2013

 

Essie

Fleur

Acana Sirius Cup, Opatovice nad Labem 20.-21.7.2013

Chrtí výkony nebyly tentokrát nic moc... snad to bylo jen horkem a extrémně tvrdým povrchem, který se Essince při skákání moc nezamlouval. V sobotu z toho byl 3x DIS, a to pokaždé za opačnou díru pevného tunelu (!!!). V neděli jsme doběhly všechno, a v prvním běhu - Jumpingu - dokonce i zvítězily, protože Essie jako jediná z celého startovního pole Large (cca 30 psů) doběhla bez trestných bodů na trati! Ale panička ji vedla tak mizerně, že se není čím pochlubit. Potěšitelné bylo ještě 2. místo ve zkoušce A3, ale opět po trochu rozevlátém výkonu a s chybou a slalomu. Závěrečné Agility pak přineslo pro změnu odmítnutí na slalomu a umístění někde v hloubi výsledkovky. No, snad to příště bude lepší, hlavně ty výkony a nasazení!

Acana Sirius Cup, Opatovice nad Labem 20.-21.7.2013

Flérinka běhala opět výborně, jen panička jí to kazila ;-). V sobotu jsme sice vyhrály Jumping, ale ty oblouky... no darmo mluvit! Pak následovaly dva hloupé DISky ve zkoušce A3 a v Agility. O výhru v nedělním Jumpingu nás připravila shozená první laťka - Fleur se totiž po nějakých šesti letech závodění spojeného se vzorným odložením na startu začala letos poprvé sama zvedat a popocházet až k první překážce, což se jí tentokrát nevyplatilo a o tyčku pěkně zakopla. Zkouška A3 byla bezchybná, ale kvůli pečlivě hlídaným zónám stačil čas "jen" na 2. místo. V Agility, rovněž bezchybném, ale také s hodně hlídanými (naprosto tréninkovými) zónami, jsme skončily na 5. místě (z cca 30 psů). Tak až na tu sobotu  dobrý :-D. Video je ze sobotního Jumpingu, který nám přinesl nejlepší umístění.

Jumping, Opatovice nad Labem 20.7.2013

Porta Bohemica Cup, Píšťany 18.-19.5.2013

Naše společné působení s Essinkou se tentokrát nedá vystihnout pár slovy... ano, chrtíček se snažil a většinou i běhal naplno, ale měl i okamžiky, kdy se projevila únava, ať už na tempu, nebo nepozorností a následnou diskvalifikací. K úspěchům lze ale každopádně zařadit 3. místo v sobotním tunelovém rodeu a 4. místo v nedělním Jumpingu, v obou případech z cca 24 psů kategorie Large. Z něho je i video - občas je znát, že už toho Essie měla dost, a tak ačkoliv jsme se tímto během kvalifikovaly do finále, Essie do něj nenastoupila a panička ji raději nechala odpočívat.

Jumping, Píšťany 19.5.2013

Porta Bohemica Cup, Píšťany 18.-19.5.2013


S Flérinkou jsme tentokrát vyloženě běhaly v duchu názvu našeho flyballového klubu - hop nebo trop. Když jsme doběhly, tak jsme vyhrály, avšak nedoběhy, resp. diskvalifikace po jinak velmi pěkných bězích, bohužel převážily. Částečně za ně mohla i paniččina nedělní migréna... Flérince by se toho dalo vytknout opravdu málo, snad jen zóny mohly být přesvědčivější. Povedlo se nám sobotní tunelové rodeo a Jumping, a také nedělní zkouška A3 - vždy první místo z 33, resp. 36 psů v kategorii Small. Ostatní běhy, včetně nedělního finále, do kterého jsme se kvalifikovaly, skončily diskvalifikací. Už dlouho říkám, že by si Fleur zasloužila lepšího psovoda... :-O

Jumping, Píšťany 18.5.2013

Zkouška A3, Píšťany 19.5.2013

Mistrovství plemen, Skochovice 27.-28.4.2013

Až na úvodní Jumping, kde jsme byly s Essie naladěné každá na jinou vlnovou délku,  nám souhra poměrně fungovala a chrtíček běhal s velkou chutí. Nicméně chybičky se vloudily – tu odmítnutí na překážce, za které mohla panička, tu skočená sestupka na kladině, která šla na konto Essinky.  V neděli se potom chrtíčkovi z nějakého nepochopitelného důvodu silně znelíbil slalom, takže v něm pokaždé chyboval. Všechna naše umístění v jednotlivých bězích byla tedy ve druhé desítce (z cca 40 psů v kategorii), v součtech J+A pak na konci první desítky.

I tak ale přidávám video z nedělního Jumpingu (byť s chybou ve slalomu), protože ten běh jinak nebyl špatný.

Jumping 3, Skochovice 28.4.2013

 

 

 

Mistrovství plemen, Skochovice 27.-28.4.2013


Až na úvodní a závěrečný Jumping se nám tyhle závody docela povedly. V prvním Jumpingu se bohužel Flérince nezdařil těžký náběh do slalomu (opakovaně), a protože už nám tím pádem o nic nešlo, zvolila panička na jedné z následujících překážek riskantní vedení, ke kterému by jinak asi nesáhla - byl z toho samozřejmě DIS. Druhý Jumping Fleur naopak s přehledem (z cca 40 psů) vyhrála, navzdory tomu, že ji panička zdaleka nevedla bezchybně. Stejně tak zvítězila v prvním nedělním Jumpingu. V sobotním Agility (1. kolo MR pudlů) panička hodně hlídala sestupné zóny, ale přesto přišla jedna chybka na houpačce, kterou Fleur trochu nečekaně odskočila. I tak to znamenalo slušné 2. místo mezi pudly, a kdybychom se bývaly nediskly ve finálovém Jumpingu (panička byla pomalá a před tou největší pastí na trati nezvládla udělat stažení, které si naplánovala), bylo by to asi i na titul. Takhle jsme se v mistrovském součtu opět neumístily a musely jsme se po 3. místě v nedělním Agility (zaběhnutém vyloženě na jistotu) spokojit „jen“ s vítězstvím v závodě CACAg (součet sobotního Jumpingu II a nedělního Agility). V součtu nedělního J+A jsme obsadily 2. místo. Fleur běhala opravdu skvěle a byla až překvapivě rychlá.

Jumping 2, Skochovice 27.4.2013

Jumping 3, Skochovice 28.4.2013

Agility 2, Skochovice 28.4.2013

Kutnohorský groš, Kutná Hora 21.3.2013

Essinka sice dokončila jen jeden běh (Agility), a to ještě se dvěma skočenými sestupnými zónami (za které mohla panička, protože neřekla ani popel), ale přesto byla radost s ní běhat - závodila s chutí a s nadšením :-), a dokonce zvládla i dva úplně samostatné slalomy, když byla panička v docela velkém odstupu. Škoda jen, že stejně pěkně neběhá i na tréninku, aby si to s ní panička mohla pořádně nacvičit. Takže videjko pro tentokrát žádné... snad příště :-).

 

 

Kutnohorský groš, Kutná Hora 21.3.2013

Flérince se bohužel totálně nevyvedlo úvodní Agility (to jediné, které Essie doběhla) - chvílema to vypadalo, jako kdybychom spolu ještě nikdy neběhaly :-(. Naštěstí se to v následujících Jumpingách srovnalo - v tom prvním jsme se dokonce po slušném běhu umístily na 2. místě z cca 20 psů, jen o pár setinek za vítězkou. Ve druhém Jumpingu bohužel panička vyrobila odmítnutí, jinak to byl také dost slušný běh.

Jumping, Kutná Hora 21.4.2013

 

 

Dvojzkoušky, Svojetice 16.2.2013

Essinka běhala (jako vždy v této jízdárně) s obrovskou chutí a nasazením, což byl také důvod diskvalifikace v první zkoušce - než panička stačila dát povel, už byla Essie na další překážce (rozuměj v nesprávné díře tunelu). Druhá zkouška se nám povedla o poznání víc, i když panička běžela až zbytečně opatrně (a co si budeme povídat - ta kondice teď v zimě taky není valná :-( ). Škoda i zdržení na houpačce po špatné zkušenosti z předchozího běhu. Přesto nám však tenhle čistý běh stačil na krásné 3. místo z celkem 27 psů! :-) 

Zkouška A2, Svojetice 16.2.2013

 

Dvojzkoušky, Svojetice 16.2.2013

Jelikož se nám od druhé poloviny loňského roku s Fleur nějak nedaří zóny, jely jsme si je potrénovat do závodního prostředí. První běh byl tedy doslova obětován zónám, ve druhém už to šlo Flérince o poznání lépe (i když si dala dost načas, než na zónu na kladině ťápla tak, jak měla). Běh jsme dokončily bez trestných bodů. Stačilo to na krásné 2. místo, jen video bohužel nemáme (neměl kdo točit). Tak snad příště...