly na svém místě, jen Jumping poznamenalo jedno nečekané odmítnutí, ale jinak to byl výborný výkon. Závěrečné Agility už bylo bezchybné, což opět znamenalo vítězství v součtu kategorie veteránů Small. O to ale vůbec nešlo - důležité bylo především to, že se Ginnunka ze závodění radovala jako zamlada a že paničce před každým během vehementně sdělovala, že je s ní po dlouhé době opravdu spokojená a že se moooc těší :-).

Video je ze sobotního Jumpingu, na kterém se Ginny teprve "rozcvičovala" ;-).

Jumping, Louny 2.1.2010

 

 

 

Posilvestrovské skotačení, Louny 2.-3.1.2010

Flérinčin úvod byl klasický - diskvalifikace ve zkoušce A2 :-(. Pak se to otočilo k lepšímu - na nelehkých tratích rozhodčích Grygara a Rybáře (jako by se ti dva trumfovali, kdo postaví těžší parkur!) obsadila v konkurenci dalších 40 Small psů v sobotním i nedělním Jumpingu 2. místo, v sobotním Agility 3. místo a v nedělní zkoušce A2 rovněž 3. místo, a to i s odmítnutím na áčku, když ho Fleur ze šikmého náběhu prostě "neustála". Flérinka běhala výborně, zvlášť s ohledem na to, jak málo má za poslední půlrok natrénováno a nazávoděno, a nic na tom nezměnila ani diskvalifikace v závěrečném Agility, neboť to dokázal doběhnout opravdu málokdo. Za těch několik zbytečných zdržení na trati a váhavých navedení, které ji připravily o lepší umístění, už se jí panička omluvila ;-). Ale Fleur nevypadala, že by jí to vadilo, spíš byla šťastná, že může po mateřské zase závodit. Video je ze všech čtyř "medailových" běhů.

Jumping, Louny 2.1.2010

Agility, Louny 2.1.2010

Zkouška A2, Louny 3.1.2010

Jumping, Louny 3.1.2010