2014

                 Dafi                                                                                  Fleur

Zimní pohár 2, Všetice 6.12.2014

Opět se nám nejvíce povedl ten první Jumping, i když i v něm byla situace, která silně zaváněla odmítnutím. Časová ztráta, kterou jsme tam nabraly, nás odsunula až na 5. místo. Ve druhém Jumpu přišla bohužel odmítačka při náběhu na slalom, ve třetím DIS, když panička nezvládla po dlouhé rovince navedení Dafinky do "outu". Ale Dafka běhala jako o život, a až se jednou sehrajeme... ;-)

Jumping 1, Všetice 6.12.2014

 

 

 

Zimní pohár 2, Všetice 6.12.2014

Flérinka zažila jeden ze svých nejúspěšnějších závodů v kariéře, neboť doběhla čistě všechny tři běhy! Ve velmi slušné konkurenci dalších cca 35 psů kategorie Small běhala s obrovskou chutí a nadšením. Obsadila dvakrát 3. a jednou 5. místo... paradoxně právě z Jumpingu s nejhorším umístěním měla panička nejlepší pocit ;-). Od 1. místa nás přitom dělilo jen cca 0,5 s! Naopak poslední Jumping, kde náš výkon kupodivu stačil "na bednu", byl plný úletů... ale celkově teda dobrý! :-)

Jumping 1, Všetice 6.12.2014

Jumping 2, Všetice 6.12.2014

Zimní pohár, Všetice 1.11.2014

Tři Jumpingy, z toho hned první "na bedně" - 3. místo. Ale další dva DIS, jednou vinou paničky, jednou Dafi zcela vypnula mozeček. Takže před finálovým Jumpingem žádné velké sebevědomí, ale nakonec jsme ho zvládly čistě a docela i rychle, i když to tentokrát stačilo jen na 6. místo. Ale v té konkurenci...

Jumping 1, Všetice 1.11.2014

Finálový Jumping, Všetice 1.11.2014

Zimní pohár, Všetice 1.11.2014

Flérinka měla bohužel zdravotní přestávku, kvůli problémům se svalem.

 

 

 

 

 

 

O podzimní kvítek, Louny 4.10.2014

Po dlouhé době zase něco natočeného... Dafinka běhala skvěle, kazila jí to jen panička. Přesto to stačilo na 2. místo v Jumpingu (o 0,00nic!!!) a 2. místo ve zkoušce A1. V Agility přišlo jedno odmítnutí, ale i tak si Dafinka (na rozdíl od paničky) zaslouží velkou pochvalu!

Jumping. Louny 4.10.2014

 

O podzimní kvítek, Louny 4.10.2014

Flérinka běhala skvěle, kazila jí to jen panička :-(. Jumping jsme měly rozbběhnutý k jasnému vítězství, ale bohužel - jeden o pár setinek vteřinky špatně načasovaný blind cross znamenal diskvalifikaci :-(. Ve zkoušce A3 se jasně projevilo tréninkové manko, které má panička vůči Fleur, a v Agility to nebylo o moc lepší. Takže Flérinka zaslouží pochvalu a panička za ty dvě zbytečné diskvalifikace pořádné pokárání :-(.

Mistrovství pudlů v agility, Skochovice 3.-4.5.2014

S Dafinkou se ještě na parkuru sehráváme, takže jsme si připsaly jen samé diskvalifikace. Řešily jsme mimo jiné problém s houpačkou, která se Dafince znelíbila po jejích prvních závodech (tam byla v úplně každém parkuru :-( ), a také slalom. Ten se nám bez chyby povedl až v posledním běhu, ale vzápětí po něm jsme se diskvalifikovaly. No, snad to příště bude lepší...

 

 

 

 

Mistrovství pudlů v agility, Skochovice 3.-4.5.2014

Flérinka si připsala jedno 4. a jedno 2. místo v Jumpingu ve velmi slušné konkurenci (z těchto běhů je i video), ale víc se nám toho bohužel nepovedlo. V sobotu kazila hlavně panička, v neděli zas Fleur - až do finále MR pudlů byla ve slalomu bezchybná, ale právě ve finále (které jinak nebylo až tak obtížné) se rozhodla, že je potřeba vyběhnout ze slalomu dřív a letět kupředu. Byla z toho samozřejmě diskvalifikace. Nějak nám to mistrovství není souzeno.

Jumping, Skochovice 3.5.2014

Jumping, Skochovice 4.5.2014

Quatrozkoušky, Praha-Kyje 12.-13.4.2014 

Vůbec první Dafinčiny závody agility, a začaly v sobotu docela senzačně - splněnou zkouškou A1 bez trestných bodů a s vítězstvím! Pravda, rezervy tam byly ještě značné, jak si určitě všimnete z připojeného videa... budeme na tom určitě pracovat! Druhá zkouška byla s odmítnutím na slalomu, které bohužel pořadatelé nezaznamenali, a tak si Dafka i přes vehementní protesty své paničky připsala 2. místo a další čistou zkoušku A1. Neděle už byla mizerná - dvakrát DIS, z toho jednou za špatně proskočený kruh (a následně překonanou další překážku) a podruhé za odmítnutí na zdi (a následně překonanou další překážku). Takové začátečnické chyby... Ale Dafinka běhala celou dobu s obrovskou chutí a nasazením, a to bylo nejdůležitější. No, máme na čem pracovat...

Zkouška A1, Praha-Kyje 12.4.2014

Quatrozkoušky, Praha-Kyje 12.-13.4.2014 

Flérinka nezávodila, protože zkoušky A3 byly od časného rána, zatímco A1 (kde běhala Dafi) až pozdě odpoledne, a paničce se tam nechtělo čekat celý den.

 

 

 

 

 

 

 

O sněhovou vločku, Louny 12.1.2014

Dafinka byla ještě nezletilá a nezávodila.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O sněhovou vločku, Louny 12.1.2014

Tradiční halové závody jsme nezahájily dobře - hned v úvodním závodě Agility skočila Fleur zcela bezostyšně sestupku na kladině, což jí panička neodpustila a poslala ji na opravu = DIS. Do zkoušky A3, kde nás čekalo dvacet konkurentů, jsme nešly s velkými nadějemi, spíš s cílem uhlídat všechny sestupné zóny a zvládnout některé záludné úhly mezi překážkami, které nebyly na první pohled vidět, ale které činily při samotném běhu psům velké problémy. I se ztrátami na zónách však náš bezchybný výkon stačil na krásné 2. místo!!! Velmi milé překvapení. Návrat zpět na zem přišel v závěrečném skvěle rozběhnutém Jumpingu, kde panička absolutně nezvládla prohození Fleur za zády a byla z toho diskvalifikace. Škoda, ten běh byl jinak moooc povedený!

Zkouška A3, Louny 12.1.2014

Zimní pohár 3, Všetice 4.1.2014

Dafinka byla ještě nezletilá a nezávodila.

 

 

 

 

 

 

Zimní pohár 3, Všetice 4.1.2014

Nový agiliťácký rok zahájila zatím jen Fleur - Essinku už panička nechce nechat skákat vysoké překážky, a Dafi je ještě "nezletilá".

Flérince se v jízdárně na parkurech rozhodčího Petra Pupíka dařilo - po diskvalifikaci v úvodní těžké zkoušce A3, která šla nicméně zcela na vrub pomalé paničky (jinak byla zaběhnutá slušně), zaběhla tři čisté Jumpingy :-). Ve dvou z nich (včetně toho finálového) se umístila na krásném 2. místě, a to ve velice slušné konkurenci! V prvních dvou Jumpech mohla být dokonce ještě o poznání rychlejší, kdyby ji panička lépe vedla... ale po několikaměsíční sérii diskvalifikací byl i tohle velký úspěch :-). Tak snad jsme se zase na tom parkuru "našly"... Video je z finálového Jumpingu, který se běžel jen na 12 překážkách.

Finálový Jumping, Všetice 4.1.2014