2011

 

Essie

Fleur

Vánoční dárek, Svojetice 17.12.2011

Navzdory tomu, že ještě hárala, běhala Essie moc pěkně, i když se opět nevyhnula problémům se slalomem. V úvodním Jumpingu jsme se bohužel diskvalifikovaly, když se Essie netrefila do kruhu - ale vzhledem k tomu, z jakého úhlu na něj nabíhala, se nebylo co divit. Zkouška A2 byla v první polovině výborná, pak se panička trochu "zasekla" a konec už stál po stránce vedení za houby - ale s pěti trestnými body za skočenou sestupku na áčku to stále ještě stačilo na 8. místo v konkurenci cca 25 dalších psů. V závěrečném Agility přišla chyba ve slalomu a pak odmítnutí u skokovky, když Essie poněkud nečekaně zatočila z tunelu na druhou stranu... čili umístění někde v propadlišti výsledkové listiny. Ale Essinka běhala s chutí a s radostí :-).  

Zkouška A2, Svojetice 17.12.2011

Vánoční dárek, Svojetice 17.12.2011

Flérinka běhala skvěle, rychle, s radostí a nadšením... ostatně jako vždycky :-). Tentokrát jsme však měly ještě pořádný kus štěstí. Úvodní Jumping jsme kupodivu vyhrály, přestože jsme po ranním vzrušení kolem píchlé pneumatiky přijely na závody opravdu hodně na poslední chvíli. Zkoušku A3 jsme běžely "na jistotu", což bylo místy na úkor plynulého vedení, a i tak jsme málem minuly houpačku - ale KONEČNĚ jsme doběhly čistě a s umístěním na 2. místě! Doufám, že jsme tím to zkouškové prokletí zlomily :-). Závěrečné Agility už panička běžela na radost, čehož Fleur využila a trošku šidila zóny - ale žádná nebyla skočená. Shozená laťka nás sice odsunula až na 8. místo, nicméně i tak nám to v součtu s ranním Jumpingem vyneslo pěkné 2. místo mezi cca 30 psíky kategorie Small.

Jumping, Svojetice 17.12.2011

Zkouška A3, Svojetice 17.12.2011

Jahodová bowle, Kladno 12.-13.11.2011

Essinka tentokrát nezávodila - panička ji nechtěla nechat trápit na klouzavé umělé trávě v kladenské hale. Essince to totiž na rozdíl od Fleur vadí. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jahodová bowle, Kladno 12.-13.11.2011

Flérinka běhala úžasně! V sobotu se sice trochu prala se slalomem, který na klouzavé umělce dvakrát zkazila (v Agility i v Jumpingu, takže jsme skončily někde v hloubi našlapané výsledkové listiny), ale jinak byla skvělá. Panička jí bohužel opět pokazila obě zkoušky A3 - v sobotu na ni příliš brzy zavolala u tunelu, a Fleur se poslušně vrátila a skočila cestou překážku mimo pořadí. V neděli ji pak panička plynule navedla na úplně jinou skokovku, než která se měla běžet... ono se to někdy v tom trysku na "náměstí" plném překážek plete ;-). Ale taky se nám něco povedlo - v nedělním Jumpingu byla Fleur 3. (z cca 35 psů), jen o tři desetinky sekundy za vítězem, a ve finále se dokonce probila na 2. místo. Paradoxně právě z finále měla panička nejhorší pocit, protože tam byly chyby ve vedení a zbytečné oblouky. Ale Fleur za to samozřejmě nemohla :-).

Jumping, Kladno 13.11.2011

Finálové Agility, Kladno 13.11.2011

O podzimní kvítek, Louny 1.10.2011

Essinka běhala moc pěkně! V úvodním Jumpingu skončila po rychlém a čistém běhu devátá (z cca 35 psů), ale jen o zmáčknutí stopek. V závěrečném Agility byla čtvrtá i s chybou ve slalomu, když panička musela jít kvůli postavení ostatních překážek hodně těsně ke slalomu - ale dvě třetiny psů byly diskvalifikovány! Jen zkoušku A2 jsme nezvládly, a nebyly jsme zdaleka samy - doběhli jen 3 psi ze 16!

Video je (celkem pochopitelně) z povedeného Jumpingu :-).

Jumping, Louny 1.10.2011

 

O podzimní kvítek, Louny 1.10.2011

Fleur běhala velice dobře - úvodní Jumping vyhrála s téměř sekundovým náskokem (z cca 27 psů) a v závěrečném Agility byla druhá, když jsme se docela zdržely na zónách (které už Flérinka umí i rychleji). Ale naopak nám skvěle vyšel obtížný prvek se samostatně provedeným slalomem, o který se (pokud vím) nikdo jiný ze závodníků ani nepokusil - a to těšilo víc než to 2. místo :-). Jen ve zkoušce A3 si Fleur vybrala slabou chvilku, když nezvládla docela triviální navedení na áčko a místo něj si vybrala tunel. Tak snad tu zkoušku dáme příště ;-).

Jumping, Louny 1.10.2011

Agility, Louny 1.10.2011

Mistrovství ČR v agility, Žamberk 10.-11.9.2011

Essinka měla splněnou kvalifikaci pouze do soutěže družstev, a v LHW teamu (speciálním družstvu složeném pouze z dlouhosrstých vipetů) vytvořeném speciálně pro tuto soutěž se rozhodně neztratila. Běhala s obrovskou chutí, jako by ji přítomnost jejích příbuzných ještě víc vyhecovala :-). V sobotu doběhla Agility bez trestných bodů, v neděli jsme se bohužel diskvalifikovaly, když panička navedla Essinku na skokovku z opačné strany.

Agility, Žamberk 10.9.2011

Video LHW teamu, Žamberk 10.-11.9.2011 

Mistrovství ČR v agility, Žamberk 10.-11.9.2011

Fleur závodila v jednotlivcích i v družstvech, ale nedařilo se nám. V Jumpingu jednotlivců přišel DIS, když panička zaostala za výborně běžící Flérinkou o jeden jediný krůček a ta vběhla na jinou překážku. Agility jednotlivců bylo ještě katastrofálnější, tam panička nezvládla pomalu ani základní otočky :-(. Doběhly jsme jen Agility družstev (se zónami "na jistotu")... v Jumpingu jsme se rovněž diskvalifikovaly, když panička neodhadla ten správný způsob vedení Flérinky za slalomem. Na tohle mistrovství nebudeme z hlediska výkonů vzpomínat rády.

 

Opsion 20, Havlovice 27.-28.8.2011

Jelikož bylo v sobotu ještě pořádné horko, Essince se moc skákat nechtělo - přesto se jí premiéra v kategorii A2 vydařila. Po bezchybném (i když nijak závratně rychlém) výkonu obsadila skoro až neuvěřitelné 2. místo! Ještě jsme dokončily sobotní i nedělní Jumping - ten první na 10. místě s chybou ve slalomu, ten druhý (na dost obtížené trati, kde chybovala i většina favoritů) bez trestných bodů na slušném 6. místě, vždy z cca 30 psů. V obou bězích Agility byl DIS - poprvé byla Essinka moc divoká a běžela, kam chtěla, podruhé panička úmyslně přerušila běh, když se chrtíčkovi nelíbila houpačka a odskočil z ní. DIS v nedělním A2 jde také na vrub paničky, která Essinku neúmyslně navedla na jinou překážku. Ale celkově tentokrát docela dobrý :-)), tak si chrtíček vysloužil hned dvě videa ;-).

Zkouška A2, Havlovice 27.8.2011,      Havlovice  

Jumping, Havlovice 28.8.2011

Opsion 20, Havlovice 27.-28.8.2011

Po dvoudenním semináři s Finy Flérinka běhala, jako kdyby ani na žádném semináři nebyla ;-). Úvodní Jumping jsme vyhrály (z cca 25 psů), i když za vedení v některých pasážích by si panička nejraději nafackovala... a ještě víc by si bývala nafackovala za hloupou diskvalifikaci ve zkoušce A3, kterou jsme jinak běžely skvěle a s přehledem...jenže stačilo malé zaváhání a Fleur byla tam, kde být neměla. Další DIS přišel v Agility, když se panička pokusila o vyslání Flérinky do tunelu "novým způsobem", který ale špatně provedla :-(. Neděli jsme nezačaly o moc lépe - v Agility nejprve chyba v náběhu do slalomu (za kterou mohla panička) a pak úmyslný DIS kvůli sestupce na áčku. Aspoň že zkoušku A3 se nám povedlo doběhnout čistě a na 2. místě, ačkoliv ten výkon "na jistotu" byl dost hrozný. O téměř jisté vítězství v závěrečném Jumpingu nás připravilo odmítnutí na dálce... takže z toho bylo jen 4. místo. Ale s Flérinkou byla opět radost běhat :-).

Jumping, Havlovice 27.8.2011

Hurá na prázdniny, Louny 25.6.2011

Essinka sice měla do běhání opět velkou chuť, ale bylo to bohužel na úkor přesnosti - v úvodním Jumpingu "ulítla" na jinou překážku (panička na tom však měla lví podíl, protože ji vedla úplně blbě). V lehoučké zkoušce A1 přišel úmyslný DIS, když Essie odskočila sestupnou zónu na kladině, a v závěrečném Agility se Essince krajně nelíbila houpačka... raději z ní odskočila na jinou překážku. Tak se zase není čím pochlubit... ach jo! 

 

 

 

 

Hurá na prázdniny, Louny 25.6.2011

S Flérinkou je teď opravdu radost běhat - rychlá a nadšená do agility byla vždycky, ale teď k tomu konečně přidává i tu přesnost, a tentokrát i precizní zóny. Jen škoda té zbytečné diskvalifikace na velice zajímavé trati ve zkoušce A3 - určitě jsme na ni měly, jen by do toho bývala panička musela jít razantněji. Jumping se nám vyvedl skvěle - s několikasekundovým náskokem (a nejlepším časem ze všech zúčastněných psů, nejen z těch cca 40 v kategorii Small) jsme se dostaly na 1. místo. Stejné umístění se nám povedlo i v Agility, i když už s menším náskokem - ale zato s pořádně ošetřenými zónami. Jen tak dál, Flérinko!

Jumping, Louny 25.6.2011

Agility, Louny 25.6.2011

May Cup, Mladá Boleslav 21.5.2011

Essinka běhala navzdory velkému horku dost slušně - asi si po nepěkné zkušenosti v Letňanech na koberci vážila toho, že jí to neklouže ;-) :-)). Poprvé na závodech neudělala ani jednu chybu ve slalomu, a koneckonců ani nikde jinde... diskvalifikaci v Jumpingu a v Agility zavinila svým špatným vedením panička :-(. Zkoušku A1 zaběhla jako jedna z mála bezchybně a kupodivu to stačilo na 1. místo :-). Jen ty zóny mohly být rychlejší a jistější... tak zase máme na čem pracovat. 

Video je z úspěšné zkoušky A1.

 Zkouška A1, Mladá Boleslav 21.5.2011 

 

 

May Cup, Mladá Boleslav 21.5.2011

Flérince sice bylo pořádné horko, ale stejně do toho zase šla naplno... na klikatých tratích rozhodčí A. Glöcknerové uháněla, co jí tlapičky stačily :-). V Jumpingu měla 2. nejlepší čas, ale bohužel také chybu za lehký dotek na skoku dalekém (!), což znamenalo "až" 4. místo. Ve zkoušce A3 jsme měly úmyslný DIS, když Fleur nedělala sestupné zóny tak, jak měla. Závod Agility se panička aspoň na zónovkách snažila běžet na jistotu... vzhledem k obtížnosti trati bylo totiž jasné, že kdo doběhne čistě, má téměř jistou "bednu". No a ono se to povedlo, a dokonce na 1. místo v tomto běhu i v celkovém součtu :-). Ale na zónách zas budeme muset máknout, nějak se nám zhoršují. 

Jumping, Mladá Boleslav 21.5.2011

Agility, Mladá Boleslav 21.5.2011

Závody agility a MR pudlů v agility, Praha-Letňany 14.-15.5.2011

Essince se tentokrát nedařilo vůbec - v úvodním Jumpingu se nepříjemně potloukla o dvojitou skokovou překážku, a pak už byla na každý pohyb zatraceně opatrná, zvlášť když jí to na koberci klouzalo jak blázen... nejlepší její umístění bylo 7. místo v Jumpingu II. Doběhla sice tři běhy z pěti, ale žádný z jejich běhů nebyl tak hezký, aby se tu dal ukázat. Příště si musí panička hodně rozmyslet, jestli citlivého chrtíčka na takový povrch vůbec hlásit.

 

 

 

 

 

 

 

 

Závody agility a MR pudlů v agility, Praha-Letňany 14.-15.5.2011

Flérinka běhala velice dobře, snad s výjimkou úvodního Jumpingu, kde pro samé nadšení trochu zapomněla na mozeček ;-) a byla z toho diskvalifikace. DIS bohužel přišel i v prvním kole MR pudlů (Agility), ale tam za něj mohla panička, která na úplně jednoduché trati udělala o krok víc, a vytlačila tak Fleur na překážku zezadu. Ostatní běhy už byly slušné - 2. místo v Jumpingu II (ačkoliv panička na začátku trošku zakufrovala ;-), 3. místo v nedělním Agility II (i když před cílem jsme měly na mále - Fleur totiž zamířila na jinou překážku a málem z toho byl DIS!), a v součtu těchto dvou běhů titul CACAg = základ pro národního šampiona v agility. K tomu ještě 4. místo v Jumpingu III a 3. místo v Jumpingu MR pudlů, s jednou hloupou odmítačkou, kdy panička neúmyslně odvolala Flérinku od tunelu, do kterého měla běžet. No a v součtu nedělního Jumpingu a Agility z toho bylo 2. místo.

Video je z obou běhů počítaných do závodu CACAg.

Jumping II, Praha-Letňany 14.-15.5.2011

Agility II, Praha-Letňany 14.-15.5.2011

Prvomájové závody, Jičín 1.5.2011

Essinka kupodivu nebyla z předchozího pobytu na chalupě příliš unavená a běhala s velkou chutí, i když to tu a tam na paničku pěkně zkoušela ;-). V Jumpingu napřed nechtěla zůstat na startu a pak se na třetí překážce dostala málem do odmítnutí... paní rozhodčí však ho kupodivu neodmávala, takže jsme doběhly bez trestných bodů, a to stačilo na krásné 2. místo z 36 psů v kategorii Large! :-O Zkouška už byla horší - tam se Essie napřed chovala, že neumí slalom (její oblíbená závodní finta), a pak odmítla jít do správné díry tunelu a raději si vybrala tu opačnou = DIS. Agility bylo už zase slušné, a nebýt hloupé odmítačky na jedné ze skokovek, mohlo to být opět umístění mezi nejlepšími... takhle to ale dopadlo jen na 12. místo. Přesto jsem tento běh (spolu s ranním Jumpingem) zařadila mezi videa, protože jsem z něj jinak měla dobrý pocit.

Jumping, Jičín 1.5.2011

Agility, Jičín 1.5.2011

 

 

 

Prvomájové závody, Jičín 1.5.2011

Flérinka byla sice před prvním během viditelně unavená (po sobotním dovádění na chalupě), ale přesto velice pozorná a snaživá. Čistý běh v Jumpingu nám přinesl poměrně jasné vítězství mezi 30 smallíky. Opravdu zajímavá byla zkouška A3, kde panička přijala nevyřčenou výzvu paní rozhodčí a zkusila vést Flérinku (mezitím už docela slušně odpočatou a natěšenou) ve slalomu s odstupem a přes překážku - povedlo se!!! :-) Krásný běh nám pak pokazilo hloupé odmítnutí na kladině způsobená jen a jen paniččinou pomalostí :-(... Flérinka si však stejně zasloužila velkou pochvalu, a od publika si vysloužila hlasitý potlesk. Také v Agility byla Fleur moc šikovná, a i přesto, že panička téměř vypustila doběh (v domnění, že Fleur udělala chybu na konci slalomu - ona ho přitom dala celý a čistě!), stačil její čas na krásné 3. místo. S takhle šikovným a pozorným pudlíkem je opravdu radost běhat :-). 

Video je ze všech tří medailových běhů, se zvláštní pozorností na zkoušku A3 (=toto video je trošku větší ;-).

Jumping, Jičín 1.5.2011

Zkouška A3, Jičín 1.5.2011

Agility, Jičín 1.5.2011

 

Zlatá překážka, Česká Skalice 23.-24.4.2011

Tentokrát opět žádná sláva, ale mírně jsme si s Essinkou vylepšily skóre doběhů - čistý DIS se nám povedl "jen" v sobotním Jumpingu a Agility ;-). V obou případech za to jednoznačně mohla panička... V sobotní zkoušce A1 se Essie nějakým zázrakem umístila na slušném 4. místě, i když cestou nasbírala chybu ve slalomu a dvě odmítnutí+nějaké ty trestné body za čas. V neděli jsme potom doběhly Jumping (s jednou shozenou laťkou), což stačilo jen na 28. místo. Pak následoval jeden úmyslný DIS ve zkoušce A1, aby si Essie opravila odskočenou zónu na kladině. Závěrečné Agility - asi nejtěžší běh, který Essínku za ty dva dny potkal - se nám překvapivě povedlo bez trestných bodů na trati, ale rychlost nic moc, takže z toho byly trestné body za čas a 14. místo z 45 psů. Essinka bohužel na závodech stále bojkotuje slalom, ačkoliv ho na tréninku dělá vzorně... tentokrát se jí povedl třikrát, ale ve velmi vlažném tempu. O to větší překvápko pak bylo to, že v součtu všech Jumpingů a Agility obsadila v kategorii LA1 celkově 3. místo! :-O

Video je z nedělního Jumpingu a Agility... nejsou to sice žádné zázračné výkony k chlubení, ale aspoň něco ;-).

Jumping, Česká Skalice 24.4.2011

Agility, Česká Skalice 24.4.2011

Zlatá překážka, Česká Skalice 23.-24.4.2011

Konečně!!! Po několika totálně nevydařených závodech jsme s Fleur konečně dobíhaly, a to bez trestných bodů, a také se dobře umisťovaly :-). V úvodním Jumpingu 1. místo, v Agility 5. místo (ale s nijak velkou ztrátou), v nedělním Jumpingu 3. místo (poté, co Fleur nešťastně narazila do poslední tyčky slalomu, což ji poněkud zdrželo), v Agility 2. místo (byť jsme ho kvůli vyhlídce na dobré umístění v součtu běžely "na jistotu"). K tomu ještě 3. místo v nedělní zkoušce A3, s pár setinkami přes čas, protože jsme "trénovaly" zónu. No a také máme jeden úmyslný DIS (kvůli sestupce na kladině) a jeden neúmyslný DIS v sobotních zkouškách A3, když panička nevedla Flérinku, jak měla. Ale hlavně - v součtu plusových bodů (což je novinka - dřív se tu sčítaly trestné body) ze všech čtyř Jumpingů a Agility se nám podařilo zvítězit v kategorii SA3!!! A bývalo by se nám to povedlo, i když by se sčítalo původním systémem. Pravda, konkurence letos nebyla tak silná jako v minulých letech, ale čistý běh se prostě počítá, ať už je závodníků 30 nebo 60 ;-). A vzhledem k nerovnému terénu se ani nebylo co divit, že panička tu a tam Flérince nestačila a musela ve vedení silně improvizovat, jako např. v závěrečném Agility. Jen ty zóny na áčku by mohly být lepší... stále máme na čem pracovat. 

Videa jsou ze všech čistých běhů... žádný z nich není dokonalý, ale jsou tam i dobré momenty ;-).

Jumping, Česká Skalice 23.4.2011

Agility, Česká Skalice 23.4.2011

Zkouška A3, Česká Skalice 24.4.2011

Jumping, Česká Skalice 24.4.2011

Agility, Česká Skalice 24.4.2011

Opsion 16, Hradec Králové 19.-20.3.2011

Bohužel se nemáme čím pochlubit. Těžko ovladatelná Essinka se sama úspěšně diskvalifikovala v prvních dvou sobotních bězích, když absolutně neposlouchala. V sobotním Agility ji pak úmyslně diskvalifikovala panička kvůli odskočené sestupné zóně na kladině. Nedělní Agility jsme sice dokončily na 10. místě (z cca 55 Largů) a bez trestných bodů na trati, ale za čas jich bylo požehnaně, protože Essinčin běh byl samý výlet k jiným překážkám. Největší překvápko přišlo v nedělní zkoušce A1, když Essie odstartovala bez povelu, jen tak sama od sebe (!). Samozřejmě, že jí to u paničky neprošlo, a byl z toho další DIS. Závěrečný Jumping jsme sice doběhly, ale kvůli dvojité opravě slalomu jsme se nevešly ani do maximálního času a také jsme skončily mezi diskvalifikovanými. Takže jak už jsem psala - tentokrát se není čím pochlubit. Snad se Essince ty hormony brzy srovnají a zase s ní bude řeč.

Opsion 16, Hradec Králové 19.-20.3.2011

První dva běhy Flérince ostudně zkazila panička - v téměř vyhraném sobotním ranním Jumpingu (po krásném, rychlém a čistém běhu) zazmatkovala na předposlední překážce a Fleur ji skočila v opačném směru. Ve zkoušce A3 to nebylo o moc lepší, když panička nechtěně poslala Flérinku na jinou překážku. V Agility si pak vybrala svou první slabší chvilku Fleur, když minula překážku, kterou měla de facto rovnou před čumáčkem, a pak ji vzala z druhé strany. Až nedělní Agility se nám povedlo - po čistém a rychlém běhu (s jedním zbytečným obloučkem) z toho bylo 3. místo. No a pak Fleur zablbla na kvadrát - ve zkoušce A3 frnkla paničcce hned po startu za zády do tunelu :-O. V závěrečném Jumpingu Fleur (poprvé za celé závody) chybovala ve slalomu, a panička ten běh pak už vypustila, takže z toho byl další DIS.

A tak jediný běh, kterým se můžeme ma videu pochlubit, je to povedené Agility... dost slabé skóre. Nezbývá než doufat, že to příště bude lepší.

Agility, Hradec Králové 20.3.2011

Dvojzkoušky, Svojetice 12.2.2011

Essinka původně vůbec neměla závodit - přihlášená byla Fleur, kvůli obhajobě A3, ale když se jí to povedlo už v Hradci, tak panička ještě změnila nominaci ;-). Paní rozhodčí Glöcknerová postavila první zkoušku opravdu lehoučkou a hooodně rychlou, tak jsme letěly jako vítr (tedy až na to zaseknutí na áčku), a bylo z toho 1. místo z 22 psů, což tedy potěšilo. Druhá zkouška už byla na houby - Essie (celkem podle očekávání) zkazila slalom (nějak s ním má teď problémy), a pak ji panička v jediném těžším místě celé zkoušky točila na špatnou stranu, takže z toho byl DIS za překonání nesprávné překážky v opačném směru. Paničko paničko, ty to vedeš!!!

Za video (samozřejmě z vítězného běhu) děkuji Janě K.

Zkouška A1, Svojetice 12.2.2011

 

 

 

 

 

Non stop Jahodová párty, Kladno 19.-20.2.2011

Fleur hárala a byla v nejlepším, přesto však běhala dost slušně - na její konto jde snad jen diskvalifikace v nedělním finále, kdy si zvolila špatný tunel. Diskvalifikace v sobotním Agility byla jasně paniččina :-(, o DIS v sobotní zkoušce A3 jsme se tak nějak podělily ;-)... ale na stejném místě se vyfaulovala i řada jiných zkušených týmů. Zato se nám povedly oba Jumpingy, a troufám si říct, že v obou nás od vítězství dělilo jen nešťastné Flérinčino podklouznutí při zatočení (v neděli jsme dokonce prohrály jen o 0,002 s!). Také nedělní zkouška A3 nám docela vyšla, škoda jen špatného na vedení na áčko, které Fleur z ostrého úhlu a bez rozběhu neustála a spadla z něj, což znamenalo odmítnutí a kvůli zdržení i nějaké ty trestné bodíky za čas. Přesto jsem měla z toho běhu dobrý pocit, takže  je tu mezi videíčky.

Velkým pozitivem bylo, že Fleur neudělala ani jedinou chybu ve slalomu - to se nám snad v Kladně ještě nikdy nepovedlo! Kéž by to vydrželo!

Jumping, Kladno 19.2.2011

Jumping, Kladno 20.2.2011

Zkouška A3, Kladno 20.2.2011

Opsion 14, Hradec Králové 29.-30.1.2011

Essinka sice utržila z šesti běhů hned pět diskvalifikací, ale dvě jdou jednoznačně na paniččino konto. Vždy šlo o zkoušku A1 - poprvé panička přehlédla nepovedený Essinčin slalom a pokračovala na další překážku, podruhé dostala Essinku do tak mizerné pozice, že se ani nedivila, když Essinka skočila již překonanou skokovku směrem zpět. Přesto patřily obě zkoušky k tomu nejlepšímu, co jsme odběhly, proto je ta nedělní (byť s diskvalifikací) jedním z připojených videí. Ještě se nám "povedl" 2x DIS v Jumpingu a 1x v Agility, což šlo spíš na Essinčino konto, ale také krásné 6. místo v jediném dokončeném běhu - nedělním Agility. Za to mizerné vedení, které panička předvedla v nejsložitější části parkuru, to bylo skoro až nezasloužené ;-). Essinčiny slalomy tentokrát nebyly sice bezchybné, ale vylepšily se, a v některých bězích Essinka uháněla tak, že jí panička málem nestačila. Máme před sebou ještě hoooodně práce!

Agility, Opsion 14, 30.1.2011

Zkouška A1, Opsion 14, 30.1.2011 

Opsion 14, Hradec Králové 29.-30.1.2011

S Flérinkou se nám nevydařil úvodní Jumping, kdy mezi námi jaksi nefungovalo spojení ;-), a také závěrečný Jumping, kde Fleur neměla mozeček a běžela někam, kam ji panička vůbec nevedla :-O. K tomu jsme přidaly dvě úmyslné diskvalifikace v Agility, když Fleur neudělala sestupku na áčku podle paniččiných představ (přestože ji v tréninku zvládá dobře). Ale povedly se nám obě zkoušky A3 - bez trestných bodů na trati :-). Ta sobotní byla bohužel s trestnými body za čas - když je v technickém parkuru plném točení ještě i 2x áčko a standardní čas je našponovaný, tak se holt není co divit... Nedělní zkouška už byla i v čase, byť jen o kousíček... máme tak obhájenou příslušnost do kategorie A3 i pro další rok, a zároveň i splněnou kvalifikaci na republiku :-).

Video je pochopitelně z obou povedených zkoušek.

Zkouška A3, Opsion 14, 29.1.2011

Zkouška A3, Opsion 14, 30.1.2011

  

Posilvestrovské skotačení o sněhovou vločku, Louny 8.-9.1.2011

Essinka splnila hned dvě zkoušky A1 na Výborně, z toho tu nedělní dokonce vyhrála (z cca 15 psů!) A to se ještě "kochala" na áčku, takže tam byla i určitá časová rezerva. Ale nedařil se jí slalom (bez chyby zvládla jen ten v nedělní zkoušce), a také začínáme narážet na problém s poslušností, když se chrtíček na trati "rozjede" a objeví se před ním past. Pak je prostě neodvolatelný... takže po oba dny z toho byla diskvalifikace v Agility (ve VELMI těžkém Agility - zkouška A3 byla proti němu jednoduchá!). V Jumpingu se o diskvalifikace pro jistotu zase postarala chybným vedením panička ;-)... jednou se dokonce v zápalu vedení chrtíčka do cíle napíchla na slalom :-O :-D :-)). No ale přežila, no ;-)... jen chrtíček se divil, co to je za novinku, že se panička najednou válí po zemi a neběží.

Zkouška A1, Louny 9.1.2011

 

 

 

Posilvestrovské skotačení o sněhovou vločku, Louny 8.-9.1.2011

Fleur bohužel doběhla jen jediný běh, a tím byla sobotní zkouška A3 - na Výborně a umístila se na 3. místě. Výraznou skvrnou na kráse nicméně byla nečekaná chyba za shození dálky, a sestupka na áčku taky poněkud skřípala, takže na třetí čistou zkoušku na obhajobu A3 si ještě musíme počkat. Další dva sobotní běhy, resp. obě sobotní diskvalifikace, jdou na vrub paničky - v Agility vystavila Flérince stopku po nesprávném překonání sestupky na áčku, v Jumpingu ji málo stáhla, a tak Fleur běžela jinam než měla. Zato neděle, ta už by se dala vyjádřit snad jen slovy "v neděli, v neděli, má Fleur zůstat v posteli, jinak je to v p....!" Prostě jí nějak chyběl mozeček a ať se panička snažila, jak chtěla Fleur si vždycky našla cestu, jak se úspěšně diskvalifikovat :-(. Že by bylo hárání za dveřmi? Potěšitelné bylo snad jen to, že za celý víkend neudělala Fleur ani jednu chybu ve slalomu, a to se přitom běhalo na klouzavém koberci. 

Zkouška A3, Louny 8.1.2011