Flyball

Z flyballu mnoho videí nemáme, i když moji pejsci závodí v tomto sportu už léta letoucí. Jenomže tím, že je dráha stále stejná, nevypadá to až tak atraktivně jako např. agility.
Tak se pokochejte aspoň tou troškou ;-).

Mistrovství Evropy ve flyballu, Francie, Saint Jean de Daye 18.-20.7.2014

Dafinka závodila v našem nejrychlejším družstvu, Hop Trop PRAGUE, jako druhý snižovač. Její nejlepší čas byl 4,88 s, a nejlepší čas Prágů, který stačil na úžasné 3. místo v ST, byl 16,55 s (ten byl ale bez Dafky). Celkově z toho bylo 5. místo v 1. divizi!

Fleur byla rezervní malý pes v Hop Trop HURRICANE, kteří obsadilii krásné 2. místo ve 4. divizi. Flérinka běhala málo, ale spolehlivě, jako vždy.

Dafi v HT PRAGUE

Dafi v detailu

Fleur v HT HURRICANE

Mistrovství ČR ve flyballu, Mladá Boleslav 4.9.2011

Flérinčini Panteři (/družstvo Hop Trop PANTHERS) se sice na MČR kvalifikovali, ale svou obvyklou sestavu museli nakonec "zalátat" dvěma psy z družstva NIMBUS Hop Trop (Essinčino družstvo, které se nekvalifikovalo a bylo prvním náhradníkem), což bylo na souhře přece jen trochu znát. Obhajoba 10. místa z loňska se dá tím pádem považovat za úspěch. Flérinku najdete jednak ve zpomalených záběrech, a druhak i ve dvou rozbězích z vyřazovací části.

Panteři-slow motion

Rozběh proti Pilsen F.A.S.T.

Rozběh proti Lavině

Budějická tlapka 2011, 15.-16.10.2011

Flérinčini Panteři (družstvo Hop Trop PANTHERS) předvedli ve 3. divizi suverénní tažení, když vyhráli sobotní Round Robin i nedělní Double Elimination. Finále však bylo docela dramatické a nervíčky (hlavně u některých psovodů) pracovaly o stošest. Fleur ale běhala jako starý profík, bez jediné chybičky :-).

PŘEHRÁT VIDEO

Mistrovství Evropy ve flyballu 2011, Německo 29.-31.7.2011

Flérinčini Panteři (družstvo Hop Trop PANTHERS) závodili ten rok v 8. divizi, a ačkoliv měli ve svém středu dva nováčky, běhalo jim to moc pěkně. Na "bednu" to sice tentokrát nestačilo, ale i tak se na to dá koukat... zvlášť na souboj trpasličí pudličky Flérinky s královskou pudlicí Rosalií z německého družstva Ball-Amazonen.

Za video (uložené na Youtube) děkuji Evě Pirklové.

Essinčin flyballový trénink, zima 2010

Během zimy roku 2009-10 se Essinka při trénincích v jízdárně ve Ctěnicích zacvičovala pro běhání v družstvu, resp. střídání s jinými psy, aby mohla od jara závodit. Povedlo se :-). Video je nicméně ještě z tréninku.

Mistrovství Evropy ve flyballu 2009, Belgie 29.-31.5.2009

Ginny už je ve flyballovém důchodu, takže na letošním ME závodila jen Fleur, a to za družstvo Hop Trop PANTHERS v 7. divizi. Fleur letos konečně "flyballově dospěla", zlepšila své časy na 5,30-5,50 s (rekord má 5,18 s, ale to bylo výjimečné) a s přehledem zvládá střídání prakticky na jakéhokoliv psa. Na ME odběhala za Pantery kompletně všechny běhy a problémy měla až v úplném závěru turnaje, kdy už toho na ni bylo po psychické stránce opravdu moc (fyzicky byla v pohodě). Za svůj statečný výkon si od paničky vysloužila tématické video... je trošku větší, tak jsem ho musela dát na Youtube :-).

Eager´s Cup 2007, Trmice 5.-6.5.2007

Ginny a Fleur závodily v družstvu Nimbus Hop Trop, a oproti původnímu plánu dokonce obě startovaly ve stejném rozběhu, protože vyvstala akutní potřeba nechat další dva čtyřnohé členy družstva odpočinout. Jelikož Fleur odmítla běhat s kýmkoliv jiným než se mnou, nezbylo než ji v cíli bleskově předat pomocníkovi (díky, Dejno!) a vzápětí se rozběhnout s Ginny (díky za držení, Katko!). Bylo to dobrodružné, improvizované, fyzicky náročné a rozhodně z toho nebyl nejrychlejší čas družstva, ale v dané chvíli to prostě bylo nejlepší řešení. Přesto si myslím, že koukat se na to docela dá ;-).

Flyballový trénink v Hloubětíně v roce 2003

Tehdy jsme flyball v ČR teprve rozjížděli a začali jsme naše psy, kteří do té doby běhali na katapultový box, přeučovat otočku pomocí tzv. shootu. Na videu je Ginny, v té době pětiletá. K jeho přehrání bohužel potřebujete program QuickTime Movie.