Dogfrisbee

Jestli si to správně pamatuju, zúčastnila jsem se s pudlíky zatím dvou závodů v dogfrisbee, vždy pouze v distančních disciplínách. Některé z našich výkonů můžete shlédnout níže.

 

 

Spring DiscDog Fun Weekend, Kácov 9.-10.6.2007

Ginny

Fleur

Ginny, která už dogfrisbee ze zdravotních důvodů téměř netrénuje, absolvovala ve svých devíti letech svůj vůbec první závod v tomto sportu (ve zvláštní kategorii "Bonsai", kde se házelo na o něco kratší vzdálenosti než je obvyklé u velkých psů). Začátek nebyl špatný - v závodě Time Trial jí díky zlepšení ve 2.kole chybělo k celkově druhému místu sotva 1,5 sekundy! Z tohoto závodu je i video - Ginny chytila naprostou většinu disků, které jsem jí hodila, jenže některé hody nedolétly za pravidly předepsanou vzdálenost, takže jsme v házení musely pokračovat, dokud se to nepovedlo. Pak už šly výkony bohužel dolů a počet přeskočených disků převážil nad počtem chycených... ale bez tréninku zkrátka nemůžeme čekat zázraky ;-). 

Fleur, která je náruživý aportér, ať už jde o míčky nebo o disky, zahájila své účinkování v soutěži (také v kat. "Bonsai") excelentním výkonem v 1. kole Time Trialu. Stačily k tomu dva dobře hozené disky, a vítězství bylo naše ;-). Až na to, že hodit dostatečně daleko a přitom natolik dobře, aby pes hod chytil, není taková legrace, jak to na první pohled vypadá ;-). V Quadrupedu už se nám tolik nedařilo (3.místo), druhý den jsme si však spravily náladu vítězstvím v Super Minidistance - díky zlepšení ve 2. kole jsme dostihly do té doby vedoucí parsonku Jackie a podělily se s ní o vítězství. No a největší drama přišlo na závěr, kdy nastala doslova přetahovaná o vítězství v DogDartbee... štěstí nakonec stálo při nás :-). 

Time Trial, 2. kolo, Kácov 9.6.2007

Time Trial, 1. kolo, Kácov 9.6.2007

Super Minidistance, 2. kolo, Kácov 10.6.2007

DogDartbee, finále, Kácov 10.6.2007