2012

 

Essie

Fleur

Mistrovství ČR v agility, Liberec 9.-11.11.2012

Essinka nezávodila, neboť se letos nekvalifikovala (ještě není v A3).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrovství ČR v agility, Liberec 9.-11.11.2012

V hale na úžasném povrchu z neklouzavé umělé trávy jsme závodily už od pátku, kdy se běžel CACIAg - ten jsme pojaly jako trénink, ale zjevně to nebylo dostačující. Fleur se totiž rozhodla pro "víkend skákaných zón", takže jsme v každém běhu Agility (včetně CACIAgu) nasbíraly nějaké ty trestné body za sestupky. Jumpingy se nám vydařily o něco lépe, ale bohužel se ukázalo, že v tak obrovské konkurenci, jaká se letos na MČR sešla (90 psů v kat. Small, včetně špičkových týmů z Rakouska a Slovenska) se zaváhání neodpouští... jeden velký oblouk v Jumpingu jednotlivců nás v jinak čistém a rychlém běhu odsunul až na 12. místo. Agility jednotlivců bylo potom jediným během, kde jsme se diskvalifikovaly, neboť panička tak vehementně hlídala sestupku na áčku, až neošéfovala následující překážku. Jumping družstev jsme běžely na jistotu, protože naše pudlí družstvo Kudrnáči už mělo na svém kontě jednu diskvalifikaci... i tak jsme v součtu výsledků skončili až na 12. místě (Fleur se v Agility družstev postarala o 10 trestných bodů za sestupky, ale je pravda, že nebyla sama ;-). Takže výsledky nic moc, ale čtyři Flérinčiny dokončené běhy jsou výrazným posunem proti loňskému krachu.

Jumping jednotlivců, MČR 2012, Liberec 10.11.2012

Hloubětínský drak, Praha-Kyje 28.9.2012

Od minulých závodů jsme toho moc nenatrénovaly, ale Esska i tak běhala skvěle :-). Tentokrát nebyly žádné chyby ve slalomu (panička si dávala setsakra pozor, aby chrtíčka nepochválila, dokud nezdolá celý slalom), zato nás potkala v Agility jedna nečekaná vracečka na kladinu (video následně prozradilo, že za to mohl paniččin špatný pohyb) a v Jumpingu špatně skočená dálka (odmítnutí s následnou diskvalifikací) - za to taky mohla panička. Takže se nám povedla jen zkouška A2, ale zato pořádně - bylo z toho 2. místo z cca 16 psů :-). Jen ten doběh panička trochu pomotala, ale i tak to byl úspěch, protože to nebyla jednoduchá trať.

Zkouška A2, Praha-Kyje 28.9.2012

  

Hloubětínský drak, Praha-Kyje 28.9.2012

Ani Fleur toho moc nenatrénovala, tedy rozhodně ne v agility, ale běhala výborně :-). Úvodní Agility vyhrála (z cca 25 psů), a nebýt toho, že byla její panička na konci Jumpingu příliš pomalá a Fleur jí vyběhla z tunelu rovnou pod nohy, mohla o parník vyhrát i tento běh. Takhle z toho byla bohužel odmítačka a 9. místo, ale po krásném běhu, ze kterého byla panička nadšená :-). Zkoušku A3 taky zkazila panička, když Fleur vytlačila na jinou překážku a byl z toho DIS. Ale celkově jsme si to moc užily a běhaly jako o život :-).

Agility, Praha-Kyje 28.9.2012

 

 

 

 

Otevřené mistrovství východních Čech, Dvůr Králové n.L. 8.-9.9.2012

Na tyto závody jsme jely spíš trénovat než se poměřovat s ostatními - po několikaměsíčním laborování se zraněnou pacinku totiž Essie absolutně neměla natrénováno. Ale světe div se - doběhly jsme pět ze šesti běhů! Pravda, hned tři z nich s chybami na slalomu, který se Essince nějak znelíbil. Ale dva čisté běhy znamenaly 6. místo v sobotním Agility a 7. místo v nedělním Jumpingu (pokaždé z cca 45 psů), a s tím souvisela i kvalifikace do finále, což nebylo vůbec špatné :-). Essinka běhala celý víkend velice pozorně a moc se snažila :-), jen ta panička má obrovské rezervy v jejím vedení, jak se ukázalo při obtížném finálovém parkuru.

Agility, Dvůr Králové n.L. 8.9.2012

Jumping, Dvůr Králové n.L. 9.9.2012

Otevřené mistrovství východních Čech, Dvůr Králové n.L. 8.-9.9.2012

S Flérinkou už jsme odběhaly povedenější závody, než byly tyto... kromě 3. místa v sobotním Agility se nějak nemáme čím pochlubit. Pravda, vyhrály jsme i sobotní zkoušku A3, jenže pak se ukázalo, že Fleur vynechala jednu tyčku ve slalomu, čehož si paní rozhodčí L. Pánková nevšimla. A protože by nás takové vítězství netěšilo, panička na to paní rozhodčí upozornila, a ta ji za to diskvalifikovala :-D. V sobotním Jumpingu jsme nezvládly jednu otočku (DIS), v nedělním paničku zradily na mokré trávě boty a tak se praštila, že ke konci parkuru už nebyla schopna dopajdat tam, kde potřebovala být (DIS). No a v nedělníím finále panička špatně navedla Flérinku do slalomu... ach jo! Snad to bude příště lepší...

Agility, Dvůr Králové n.L. 8.9.2012

 

Sirius Cup 2012, Opatovice n.L. 28.-29.7.2012

Essinka neběhala, ještě je v rekonvalescenci po zranění nožičky. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sirius Cup 2012, Opatovice n.L. 28.-29.7.2012

První závody po Flérinčině "mateřské" nezačaly zrovna dobře - v sobotu ráno jsme se diskvalifikovaly v nijak zvlášť těžkém Jumpingu, a panička běžela tak špatně, jako by snad agility nikdy neběhala... Slabší chvilku si vybrala i Flérinka, když v odpoledním (do té doby skvělém) Agility naprosto nepochopitelně vběhla do špatné díry tunelu. Oba zkouškové běhy jsme dokončily s hloupými odmítačkami, za které samozřejmě mohla panička... ale i tak z toho bylo pokaždé 2. místo :-). Vůbec nejlépe jsme zaběhly v neděli ráno za hustého deště, a přineslo nám to 1. místo v Jumpingu. No a závody jsme završily v neděli odpoledne 2. místem v Agility, po docela slušném běhu. Tak snad se zase srovnáme a půjde nám to jako dřív :-).

 Jumping, Opatovice n.L. 29.7.2012 

Agility, Opatovice n.L. 29.7.2012

Dvojzkoušky+Jumping, Březí 31.3.2012

Essinka běhala opět úžasně, jen v úvodním Jumpingu si vybrala slabší chvilku, když "ohluchla" a běžela jinam, než měla = DIS. V první zkoušce A2 už byla opět velice pozorná... skočená sestupka na prvním áčku jde spíš na vrub paničky. No a houpačka byla sice bez chyby, ale Essince se viditelně nelíbila. Přesto jsme skončily na krásném 3. místě, a to se ještě po vyhlášení ukázalo, že jsme vlastně měly být druhé, protože jednomu psovi před námi zapomněli napsat chybu, a když na to přišli, bylo už pozdě měnit výsledky.

Druhou zkoušku jsme zaběhly čistě a docela i rychle, ačkoliv si Essinka neodpustila v úvodu výlet ke své oblíbené kladině :-D. No ale světe, div se - bylo z toho 1. místo! To se nám ještě nepovedlo, a možná už ani nepovede ;-). S Essinkou je teď opravdu radost běhat, jen panička nějak přestává stačit, zvlášť když je to na měkkém povrchu.

1. zkouška A2, Březí 31.3.2012

2. zkouška A2, Březí 31.3.2012

 

Dvojzkoušky+Jumping, Březí 31.3.2012

Flérinka nezávodila, snad čeká ta štěňátka...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. dvojzkoušky, Svojetice 17.3.2012

Essinka běhala moc pěkně a byla až neuvěřitelně pozorná, na rozdíl od paničky, která ji v první zkoušce málem pustila do odmítnutí a ve druhé ji svým hloupým vedením nechala vběhnout do pasti=DIS. Ale ta první zkouška nakonec dopadla na Výborně a bez trestných bodů, a bylo z toho krásné 2. místo z cca 35 psů! Trať opravdu nebyla jednoduchá, doběhla snad jen třetina všech startujících.

Zkouška A2, Svojetice 17.3.2012

21. dvojzkoušky, Svojetice 17.3.2012

Flérinka nezávodila, čekáme, zda se potvrdí její březost...

 

 

 

 

 

Posilvestrovské skotačení o sněhovou vločku, Louny 7.-8.1.2012

Essinka běhala v sobotu výrazně lépe než v neděli, ale celkově nutno říci, že se jí na klouzavém koberci moc dobře neběhalo a byla dost opatrná.  Úvodní zkoušku A2 odběhla pěkně, jen se jí nechtělo do slalomu - ale to byl jediný takový úlet a jinak měla tentokrát slalomy i houpačky perfektní. Ve velmi těžkém sobotním Agility jsme se diskvalifikovaly, stejně jako v nedělním Jumpingu - Essince prostě nesedí situace, kdy vyběhne z tunelu daleko od paničky a s chutí si pak "hopne", co zrovna vidí ;-). V nedělní zkoušce Essie shodila dvojitou skočku a v Agility "vyrobila" dvě odmítnutí... pravda, na tom druhém měla lví podíl panička ;-). A tak jediným čistým během s umístěním na 7. místě z cca 40 psů byl sobotní Jumping, ze kterého je i video.

Jumping, Louny 7.1.2012

 

 

Posilvestrovské skotačení o sněhovou vločku, Louny 7.-8.1.2012

Už je mi to skoro trapné opakovat - Flérinka běhala skvěle, rychle, s radostí a nadšením :-). Jen velmi klouzavý koberec, proti kterému tentokrát nepomáhalo ani stříkání paciček, ji připravil o lepší umístění... i tak bylo ale dooost dobré, zvlášť ve zkoušce SA3, kde se sešla neuvěřitelná konkurence - v sobotu 19 psů a v neděli 17! A mezi nimi se Fleur dokázala umístit na 4. a 3. místě!!! V to tedy panička nedoufala ani v nejmenším, protože zóny nemáme zase až tak rychlé. Ještě se nám povedlo umístění v sobotním Agility - 3. místo z cca 40 psů taky není k zahození ;-). V jumpingu na nás tentokrát medaile nevyšla, i když Fleur metelila úžasně... 2x4. místo, opět z cca 40 psů, se ale taky počítá :-). Všech pět jmenovaných běhů bylo bez chyby! Jediným nepovedeným během bylo nedělní Agility, kdy Flérinka na rovince ukrutně vyškolila paničku v rychlosti a vběhla na jinou překážku, protože panička nebyla tam, kde měla být ;-).

Agility, Louny 7.1.2012

Jumping, Louny 7.1.2012

Zkouška A3, Louny 8.1.2012